Wolny transfer z rapidshare

(manfred1) #1

Witam serdecznie mam pytanie bo czasami coś ściągam z RS czasami zdjęcia od znajomych nieraz inne dokumenty i zauważyłem od pewnego czasu że mam słaby transfer. Przy 1mb Neo jest na poziomie 25kb/s choć wcześniej było 125. Nowy system "prawdopodobnie" brak wirusów. Być może coś jest nie tak z moją Operą przy pomocy której to zasysam. Nie mam żadnego programu wspomagającego. Konto oczywiście free. Za pomoc dzięki

(Kwarc21) #2

Transfer masz cały dzień tak słaby?Bo np.z rana jak coś ściągam to jest ok,też mam 1 mb i tak jest do 15-16 wtedy rapid celowo obniża transfer dla użutkowników nie mających konta premium.Dodam że ściągam za pomocą FF.

(Djkilof) #3

Tak już jest od jakiegoś czasu. Bez konta premium niestety zawsze będziesz miał bardzo niski transfer. Jedynym wyjściem jak zakupienie konta premium. W tedy będziesz mógł zasysać na maksa :slight_smile:

(Chillout) #4

Do 50 kbps masz maksymalnie na Rapidshare na komncie free. Taki jest teraz limit.

(manfred1) #5

Przepraszam że wcześniej nie poczytałem. Zamierzam zakupić PREMIUM. I mam dodatkowe dwa pytanka. Jaki program polecacie do ściągania z RS?. Jest gdzieś możliwośc przeglądnięcia co znajduje się na takich serwerach? Głownie chodzi mi o zdjęcia krajobrazowe i darmowe filmy przyrodniczo podróżnicze. Za pomoc dzięki

(Chillout) #6

Jeżeli masz konto premium to możesz skorzystać z akceleratorów pobierania: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& ... nia+plikow

Wpisujesz frazy filmy+rapidshare w www.google.pl

(PaPuX) #7

RapGet

(Chillout) #8

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Rapget&lr=

lub jeszcze:

http://rapidshare.com/rapidtools.html

(system) #9

Obecnie ściągam plik z rapidshera i prędkość z jaką się ściąga wynosi 243 KB/sek. Na koncie free. Najwyższą jaką udało mi się w ogóle osiągnąć na tym koncie to jest 475 KB/sek.

(Msprungk) #10

Potwierdzam. Na koncie Premium również jest taki słaby transfer na poziomie 110-140 KB/s podczas gdy np. miesiąc wcześniej miałem przy 4 pobieraniach w 5 częściach 12 MB/s

Po prostu Rapidshare zaczyna oszczędzać na klientach przycinając co się da

Co do pobierania z Rapida to moim zdaniem absolutnie bezkonkurencyjny jest obecnie JDownloader

(Matmal112) #11

mateuszj87 daj sobie człowieku trochę luzu z tym swoim transferem, ja ciągnę przez IDM , neo mam 512, i w dobrych czasach szło mi 100-120. Też potwierdzam,że transfer na Rapidshare spadł, teraz ledwo idzie w granicach 30 a nieraz potrafi zatrzymywać co chwilę.

(Dzon2008) #12

RS na normalnym koncie ma limity gdzies tak do 16-17. Przed tymi godzinami śmiga jak na premium.

jedyna rada to to zebys sciagał przed 16-17. wtedy wszystko bedzie ok

// Połączono posty.

a i jeszcze jedno jeżeli zmieniasz swoje IP rozłączając internet i łącząc się ponownie poczekaj parę sekund zanim się połączysz. U mnie wtedy jest największa prędkość do 150kb/sek jak tak robie bo tez mam neo 1 mega. jak nie poczekasz to bedziesz mial 80-90 kb/sek

(Krzysztofjaroszek) #13

Wszystko co dotyczy ściągania z rapidshare oraz megaupload znajdziesz http://www.noweprogramy.com/index.php?s ... ogramy=181

Sam używam Free Download Manager nie ma nic lepszego.

(manfred1) #14

Mam RapGet nie wiem co jest grane ale gdy ustawię kolejkę dościągania pierwsze ściąganie jest na poziomie 125 przy Neo 1024 następnie gdy przechodzi na drugi transfer spada do 20-30 KB/s. To samo ściąganie przy pomocy opery leci już na ful tj. 125KB/s. Co mogę mieć źle ustawione w Rap Get ?

(PaPuX) #15

Włącz pobieranie 2 lub 3 plików jednocześnie wtedy transfery zsumują się i wszystko będzie pobierane z max prędkością.

(manfred1) #16

Włączyłem pobieranie dwóch plików niestety i tak transfer nie prekracza 100KB/s raczej wole ściągać przy pomocy Opery wklejając linki wtedy mam pełne 125 KB/s. A czy jest jakiś inny program sprawdzony?

(matio) #17

MarS czemu jDownloader? JA mam usdownloader i też sie dobrze spisuje...

(manfred1) #18

Ustawiłem sobie w Rap Get pobieranie jednego pliku i wszystko chodzi tak jak trzeba. Z 1024 mam 125KB/s rozumiem że to największa prędkość jaką można uzyskać. Na koniec mam pytanko jak w ustawieniach ustawić aby po skończeniu pobierania PC sam się wyłączył i drugie czy w przypadku zerwania połaczenia ten program sam wznawia pobieranie?

(Msprungk) #19

Nie potrafi pobierać więcej niż 1 plik, ma wybitne trudności ze wznawianiem pobierań, uciążliwy system korzystania z konta Premium (trzeba tworzyć jakieś pliki tekstowe zawierające dane konta na Rapidzie)

(PaPuX) #20

Tak 1024kbps to 128KB/s (1024 : 8 = 128)

Ustawienia>>Harmonogram (zaptaszkuj stosuj harmonogram)

Wydarzenie : Po zakończeniu pobierań

Działanie : Wyłącz komputer

Od tego momentu komputer będzie się wyłączał po skończeniu pobierania całej kolejki plików.

Tak.

W momencie kiedy program zerwie połączenie automatycznie przejdzie do pobierania kolejnego pliku.

Jeśli w kolejce jest tylko jeden plik odczeka tyle czasu ile podasz w zakładce "Ogólne>>Czas oczekiwania, min." po czym po tym czasie spróbuje pobierać plik kolejny raz.