Wortal Dobre Programy czy raczej byle jaki wortal

I didn’t know that there are so many idiots, until I began using Internet. Stanisław Lem

Co jest grane? Grzecznie lub nie-grzecznie pytam.

Od kilkunastu dni dochodzi do skandalicznego zachowania jednego z userów, a Redakcja nic nie robi.

Przepraszam robi: kasuje jego wpisy, ale nie konta pod którymi sprytnie spamuje.

Dawajcie tu opinie o tym. Szkoda, bo przez taki brak reakcji na to zachowanie jednego z zarejestrowanych userów,

upada dobra reputacja wortalu…

DOPISEK: info dla tych, co nie są w temacie.

Chodzi o spamowanie i trolowanie pod programami, a zwłaszcza pod softami zabezpieczającymi, np. antywirusami.

Jedna i ta sama osoba posługując się wieloma kontami robi sobie jaja i dobrze się tym bawi :slight_smile:

Najczęściej ostatnio występuje jako E.B.E

Ale to tylko jedno z około kilkuset jego kont… Niezła jazda

CECHY SZCZEGÓLNE DZIAŁANIA TEJ OSOBY

Przykład 1.

Komentarz zostaje zamieszczony przez usera @qwerty. Jakiś czas później pojawia się komentarz

napisany przez usera @gwerty. Taki sam awatar. Bardzo, bardzo podobne imię, rózniące się tylko jedną literą lub znakiem diakrytycznym.

Na perwszy rzut oka nie do odróżnienia. Przypadek? Nie, na pewno nie. Dlaczego jestem tego pewien?

Po prostu wynika to z kontekstu całej sprawy.

I nie ma tu żadnych wątpliwości, jakie są intencje osoby zamieszczającej takie posty.

Można wtedy pisać bzdury i chamstwa. Zniesławić kogoś. Obrazić. Zdeinformować.

Komu przypiszemy takie zachowanie? Proste? Proste i genialne.

Przykład 2.

Cecha charakterystyczna tego osobnika: promowanie wszystkich rosyjskich produktów a szczególnie Kaspersky Lab.

Jednoczesnie podawanie takich informacji i rzekomych własnych doświadczeń z innym oprogramowaniem, które czarno na białym pokazuje, że są to “ochłapy”, “szmieci”, “badziew”, “syf”, “porażka”, itp. (to tylko niektóre z tych określeń).

Przykład 3.

Znaczne, nienaturalne, nie występujące normalnie spadki ocen użytkowników, często w ciągu kilku godzin.

Jest oczywiste, że jest to charakterystyczne dla sposobu działania tej osoby.

Przy czym cechą szczególną, zwłaszcza w przypadku programów zabezpieczających,

jest “pułap krytyczny” poziomu oceny w stosunku do programu Kaspersky. Gdy tylko ocena jakiegoś softu

zagraża pozycji np. Kaspersky Antywirus, zostaje ona masowo zaniżona.

Tak było właśnie w przypadku 360 Internet Security Free. W ciągu zaledwie kilkunastu godzin

ocena spadła aż o ponad 2 pkt i to z wysokości 8.4! !!

Yyyy, jakaś zadyma a ja nic nie wiem? Szczegóły?

torello , możesz jaśniej?

@Areh: http://www.dobreprogramy.pl/254341,EBE,Komentarze.html

Jest na Dobrych Programach troll, który za pomocą kilkuset kont zaniża oceny różnych programów (np. antywirusów, 360 Internet Security ocena spadła z 8 na 6 w zaledwie kilka godzin)

Dokladnie o to wlasnie chodzi. Jak widac gosc czuje sie na fali i nic na razie nie moze go zatrzymac.

Preparuje czyjes posty i zamieszcza jako swoje: tak i powyzej.

EBE to tylko jedno z jego kilkuset kont! !!

Dodac trzeba ze te niby “spamerskie” wpisy dotycza tylko progreamu Avast. Nie uzywam tego programu i o wlasciwosciach jego sie nie wypowiadam. Swoja opinie mam na pewno. Tylko ze po wyjawieniu jej w komentarzu automatycznie zostaje trollem. “Wyznawcy” tego programu nie dopuszczaja do glosu wypowiedzi innych niz te wychwalajace jego zalety, wad wogole nie dostrzegaja. Nie jest tu wazne czy takowe istnieja czy nie, wazne ze istniec nie moga. W koncu to Avast.

Ludzie, opamietajcie sie troszke. Ostatnio jak czytam komentarze to po prostu smiac mi sie chce. W Islamie kazdy innowierca automatycznie jest niewiernym. Jeszcze nie wypowiadalem sie na tym forum, ale dzis nie moglem sie powstrzymac.

Pozdrowienia dla normalnie myslacych.

Super @torello że założyłeś taki wątek:)

@lynx79

z ust mi to wyjąłeś :wink:

Co do tego pomyleńca, to może jeszcze dodajmy tylko tyle: ten niedorozwinięty umysłowo koleś cierpi na schizofrenię bo tylko tak można wytłumaczyć fakt że założył na tym szacownym portalu niezliczoną ilość kont, jego przypadek jest nieuleczalny i na tyle “fascynujący”, że niejeden profesor mógłby dostać Nobla z psychiatrii:)

Psychol ten wykazuje skrajną obsesję na punkcie Kasperskich programów, które wychwala pod niebiosa, a zarazem obrzuca błotem CAŁĄ resztę antywirusów i pakietów zabezp. Jest tak ograniczony i tępy, że wkleja jedne i te same zdania + nieaktualne linki, a nawet kopiuje całe wypowiedzi innych Użytkowników jako własne, jak w przypadku @torello, o żenującej ortografii nie wspominając. W miniony już weekend miałem trochę czasu i uważnie śledziłem jego poczynania, ten jełop przeszedł samego siebie, mianowicie usunięto setki jego komentarzy które wklejał po kilkanaście razy dziennie pod tymi samymi programami.

Mogłoby się wydawać, żę to zwykły tępak jakich nie brakuje w necie, ale on naprawdę robi wiele złeo: oceny WSZYSTKICH antywirusów i pakietów (z wyjątkiem rzecz jasna Kasperskich) oraz wielu programów (nawet foobar2000 czy AQQ) jakie są na DP, zostały sztucznie zaniżone własnie przez jego setki kont, jakimi trolluje od nieco ponad roku, głównie uwziął się na wszystkie programy Avast (popatrzcie na noty Avast Backup, to jego sprawka) i Auslogics.

Do tej pory zablokowano dziesiatki jego kont, obecnie ma drugie ich tyle, i z pewnością założył już następne na wypadek, gdy te obecne zostaną (mam taką nadzieję) zbanowane. Tworząc masowo te lewe profile korzysta z wielu stron, które służą do zakładania tymczasowych maili (10/20-minutowe), poprzez nie zaniża noty, wypisuje brednie, obraża, itp. To przez niego Redakcja zmuszona była zablokować komentarze pod antywirusami na okres pół roku (od września do kwietnia). Idiota czuje się bezkarny, robi co chce, i nie ma widoków na to aby przestał. Ktoś powie: ignorować, no OK… ale ileż można jeszcze? Każdy mało oceznany z komputerami początkujący User chcąć wybrać jakiś dobry program zwraca uwagę nie tylko na recencje, ale także na oceny i komentarze, no i na tym polega ta szkodliwa działalność E.B.E.-podobnych kont.

Jeszcze jedno… Coraz mniej normalnych Uzytkowników wyraża swoją opinię podprogramami antywirusowymi, gdyż ten upośledzony ćwok zgłasza KAŻDY pochlebny komentarz o jakimś antywirusie do Adminów jako rzekome naruszenie Regulaminu dotąd, aż w końcu ktoś go usunie.

Nie znam się na tym ale niedawno jeden z Adminów pisał iz można namierzyć takiego delikwenta via IP i/lub proxy aby skutecznie zablokowac mu dalszą szkodliwą działalność, i oczywiście dotrzeć do jego setek lewych kont by je usuną - z miejsca zniknęłyby wszystkie jego kretyńskie komentarze a złośłiwie zaniżóne noty zostały anulowane, dzięki czemu wartościowe programy zyskałyby na tym.

To tak w dużym, bardzo dużym skrócie na temat jego chorej działalności od ok. roku, nie chce mi się więcej o nim pisać. Jeśli o czymś zapomniałem, to prosze dopiszcie swoje uwagi.

Pozdrowił :slight_smile:

Dodane 15.07.2013 (Pn) 19:13

P.S.

@momentus

Nieprawda, widać że nie jesteś w temacie. Nie chodzi “tylko o Avast” lecz o WSZYSTKIE antywirusy i pakiety czyli o dziesiątki programów, wyjątkiem są produkty Kasperskiego. To potwierdzi każdy, kto jest w temacie, no i wystarczy poczytać sobie jego wypociny, żeby o tym wiedzieć.

Jeszcze dodam, że pomimo iż teraz ten oszołom ma “tylko” 27 komentów, to w południe miał ich ponad 70, i tak po kilka razy dziennie: on trolluje, Redakcja usuwa; on znowu wkleja to samo, Redakcja znowu usuwa; i tak w kółko niemal dzień po dniu… , rzadko kiedy jest tu spokój.

I znowu się uaktywnił, że taki odkop robisz?

Emsisoft Anti-Malware - 4.7…pomijając fakt że to obecnie jeden z najlepszych programów…to pewnie też jego sprawka. Dlaczego pod tym programem wciąż są wyłączone komentarze ?

Ponad rok temu bawiłem się w zgłaszanie postów które zamieszczał ten osobnik (wtedy chyba była taka opcja przy komentarzach). Jak widać on do tej pory bawi się dobrze…

Nie tylko spamuje i oczernia dobre i użyteczne programy, ale też przekręca posty moje i innych użytkowników czyniąc spore zamieszanie :^o , to po pierwsze.

Po drugie podszywa się pod forumowiczów kopiując ich awatary i zmieniając jedną literę w nazwie użytkownika i z takiego podrobionego konta trolluje na maxa [-X . Takie zachowanie jest naganne, i konto takiego osobnika powinno być bezzwłocznie usuwane.

-i chwała Allahowi bo pleciesz “cóśkolwiek”. Dyskusji na temat AV na DP było co niemiara, ale nikt jeszcze “na noże” nie szedł. Były i owszem wymiany opinii, ale nikt nikogo nie zmusza aby wybierał ten czy inny.

@Łukash

Przy Emsi -to raczej niejego “zasługa”.Ale na 99% go też pewnie nie lubi,czemu:

a.bo to nie Kaspersky

b.bo strasznie gryzie go BitDefender(360 IS,F-secure,Auslogics AV,i praktycznie wszystkie softy które nie są na jego liście)

Gościu pojawia się jak przysłowiowy Filip z…i wywraca opinie ,dobre,złe bez znaczenia,podszywa się pod innych.

Normalnie masakra-piszesz,to zaraz przeinaczy,niepiszesz to z kolei zaniża oceny i osłabia reputację softu o dobrym imieniu userów i wortalu niemówiąc

Mi się już nawet na temat tego trollowania wypowiadać nie chce:/. Pozdrowienia dla normalnych :wink:

Obawiam się, że nie w tym rzecz. Tu nie chodzi walkę na słowa, który AV lepszy, bo jest to oczywista “dziecinada”

Chodzi o dostęp do informacji, doświadczeń innych userów.

Po to sa właśnie komentarze, by “normalni” uzytkownicy mogli zamieszczać swoje doświadczenia

i czytać o doświadczeniach innych.

W tym akurat przypadku chodzi o coś zupełnie kuriozalnego: o niespotykaną arogancję, chamstwo i nieuczciwość.

Co mam na myśli?

Przykład 1.

Komentarz zostaje zamieszczony przez usera @qwerty. Jakiś czas później pojawia się komentarz

napisany przez usera @gwerty. To samo logo. Bardzo, bardzo podobne imię, rózniące się tylko jedną literą lub znakiem diakrytycznym.

Na perwszy rzut oka nie do odróżnienia. Przypadek? Nie, na pewno nie. Dlaczego jestem tego pewien?

Po prostu wynika to z kontekstu całej sprawy.

I nie ma tu żadnych wątpliwości, jakie są intencje osoby zamieszczającej takie posty.

Można wtedy pisać bzdury i chamstwa. Zniesławić kogoś. Obrazić. Zdeinformować.

Komu przypiszemy takie zachowanie? Proste? Proste i genialne.

Przykład 2.

Cecha charakterystyczna tego osobnika: promowanie wszystkich rosyjskich produktów a szczególnie Kaspersky Lab.

Jednoczesnie podawanie takich informacji i rzekomych własnych doświadczeń z innym oprogramowaniem, które czarno na białym pokazuje, że są to “ochłapy”, “szmieci”, “badziew”, “syf”, “porażka”, itp. (to tylko niektóre z tych określeń).

Przykład 3.

Znaczne, nienaturalne, nie występujące normalnie spadki ocen użytkowników, często w ciągu kilku godzin.

Jest oczywiste, że jest to charakterystyczne dla sposobu działania tej osoby.

Przy czym cechą szczególną, zwłaszcza w przypadku programów zabezpieczających,

jest “pułap krytyczny” poziomu oceny w stosunku do programu Kaspersky. Gdy tylko ocena jakiegoś softu

zagraża pozycji np. Kaspersky Antywirus, zostaje ona masowo zaniżona.

Tak było właśnie w przypadku 360 Internet Security Free. W ciągu zaledwie kilkunastu godzin

ocena spadła aż o ponad 2 pkt i to z wysokości 8.4! !!

I tak dalej można by mnożyć przykłady. Jeśli nie stoi z atym ktoś z działu PR zajmującego się promocją produktów

kaspersku lab., to mamy do czynienia z głęboko upośledzoną osobowością, czerpiącą zadowolenie (nie wiem jakiego typu :wink: z takiej aktywności.

Aktywność przerastającą siły zwykłego (normalnie myślącego usera), poniewać potrafi zakończyć wpisy od 2 godziny w nocy, a zacząć już o godzinie 7 rano tego samego dnia … i co jest szczególne ważne, zamieszcza te chore wpisy w kilkunastu miejscach przez cały dzień.

@momentus, obawiam się, ze jednak ta afera nie dotyczy spamowania pod produktami Avast. Tak było kiedyś. Teraz ten “ktoś” nieoszczędzi niczego, nawet taki foobar2000 podpadł mu :smiley:

@torello-ja w 100% zgadzam się z tematem który poruszyłeś. To co napisałem nie było do Ciebie ![-o<

Ja wiem jakie programy są dobre dla mnie,ale niewiem jakie mogą być lepsze ,dajmy za jakiś czas,co ma powiedzieć człowiek -który szuka dajmy ;dobrego komunikatora,AV,co gorsze traktuje poważnie opinnie z uwagi na reputację vortalu?.Na dziś,leży- właściwiwie zastanawia się dlaczego niespytał sąsiada z klatki obok.Tu dla ''zielonego ‘’ więcej ‘‘magii’’ niż w Potterze,dzięki takim “gorliwym” ludziom jak E.B.E i jego klony.

TO BARDZO WAŻNE!

Zauważyłem, że krąży lista linków z kontami tego “kogoś”/spamera/troll-el/torr-ella…

Już przez niego raz dostało mi się od jednego usera, tak że nawet nie mam ochoty pisać już komentarzy, ale muszę…

ŁATWO SKRZYWDZIĆ, trudniej szkodę naprawić.

Powielacie link do konta normalnego usera, niewinnej osoby.

Chodzi mi o @Drowery.

http://www.dobreprogramy.pl/286486,Drow … tarze.html

To jest user normalny w odróżnieniu od tego spamera (link poniżej).

drówery - http://www.dobreprogramy.pl/281342,Drow … ntarze.htm

Jak łatwo zauważyć, ten ktoś podszywa się sprytnie za usera Drowery. Takie same logo, a w nazwie usera tylko różnica jednej kreski na “o”.

Pisałem już o tym błędzie pod 360 IS Free, tam zostało poprawione, a tu widzę że user @mintak dalej powiela ten błąd, mimo że został poproszony o poprawienie.

Drodzy Państwo! jak chcecie usunąć chwasty, to uważajcie by nie usuwać pożytecznej rośliny! Jak coś robić to z głową, bo inaczej ten “ktoś” ma ubaw z przewagi, choćby organizacyjnej. On daje radę - wy już nie. Więcej zamętu i biedy niż pożytku.

Dlaczego nikt do tej pory nie napisał jakiegoś pisma do Redakcji?

Na przykład jakiś list otwarty, jedna kopia na forum, druga w blogu, trzecia w komentarzach pod antywirusami. Tylko tak - nie inaczej.

Raz jeszcze powtórzę: jeśli coś robić, to z głową, a nie odwalać robotę byle jak. DROWERY jest NIEWINNY i proszę to poprawić.

Dodane 15.07.2013 (Pn) 20:43

hahahahahhahaah pisac pisma do redakcji! juz a potem do prezydenta ,hahahaah

Dodane 15.07.2013 (Pn) 20:43

TO BARDZO WAŻNE!

Zauważyłem, że krąży lista linków z kontami tego “kogoś”/spamera/troll-el/torr-ella…

Już przez niego raz dostało mi się od jednego usera, tak że nawet nie mam ochoty pisać już komentarzy, ale muszę…

ŁATWO SKRZYWDZIĆ, trudniej szkodę naprawić.

Powielacie link do konta normalnego usera, niewinnej osoby.

Chodzi mi o @Drowery.

http://www.dobreprogramy.pl/286486,Drow … tarze.html

To jest user normalny w odróżnieniu od tego spamera (link poniżej).

drówery - http://www.dobreprogramy.pl/281342,Drow … ntarze.htm

Jak łatwo zauważyć, ten ktoś podszywa się sprytnie za usera Drowery. Takie same logo, a w nazwie usera tylko różnica jednej kreski na “o”.

Pisałem już o tym błędzie pod 360 IS Free, tam zostało poprawione, a tu widzę że user @mintak dalej powiela ten błąd, mimo że został poproszony o poprawienie.

Drodzy Państwo! jak chcecie usunąć chwasty, to uważajcie by nie usuwać pożytecznej rośliny! Jak coś robić to z głową, bo inaczej ten “ktoś” ma ubaw z przewagi, choćby organizacyjnej. On daje radę - wy już nie. Więcej zamętu i biedy niż pożytku.

Dlaczego nikt do tej pory nie napisał jakiegoś pisma do Redakcji?

Na przykład jakiś list otwarty, jedna kopia na forum, druga w blogu, trzecia w komentarzach pod antywirusami. Tylko tak - nie inaczej.

Raz jeszcze powtórzę: jeśli coś robić, to z głową, a nie odwalać robotę byle jak. DROWERY jest NIEWINNY i proszę to poprawić.