Wortal Dobre Programy czy raczej byle jaki wortal

galy1 , jak Cię proszę nie mieszaj regulaminu forum z tym co się dzieje z komentarzami na portalu. Co z tego że konta wspólne jak moderacja forum nie ma nic do komentarzy na portalu czy do bloga. Za to odpowiadają zupełnie inne osoby. Ale to dla ciebie obojętne, liczy się tylko to żeby dokopać, a komu to nie ma najmniejszego znaczenia …

To tylko twoje zdanie z tego co każdy widzi,to na DP można pisać,wszystko co się chce,bo nie ma żadnej kontroli.

To nie moje zdanie, to fakty.

No właśnie widzi, że pleciesz co ci ślina na język przyniesie, bez żadnego związku z rzeczywistością …

Ale tu,nie jest rozmowa o mnie tylko o DP więc,jeśli masz do mnie jakieś uwagi to zapraszam na PW.A tak na razie to robisz offtop.

PS.Na dodatek cytowanie wybiórcze,wstyd Fiesta.

Cały czas o tym rozmawiamy, tyle że Ty robisz z dyskusji groch z kapustą poprzez błędną interpretację faktów:

Po pierwsze cytujesz regulamin forum w wątku który dotyczy komentarzy na portalu.

Po drugie utożsamiasz moderatorów forum z moderatorami komentarzy, a to zupełnie inne osoby.

Kiedyś (jakieś 8 lat temu) i owszem moderowałem portalowe komentarze. Ale teraz (z powodu znacznego wzrostu i rozwoju portalu i forum) jest to praktycznie nie możliwe dla jednych i tych samych osób, bo po prostu jest tego zbyt wiele.

Niestety offtop (z powodów które opisałem powyżej) robisz Ty. Ja Cię tylko wyprowadzam z błędów.

To się nazywa cytowanie selektywne i jest jak najbardziej poprawne :slight_smile:

Uwierz mi, naprawdę nie mam się czego wstydzić :slight_smile:

Niestety, galy1 , ale fiesta ma rację. Proponuję by wrócić do tej sprawy dopiero po HotZlocie, bo widać że teraz nikt nie ma na to czasu.

Jednocześnie zgłaszam się na ochotnika na Admina działu bezpieczeństwo na wortalu DP, skoro brakuje osób.

Tylko,ze tu co można zaobserwować,to się nazywa spychologia,to nie nasza jest wina,to tamtych jest wina.A jakbyś nie rozumiał,dlaczego przytaczam,regulamin to polecam zobaczyć,ile ten TROLL ma kont,regulamin wyraźnie mówi 1 konto - 2.0. Użytkownik może posiadać na forum tylko jedno konto. Każde następne będzie usuwane. Użytkownikowi łamiącemu ten zapis zostanie nałożony ban na korzystanie z forum.2.21 Kolejną rzecz,która ten troll łamie - 2.21. Użytkownicy działający na szkodę vortalu lub forum dobreprogramy przez nieuprawnione podawanie się za redaktorów, administratorów czy też moderatorów vortalu i forum dobreprogramy lub umieszczający “reklamy” vortalu lub forum dobreprogramy na stronach internetowych bez zgody ich właścicieli zostaną pozbawieni możliwości dostępu do forum (ban bezterminowy) a administratorom lub innym osobom i instytucjom odpowiedzialnym za ochronę funkcjonowania serwisów internetowych, na których dane zdarzenie miało miejsce, zostanie udzielona wszelka pomoc w zidentyfikowaniu osoby, która dopuściła się takiego czynu.Gdyby ten troll,stworzył konto Apech z avatarem właściciela,to bardzo szybko,byście potrafili zareagować.

galy1 , chyba dalsza dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu, bo widzę że nie dociera do Ciebie że forum i wortal to dwie różne rzeczy i kto inny się tym zajmuje. Moderatorzy forum nie mają dostępu do wortalu.

@galy1

Masz rację w niejednym aspekcie, szczególnie mówiąc o spychologii i z przytaczaniem postanowień Regulaminu, którego nie przestrzega sama Redakcja pozwalając na to, co wyprawia jeden i ten sam psychol setkami kont od tak dawna.

Od siebie dodam parę słów… ja wiem że Forum i vortal to 2 różne rzeczy, ale przecież moderatorzy Forum mają “większe przebicie” niż zwykli Userzy - gdyby oni również zajęli się tą sprawą pisząc o niej do Adminów i popierając to co my robimy, to może wtedy Redakcja ruszyłaby za przeproszeniem “4 litery” i raz na zawsze zbanowałyby tego zadowolonego z siebie i bezkarnego pomyleńca.

Tymczasem jedyną reakcją z jaką się spotykamy, to: żółte kartki, te same teksty typu: pisz pl znaki, zmień dział, nie gwiazdkuj brzydkich słów, popraw tamto i siamto, pucu - pucu, bla bla bla, a nawet zablokowanie możliwości pisania komentarzy na DP i tu na Forum. A przecież to my zwykli Userzy odwalamy za nich całą robotę: podajemy im na tacy linki do lewych kont, zgłaszamy spamerskie "komentarze i bełkotliwe wypociny, wulgaryzmy itp. a oni nic więcej nie robią poza usuwaniem jednych i tych samych durnych postów po dziesiątki czy nawet setki razy dziennie.

Gdybym ja był adminem takiego znanego i popularnego vortalu z 10-letnim stażem (i do datku za pensję, nie jako wolontariat), to nie pozwoliłbym na to by jakiś niedorozwinięty umysłowo jeden (słownie: tylko JEDEN) gówniarz psuł mu od ponad roku reputację, nie dopuściłbym do tego aby zwykli Czytelnicy bali się wypowiadać w obawie że ten psychopata znowu im ubliży nazywając ich s**** i g**** i zgłosi ich post jako rzekomo naruszający Regulamin (co zawsze skutkuje jego kasacją), i nie pozwoliłbym aby autorzy znakomitych programów ant. i pakietów zabezp. oraz wielu innych świetnych softów ponosili straty z powodu szkalowania ich opinii oraz drastycznego zaniżania ich ocen.

Podzielam zdanie tych, którzy od danwa podejrzewali iż Redakcji nie zależy na reputacji, tylko na jak największej liczbie Userów by móc znowu pobić rekord w ilości tzw. “unikatowych użytkowników” czy jak tam się to zwie i chwalić się tym na lewo i prawo co grudzień, z czego większość to martwe od dawna konta i konta trolli założone w jednym tylko wiadomym celu. Jeszcze trochę i już nikt nie będzie chciał się wypowiadać na DP, z wyjątkiem Forum.

Pozdrowił

Faktycznie to co się ostatnio tu dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie, cały portal pracuję na to aby stracić coraz więcej normalnych userów. To co napisałeś centur to strzał w dyche, liczy się tylko kółeczko wzajemnej adoracji, UU do statystyk, wyświetlenia i Delta Toolbar. Portal schodzi na psy jednym zdaniem. Podejrzewam że znaczna część ludzi nie chce się tu wypowiadać , ponieważ nie chce być wzięta “na cel” tego terrorysty debilusa psychopatusa. Może tak my dla swojego bezpieczeństwa po rejestrujemy po milion kont z wszystkimi kombinacjami nicka ? Co redakcja na to ? - jak zwykle brak reakcji ?

centur i Łukash - nic dodać, nic ująć! pzdr :slight_smile:

Mnie też ‘poczęstowali’ żółtą kartką bo powiedziałem kilka za mocnych słów, ale nie były to oczywiście wulgaryzmy bo to specjalizacja takich świrów jak on, tymczasem prawdziwy problem nadal istnieje, co gorsza jest coraz bardziej agresywny bezczelny i pewny siebie.

Redakcja jest sobie sama winna za to, że coraz mniej ludzi tu pisze bo przyzwala na jego chore postępowanie, które jest nie do pomyślenia na innych szanujących się portalach. Nie wiem czy dali się zastraszyć i się go boją czy im się nie chce a może ich to bawi, ale jak im popularność jeszcze bardziej spadnie i wielu przejdzie do konkurencji, to będzie na ich życzenie.

Może jak minie ten cały hot-zlot i opadną emocje po nim, wtedy pojawi się nowa odsłona DP i może wtedy wezmą się za niego, jak na razie ciemno to widzę. Co innego gdyby toczył wojnę także z adminami, wtedy nie chowaliby głowy w piasek, ale na to ten czubek jest zbyt cwany.

Z pewnością założył już dziesiątki nowych kont, i po kolei będzie się nimi bawił oczerniając softy, zaniżając im oceny i zasypując nas obraźliwymi słowami. Radzę tylko wszystkim aby nie dali się wciągnąć w żadną pyskówkę z nim pod antywirusami bo to go tylko rajcuje, konsekwentnie zgłaszajcie jego chore posty ale nie reagujcie.

Dodane 22.07.2013 (Pn) 19:39

Kolejne konto tego chorego maniaka:

http://www.dobreprogramy.pl/309484,troi … tarze.html

Kolejne konto

http://www.dobreprogramy.pl/285865,Clou … tarze.html

i kolejne wcielenia upośledzonego wariata::

http://www.dobreprogramy.pl/309484,troi … tarze.html

http://www.dobreprogramy.pl/285888,G58,Komentarze.html

Nie jestem pewien co do tego:

http://www.dobreprogramy.pl/300497,akim … tarze.html

  • wczoraj znowu dał czadu, kolejne kilkadziesiąt jego chorych postów poszło do kasacji, tylko czemu nie razem z jego lewymi kontami?? Nie mam pojęcia :confused:

Tymczasem należy pamiętać że to tylko cząstka jego lewych profili, znaczna większość jest ukryta, i nadal tworzy nowe, czego dowodzi m.in. dalszy SPADEK ocen programów, szczególnie antywirusów.

Przykład? Proszę bardzo: Avast PRO miał przedwczoraj notę 6 z groszami, teraz ma tylko 4.5. Avast BACKUP z 5.2 na 4.0 Psychopata nie poprzestanie na tym, i dotąd będzie to robił aż zjedzie do 1.0 bo niżej się już nie da.

Niech Redakcja nadal nic nie robi aż w końcu już nikt tu nie będzie zaglądał.

Hej,

Niestety zbanowanie kogoś ze zmiennym IP nie jest takie proste - to nie jest kliknięcie magicznego przycisku "zbanuj"i gotowe.

Gdyby użytkownicy stosowali się do regulaminu i przykładali się choć trochę do poprawnego pisania po polsku, nasze uwagi nie byłyby konieczne. A uwierz mi niekiedy naprawdę można mieć dość czytając teksty niektórych…

No chyba nie pisałeś tego na poważnie. Normalnie zabrzmiało to jak scena z horroru… autorstwa Monty Pythona. Myślę, że osoby, które boją się publicznego obrażania w ogóle nie powinny zaczynać szperać po necie, a już na pewno pisać czegokolwiek i gdziekolwiek w sieci.

Swoją drogą to wszystko przypomina po trosze scenariusz z powieści Demony i Anioły.

Pozdrawiam,

DImatheus

Normalnie ręce opadają… Za to Twoja wypowiedź to istna tragikomedia: nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, panie filmowy.

Zamiast napisać chociaż jedno zdanie na temat postu @torello i ewentualnie o tym, co można zrobić z chorym psycholem który śmieje się w twarz bezradnej Redakcji i nam robiąc bezkarnie to wszystko, o czym napisali tu (i nie tylko tutaj) szanowni przedmówcy będący od dawna w temacie, Ty czepiasz się akurat mnie i popisujesz się jaki to kumaty jesteś lopiując 3/4 moich wypowiedzi.

Jak nie wiesz, o co kaman, to się nie wypowiadaj! Jedziesz na hot-zlot? To się pakuj i jedź, ale zabieraj głosu w czymś o czym pojęcia nie masz. I nie oceniaj innych względem siebie, bo skoro Ty lubisz być obrażany publicznie i mailowo, nie znaczy że inni to lubią. Ciekawe czy gadałbyś to samo gdybyś dostawał maile w których co trzecie słowo byłoby niecenzuralne, albo gdyby ktoś na Twój temat pisał posty nazywając Cię g***em w rynsztoku, jak to spotkało jednego z userów pod avast free.

Jeszcze jedno, każdy tu dobrze wie że zbanowanie po zmiennym IP nie jest proste, ale przecież ten świr jest za głupi na to, korzysta z tego samego IP więc zablokowanie go po IP nie powinno już byc takie trudne, ale tu trzeba trochę nad tym posiedzieć a nie zasłaniać się tym jakie to czasochłonne itp. Są też inne metody, żeby go namierzyć, ja się na tym ie znam ale kto jak kto admini DP znają się na tym. Skoro jednak są tacy bezradni, niech zgłoszą sprawę tam gdzie trzeba, nie da się być całkowicie anonimowym i bezkarnym.

Jak ktoś już wcześniej wspomniał, od dawna podajemy Redakcji “na tacy” linki" do niezliczonej ilości lewych kont jednego i tego samego wariata, tym samym ułatwiamy im namierzenie go. I co? I jajco!! Cisza, kompletnie nic nie robią poza usuwaniem tych samych bełkotliwych obraźliwych postów, i nic więcej nie robią. Jego notoryczne postępowanie od ponad roku w postaci: zaniżania ocen softom, szkalowania ich dobrej marki, nękania normalnych Użytkowników, sianie zamętu na najpopularniejszym portalu w Polsce, publicznego znieważania poprzez wulgaryzmy i obraźliwe słowa (stalking) itd. wyczerpuje znamiona przestępstwa. Gdyby taki osobnik (lub raczej jego rodzice) został dotkliwie ukarany, inni nie czuliby się tak pewnie robiąc podobne rzeczy.

no ale do kogo i po co ja to mówię?? - nie rozumiesz lub raczej nie chcesz zrozumieć, więc szkoda czasu, wolisz kpić i szydzić.

Sorki za chaotyczny mail, urobiony jestem po ciężkiej dniówce.

Towarzyszu @centur doceniamy Wasze starania =D> :smiley: ale dajcie se już spokój bo to nic nie da [-X

Nie żebym był przesadnie podejrzliwy, ale zważywszy na kuriozalne podejście co poniektórych do tematu :o oraz na niekwestionowaną ilość kont tego popapranego mega-trolla, nie możesz być do końca pewnym, czy aby nie rozmawiasz z jednym z jego kolejnych chorych wcieleń :evil:

Pozdrowił :smiley:

Proszę bardzo, oto wystarczający powód by konto cloud75 zostalo skasowane.

Mój komentarz napisany pod skanerem Stinger, 08 stycznia 2013, numer 52, “skradziony” przez tego osobnika i zamieszczony pod 360 IS Free. Odpowiednio spreparowany i udało mu się: post innego użytkownika został usunięty!!!

Każdy może sprawdzić, ze to nie ściema…

============================================================

Cloud75 | 24.07.2013 22:20#106

Szanowna Redakcjo!

Niedawno ktoś z Redakcji, chyba Cebula, napisał o tym, że Redakcja zwraca szczególną uwagę na tzw. “komentarze sponsorowane”. Pan Redaktor Cebula zapewnił, że będzie się usuwać typowe reklamowe wpisy.

Poniżej mamy właśnie takie posty. Zawartość ich jest typowym przykładem krypto-reklamy.

Osoba opłacana przez kasperskiego przeważnie zamiast opisywać własne doświadczenia, promuje firmę i jej produkty. Najlepszy, największy, wygrywa każde rankingi, wszystko jest naj, naj, itp.

Redakcjo, jeśli nie możecie usuwać takich wpisów, to chociaż usuwajcie fragmenty będące wyraźną kryptoreklamą. Są to w nieskończoność wklejane te same posty przez trolla o nicku Drowery, który ewidentnie takową kryptoreklamę tu uprawia

=======================================

Jeśli to nie jest wystarczający powód, to co może nim być?

Zgadza się, ciekawe czemu ten ćwok tak bardzo “lubi” odstawiać cyrk akurat pod tym pakietem, równie często co pod tymi jego Kasperskimi. Co prawda już usunięto tamten skopiowany post ale znowu go wkleił w wygodnej dla siebie wersji - ten upośledzony pojeb kpi sobie z bezradnej biernej Redakcji (dla której ważniejszy jest teraz hot-zlot i jak największa liczba kont na DP - nieważne czy są martwe czy należą do trolli, byleby było ich jak najwięcej), nie mówiąc o każdym kto trafi na jego czarną listę.

Korzystając z okazji proszę raz jeszcze wszystkich, abyście nie dali się mu prowokować i nie reagujcie na jego zaczepki pod antywirusami, nie ma mowy o jakiejkolwiek “dyskusji” z tym odmieńcem, to jest chory nieszczęśliwy człowiek który jakieś krzywdy z życia realnego odreagowuje w życiu wirtualnym, tam jest nikim a tu próbuje być w centrum uwagi. Nic go tak nie wkurza jak ignorowanie go :slight_smile:

Pozdrawiam

Hej,

A po co? Przecież troli nie należy karmić - oczywiście nie piszę tu o samym użytkowniku torello , tylko o tym niezrównoważonym “kimś”. Dlaczego? Bo wtedy trolle rosną. A bez zwracania na nich uwagi, zabawa staje się żadna. To prawie tak jak z samosprawdzającymi się przepowiedniami - na przykład z tą o cukrze. Ktoś rzuca famę, że cukier podrożeje. Ludzie w panice udają się do sklepów i wykupują cały zapas, co powoduje wzrost ceny. I co, spełnia się? Oczywiście!

Nie, nie czepiam się Ciebie. Ale wypowiedzi o tym, że ludzie boją się wypowiadać z obawy przed strasznym komentarzem zwrotnym, są - jak dla mnie - śmieszne.

Tak się składa, że będąc moderatorem dostaję takie wiadomości - ale zwisa mi to i powiewa. Nie mam 10 lat, by przejmować się tym, co obcy ludzie w gniewie o mnie myślą. Proste!

Niestety tu wiedzą się nie popisałeś. Zmienność bądź stałość IP nie jest zależna od użytkownika, a bardziej od łącza, z jakiego korzysta. I wyobraź sobie, że dobre programy blokują cały blok adresów IP któregoś z operatorów…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Rozwiązanie głupie, ale skuteczne zróbcie płatna rejestrację nowych kont od np.1 zł do 5 zł z ranga np.sponsor, wtedy troll nie będzie zakładał nowych kont