Wraca konkurs blogowy na dobrychprogramach!

Jeśli jeszcze nie czytaliście, startujemy ze stałym konkursem na blogach dobrychprogramów! Zaczynamy już w listopadzie, czyli wszystkie publikowane wpisy od wczoraj będą brane pod uwagę. Więcej poniżej i oczywiście w regulaminie.
Nagradzamy najlepszych blogerów. Wracamy z konkursem! (dobreprogramy.pl)

1 polubienie

Czytaliśmy.
Ja tam raczej mało piszę (a raczej pisałem), ale jest kilku fajnych autorów, których czyta się znacznie lepiej, niż część redakcji.
Oby tylko nie było tak, że plagiat nie zostanie wykryty, bo na głównej ostatnio pojawiło się kilka takich wpisów. I dopiero reakcja społeczności DP (o której WP zapomniało) spowodowała, że wpisy zdjęto.

super wiadomość :slight_smile: może blogi odzyskają „dawny blask” :slight_smile:

Nawet nie będę próbował żartować, bo szczerze mówiąc, byłby to humor dość niesmaczny, przynajmniej jeśli chodzi o odzyskanie dawnego blasku tutejszego portalu (w sensie żarty musiały by być adekwatne). Niestety … Kawał życia tutaj spędziłem, od początków, pamiętam i pirata (żałuję, że nie zarchiwizowałem go, choć się do tego przymierzałem ale ciągle coś jednak nie dawało do końca rady, dziś co najwyżej mam gdzieś skitrane kilka obrazków … co najwyżej …być może …) i inne zmiany (A i Banana coś tam kojarzę). Więc nie żebym nie był przeciwny odzyskaniu blasku przez ten portal ale nie. Jakoś nie wierzę.

Edit: Loża szyderców, na którym Hotzlocie (czy coldzlocie) podobno była (lubiłem wpisy jednego członka tej loży), użytkownicy, z których wielu już nie ma, GBM teraz mi przychodzi do głowy.

Fajnie, że konkurs wraca, choć nagrody trochę biedne jak na dzisiejsze czasy. ^^

Ale ja nie o tym… Od ostatniego mojego blogowania sporo się zmieniło. Tak wiele, że zniknął wysiwyg, a bbcode nie są przetwarzane? To jak ja mam napisać tego bloga, gołym tekstem? Nie mogę nawet na forum zakładać nowych tematów bo wrzuciłbym to w osobny wątek…

A spamer może założyć temat w każdym dziale poza sprawdzonymi poradami i ukrytym „stali bywalcy”.

Widać masz uszkodzone konto na poziomie bazy danych xD.

Hej, coś jest na rzeczy, @Docent pomożesz ?

Sprawdziłem przed chwilą na czystym profilu przeglądarki (bowiem ten którego używam jest dość, nazwijmy to, restrykcyjny). Ale niestety na nim również nie widzę żadnego panelu.

Firefox (64bit) v88.0.1


A jeszcze takie mam pytanie. Jakich danych organizator konkursu sobie zażyczy w przypadku wygranej? W poprzednich edycjach były to tylko imię i nazwisko plus adres wysyłki. Był również i PESEL, ale można było nie podawać kosztem rezygnacji z gwarancji producenta. Czy tym razem jest dokładnie tak samo?

Jak nie możesz, jak możesz.
Przed chwilą to sprawdziłem.

Ok, przepraszam. Faktycznie mogę. Jakoś umknął mojej uwadze przycisk z prawego górnego rogu „[+] Nowy temat”. Jednak to najmniejszy problem, wysiwyga w blogach nie mam (na pewno nie mam ;)).

Co masz na myśli pisząc „zniknął wysiwyg”? Na screenie widzę, że jest :slight_smile: Co dokładnie nie działa? Bbcode już nie ma, teraz wszystko jest właśnie w nowym, wysiwygowym edytorze.

Hmm, to albo jestem jakiś upośledzony albo czegoś tutaj brakuje. W starym wysiwygu mieliśmy pogrubienie, kursywę, przycisk do uploadu obrazków, „listownika”, nagłówki h3/h2, pole do kodów (np. do basha) etc. Gdzie to wszystko się podziało Panie kierowniku? :wink: Znaczy się: to tak ma być jak na moim screenie?

Jest ale poukrywane :slight_smile: jak zaznaczysz tekst dostaniesz małe menu na pogrubienie itp a po lewej zanim zaczniesz pisać będziesz miał plusa na wstawianie innych rzeczy.

1 polubienie

A więc jednak jestem niepełnosprytny. Faktycznie zaginione kontrolki są pod zaznaczonym tekstem. Zgubiła mnie rutyna ponieważ zawsze we wszystkich wysiwygach, te są przyklejone na górze okna z edycją. To dezorientujące.

Ale! Już miałem wieszać psy na tym, ale to jednak lepsze rozwiązanie od poprzedniego bo zawsze jest pod ręką. Poza tym tutaj o wiele logiczniej rozwiązano podział na divy i nie bug-uje się enter jak „w poprzednich blogach” (choć najwygodniej mi było z wersją z przed kilku lat).

Ok. Potestowałem i popełniłem nowy wpis. Mam nadzieję, że nikt mi nie zmieni jego tytułu. ;]

Dzięki wszystkim za pomoc i zaangażowanie.