Wsokie pingi w Win 7 - Podstawowy aparat filtrowania

Witam.

Pisałem już wcześniej na temat tego problemu w poście tym problem-pingami-internetowymi-win-t424089.html ale chciałbym ponowić ten watek, ponieważ nie został on rozwiązany a doszła do tego jedna bardzo poważna informacja, która może pomoże wam pomóc mi:) Chodzi o to, że doszedłem do pewnej usługi w Win 7, która rozwiązuje problem pingów. Chodzi o “Podstawowy aparat filtrowania” W związku z tym mam takie pytanie od czego jest ta usługa i co się stanie jak ja wyłączę, ponieważ googlując to doszedłem do informacji, że to tylko osłabia bezpieczeństwo systemu. O co chodzi z tym bezpieczeństwem? Jeżeli to wyłączę to dochodzi jeszcze jeden problem. Po restarcie wyskakuje mi komunikat w NOD32 “Analiza protokołów aplikacji nie będzie wykonana. Wystąpił błąd podczas uruchamiania usług. Analiza protokołów aplikacji (POP3, HTTP) nie będzie wykonana.” Co to za komunikat i jak zrobić aby on nie wyskakiwał? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Hej,

W konsoli usług można przeczytać, że: Podstawowy aparat filtrowania (BFE) jest usługą, która zarządza zasadami zapory i zabezpieczeniami protokołu internetowego (IPsec) oraz implementuje filtrowanie w trybie użytkownika. Zatrzymanie lub wyłączenie usługi BFE znacząco osłabi zabezpieczenia systemu. Doprowadzi także do nieprzewidywalnego zachowania aplikacji zarządzana IPsec i zapory.

Tak, osłabi to bezpieczeństwo i zabezpieczenie systemu. Połączenia korzystające z IPSec - na przykład niektóre połączenia VPN - nie będą dostępne. Dodatkowo zintegrowana zapora sieciowa w systemie nie będzie działać prawidłowo. Ogólnie komputer będzie bardziej podatny na infekcje - szczególnie te biorące się z sieci - strony WWW i poczta.

Bardzo prawdopodobne, że NOD wykorzystuje tę usługę w czasie swojego działania. Być może monituje on tylko stan zapory sieciowej - w końcu NOD to tylko antywirus, bez zapory - która bez tej usługi nie działa.

Oznacza nic innego jak informację, że w czasie odbierania poczty czy przeglądania stron WWW nie będzie dokonywana analiza pakietów - istnieje więc zwiększone prawdopodobieństwo zainfekowania komputera. Jedyną metodą wyłączenia komunikatu jest uruchomienie usługi lub zainstalowanie alternatywnej zapory sieciowej - na przykład Comodo.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za informacje. A jeżeli mam właśnie zainstalowaną zaporę sieciową Comodo to mogę wyłączyć ten Podstawowy Aparat Filtrowania? Jeżeli nie, to co mam zrobić z tymi cholernymi pingami?

Hej,

Nie jestem pewien, czy Comodo nie wykorzystuje tejże usługi, gdyż Comodo mam zainstalowanego na systemie Windows XP, który nie jest w nią wyposażony. Tak czy inaczej po instalacji Comodo wyłącz usługę i zrestartuj komputer. Jeśli NOD nie będzie informował o wyłączeniu usługi i potencjalnych problemach, będzie można zostawić takie ustawienie.

:arrow: System oryginalny??

:arrow: Czy od samego początku, zaraz po zainstalowaniu systemu, zdarzały się takie problemy??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po restarcie NOD cały czas zgłasza problem. System w pełni legalny na licencji MSDN AA. Problemy z pingiem zdarzają się tylko przy grach internetowych np. Counter-Strike, Operation Flashpoint, CoD itp. Z niczym innym nie mam problemów tylko w żadną grę multiplayer nie mogę pograć, ponieważ pingi zabiją cała rozgrywkę. Internet chodzi bez problemowo o czym napisałem w starym poście.

Dodane 22.12.2010 (Śr) 9:54

Czyli rozumiem ze nic z tego nie będzie? :frowning: Muszę się po prostu pogodzić z tym ze jednak Win 7 to syf. A byłem tak zadowolony z niego…

Hej,

Usługa, o której piszesz jest bezpośrednio związana z usługą odpowiedzialną za zintegrowaną zaporą sieciową w systemie Windows. Dlatego sprawdź, jak pingi będą się zachowywać po wyłączeniu usługi zapory sieciowej, a z włączoną usługą podstawowego aparatu filtrowania.

Pozdrawiam,

Dimatheus