Wsparcie am4 i 1151

Wiem że am4 ma wsparcie do 2020 roku a Intel z chipset 1151??

Już nie ma. Intel bardzo dąży do tego, żeby każda nowa rewizja równała się nowej podstawce.

Jaką to nowa podstawka?? A AMD do 2020 roku na am4. ?

Czyli Intel na 1151 nie opłaca się kupować??

Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jesteś przekonany, że dojdzie do wymiany procesora w ciągu najbliższych dwóch lat? Bierz AM4. Szukasz bezwzględnej wydajności w grach? Niech będzie Intel.

Określ, co dokładnie będziesz robić i jaki masz budżet, to coś pomyślimy.

Rozwalił mnie ten tekst totalnie. Nie pochlebiaj w monopolu Intelowi w tej super wydajności bo ona zalezy troche od “stopnia siedzenia”. Gdyby aplikacje zaawansowane do 3D, filmów, obróbki i gry zoptymalizowali pod Ryzeny tak jak optymalizują pod Intela i z naciskiem na intela bo AMD kupuje 90% mniej ludzi to jeszcze Intel mógłby w tych testach troszke mieć zagrożenie. AMD Rytzen, a Intele to dwie rózne bajki, bez analizy technicznej i te testy porównawcze sa o dupe potłuc. Tak jak nie było optymalizacji pod APU w FM2/FM2+ tak samo ani widu pod Ryzeny bo Intel ma monopol, a testy czesto sa ropbione na najwydajniejszych chipsetachm ramach, grafikach, a to wszystko wpływa na procent w tescie i na te FPSy.

Ulzyłem sobie chociaz i tak zostane zgnębiony tu i obl;any ciepłym moczem wirtualnym.

1 polubienie

Wszystko co napisałeś, to się z tym zgadzam. Dlatego napisałem w skrócie “trzy po trzy”, bo jak zaczniesz szukać w necie testów porównawczych, to wszystkie pokażą to samo. Stąd i tak pozostaje najważniejsze pytanie, co się będzie robić.

Ja na przykład za dwa miechy składam kompa do grania (trochę offtop xD), na samą skrzynkę przeznaczam 10k. No co byś polecił? W obu przypadkach wybiorę procka z najwyższej półki, nie przewiduję modernizacji pod tym kątem przez najbliższe 2-3 lata, więc kompatybilność wsteczna chipsetu nie bardzo mnie interesuje. AMD to moc wielowątkowa i super, bo co raz więcej twórców pod tym kątem optymalizuje swoje produkcje. Ale tak czy srak benchmarki przy rozdzielczości 1440p wskazują różnice na korzyść Intela. Co byś zrobił na moim miejscu?

Wsparcie wsparciem, ale wszystko zależy od zastosowania… Jak do grania to Intel bez względu na wsparcie, bo zanim AMD rdzeń vs rdzeń dojdzie do poziomu obecnych Inteli to nie wiem czy AM4 to jeszcze ogarnie.

Ech to czekaj to AMD ma optymalizowac swoje provesory pod soft/gry czy gry i soft pod procesor. Bo z tego co napisałes to AMD w tej chwili są w ogóle do dupy bo nie sa zoptymalizowane rdzeniami pod gry tak jak Intel.

Jezeli zle zrozumiałem to sorry, ale tak zrozumiałem.

Ja bym brał najdroższego Ryzena bo to, że masz wsparcie w podstawkę i chcać zmienić za 2-3 lata nie musisz pół komputera wymieniac uwazam, ze jest przwaga nad Intelem, a wydajnośc jest nijak porównywalna bo Ryzen, a Intel to dwie rózne technologie. To tak jakby porównywac disla do spalinowego, tez dwie rózne technologie.

Z tym porównaniem do silnika, to dałeś mi do myślenia. Dzięki!

Kiedys jak miałem konto na tym durnym FB to na polskim profilu AMD był filmik. Dali 7-zip zoptymalizowany uniwersalnie, pod intela i AMD APU FM2+. Porównywane było jakies APU z średniej półkiz i3 i najwydajniejsze z seri A10 chyba do najsłabszego i5 wtedy. Wyszło, ze zoptymalizowana aplikacja pod AMD specjalnie do tego testu była 20-30% wydajniejsza dla AMD. Wiec wniosek nawet bez wczuwania się w to jakoś mega dokładnie daje domyślenia ile robi optymalizacja pod dany sprzęt i czemu tak strasznie wszystko jest optymalizowane pod Intel. Odpowiedz jeszcze prostrza, wszyscy polecaja Intela na forach, w sklepach komputerowych, niby “fachowcy” różni i tez skoro Intel ma w tym pewny monopol, ze na wykresach super zajebiste to ludzie kupuja, a twórcy softu i gier ida za tym trendem. Gdyby AMD Ryzen zaczał byc polecany, wzrosłaby sprzedaz czyli popyt na to to i twórcy aplikacji i gier musieliby coś z tym zrobić. AMD to nie tylko wielordzeniowośc czy wielowatkowac, ale tez modułowe rdzenia i to odróznia AMD od Intela.

Jak mi padnie obecny A10-7800 to biorę Ryzena z Vegą bo grania nie planuje, ale gdybym nawet to wole móc zagrac na Ryzenie z Vegą 8 w full HD na małych lub średnich detalach, niż grafike Intela, na której w minimalnych w 720p, a i to nie powiedziane, juz zapomniec nalezy na Intelu o zagraniu w ogóle w coś nowego co na Vega się da.

Jak ktoś na forum pisze, ze komputer do biura, muzyki, filmów i internetu tylko Intel bo AMD z Vegą to do grania to odrazu zaświeca mi się swiatełko co oni …, ale wole tego nie kompentowac bo zaraz szubienica poleci (czyt. ban).

1 polubienie

Stąd nie wiadomo, kogo słuchać, bo z jednej strony testy i cyferki, z drugiej ten cały monopolistyczny background intela. Na szczęście wiadomo jest co raz więcej.

Na forach opieraja się na cyferkachm a potem się okazuje, ze z Intelkem tyle problemóœ róznych. Nawet tu czesto wątek ze sprzętem na i5 Intela i czemu mam mało klatek, szkoda, ze nikt nie dopisze, a miałbyć taki zajebisty ten Intel według wykresów i cyferek. Pomine, że jakby nie było to AMD zawsze wychodzi taniej od Intela (może nie w dniu premiery), ale za płytę Intela z najwydajniejszym chipsetem i Gamingowa lub z dobrym chłodzeniem zasilania trzeba dac czesto 800-1000 zł, a od AMD za połowę spokojnie da rade, chyba, ze ktoś szuka jakiejś wykwitnej to inny temat.

Ostatnio z ciekawosci w X-Komie powybierałem na najwyższym dostepnym chipsecie z Ryzenem z Vega 8 i ramem 8GB co prawda 2600Mhz, ale mimo wszystko w 1400 się zmieściłem, to samo na Intelu 2 tysie najmniej. X-Kom w tych podzespołąch najatrakcyjniejszy cenowo nie jest chociaż to reż trochę od punktu siedzenia zalezy :slight_smile:

Jakich problemów? To że ktoś nie potrafi sobie wybrać odpowiedniej karty graficznej lub ma inny problem ze sprzętem ma być winą procesora? Śmieszne.

No nie bardzo, od ok. 600 zł zaczynają się dobre płyty na Z370 (Asrock Extreme 4). Za X370/X470 trzeba zapłacić podobne pieniądze.

Czyli co wybrałeś? Ja też mogę sobie wybrać i udowodnić, że jest drożej.

To na pewno był wiarygodny, jak to na AMD Polska przystało. Przypominam, że to ci sami goście od bębenków :wink:

Słuchaj siebie najlepiej. Jak sam widzisz słuchanie oszołomów z internetu, którzy słuchają innych oszołomów nie jest najlepszym pomysłem.

Jednak zdradzę Ci pewną tajemnicę: Procesory Intela rzeczywiście mają mocniejszy pojedynczy wątek oraz bywają wydajniejsze w różnych zastosowaniach. Wszystko zależy od konkretnego softu.

Tak samo wiarygodny jak cyferki, że Intel to szczyt technologi i nie ma nic innego na świecie.

Ale jakie znowu cyferki? Są testy, wyniki sobie porównaj. A jeżeli nikomu nie wierzysz to kup sobie równoważny zestaw na obu platformach i sam przetestuj.

Piszesz o jakichś hasełkach rzucanych przez fanbojów. Nie tędy droga.

Natomiast żałosny marketing polskiego oddziału AMD pozostanie żałosnym marketingiem. Zresztą nie są wiele lepsi od centrali.

Ile osób skłąda identyczny zestaw jakw tych wszystkich testach, zeby wynik testu był wiarygodny i osiągnać to co w tych testach?

Jeżeli Ty podważasz wszystko i wszystkich, stosując jako argumenty nośne hasełka z internetu to Tobie już nic nie pomoże.

1 polubienie

Natomiast Ty, albo jestes tak zahamowany, albo nie chcesz zrozumiec moich argumentów i przechodzisz sam siebie w obrażaniu mnie i porównywaniou nie wiem z kim, uważając siebie za nad inteligenta i wszystko wiedzacego. Aaaa zapomniałem, pisze/wypowiadam się na forum prostym językiem, z literówkami i to cie boli bo przeciez forum to pismo urzadowe i jeszcze powinienem formatowanie tego co pisze zrobic.

Ale jakich argumentów? Rzucasz tylko hasłami z internetu, wylewając przy tym tony jadu. Poziom argumentacji zerowy.
W dodatku nie posiadasz żadnej wiedzy praktycznej, bo jak sam przyznałeś używasz starego APU A10.