Wszystko muli, start, internet

Oczywiscie, że da się wyprowadzić system na prostą.
Powoli systematycznie i da radę.

Kolega po prostu ma system zaśmiecony kodekami i wieloma nie porzebnymi programami i stąd system zgłupiał.
Daj jeszcze screena z zainstalowanymi programami.
To i tak będzie potrzebne.
Nazbierał tego dosyć…trzy przeglądarki, tyle odtwarzaczy, więc system dostał zadyszki, zwłaszcza po aktualizacji tak rozspasanego systemu.

Z panelu sterowania miałby dać? Bo inaczej może być trudno.

Tak.
Wynika z logów, że masz kompa Dell?
Bo jest aplikacja audio tego producenta zainstalowana…obok Realteka, którego, chyba sam doinstalowałeś.
Ostatnio porównałem kodeki realteka i chociaż system Windows 10 ma swoje … to jednak Realtek ma lepsze brzmienie.

Realtek ma swój equalizer. Ja go zawsze ustawiam pod siebie, jak muszę.

Windows 10 w odtwarzaczu też ma korektor.
Poza tym u mnie Realtek nie ma korektora, tylko preinstalowane ustawy i efekty…no ale działają na cały układ audio w systemie, nie tylko w odtwarzaczu jak ma Windows 10, czy też dodatkowo WMP.

Co do ciemnego obrazu, jak pisał autor tematu… Ja ostatnio też z tym spotkałem się po którejś tam aktualizacji. Ten sam format pliku od lat, otwierał się prawidłowo. Po aktualizacji było tak, jak pisze autor. Brak obrazu, a dźwięk jest.
Trzeba po prostu być kumatym. A nie że działa, to działa.

Tak może być, bo Microsoft ciągle miesza ze sterownikami systemowymi.
I może być tak, że trzeba robić ręczne “poprawki”, czyli zaciągać na przykład z powrotem sterowniki karty wideo.
Spotkałem, że często po aktualizacjach nie działały kamerki w laptopach, bo Microsoft wciskał inne sterowniki.
Ale kolega ma problem, bo plik może odtwarzać w kilku odtwarzaczach… a nie wiemy dokładnie - w którym nie ma obrazu.

Raz jeszcze dzięki. Odinstalowałem wszystko co mogłem i czego byłem pewien, że nie narobię bałaganu.
Co do obrazu …nie działa nigdzie, youtube, netflix, inne wideo …

Nie wspomniałeś o tym wcześniej, że chodzi o obraz, odtwarzany przez przeglądarkę.

Co innego w przeglądarkach, co innego w odtwarzaczach.
Masz trzy przeglądarki…
Ale na przykład zapisane wideo na dysku na przykład zwykłe .mp4 też ci nie dziala na systemowym odtwarzaczu? Ani na VLC jeśli jeszcze nie odinstalowałeś?

przepraszam, racja nie napisałem. Ale żadne wideo nie działa. Pliki które mam, czy z przeglądarki - żadne





Ja osobiście nie mam do czego przyczepić się. Masz tam kilka dodatkowych programów, ale one są oficjalne.

VLC nie odtwarza, ale sprawdziłem WMP i dał radę.:slight_smile:Ale z przeglądarki nic sie nie pokazuje :frowning:

System masz legalny, czy innym szajsem aktywowany wcześniej? Nurtujące pytanie.

legalny.

Nie masz nic podejrzanego już w programach.
Widzę, że VLC trzymasz nadal, a to jednak duża kobyła multimedialna jednak…ale, nie powinien wpływać ujemnie na system.
Teraz zobacz w menedżerze urzadzeń czy wszystko tam gra, czy nie ma wykrzykników i trójkątów.
Trzeba iść po kolei, zwłaszcza, że masz jeszcze teraz dużo brudu po kodekach w systemie i rejestrze.

już nie mam vCL :slight_smile:a co do przeglądarek …video nie działa w żadnej. Gdy przesuwam pasek to sie klatka z flimu pokazuje (taka mała), jest głos, ale obraz jest czarny

Po deinstalacji programów musisz ponownie uruchomić system.

gdy próbuje wejśc do managera urządzeń … nie pozwala mi, wyskakuje komunikat ze mam zablokowany dostęp