Wszystko muli, start, internet

Zrobiłeś to? To nie że pierdoła, bo system wciąż działa tak samo.

Masz jedno konto na kompie?
Dziwne, a masz możliwość wejść z uprawnieniami admina…
Jesteś w ogóle zalogowany w systemie lokalnie, czy też na koncie microsoftu?
Jeśli nie dopuszcza cię do menedżera urządzeń, to coś jest nie tak z uprawnieniami.

coś takiego się pojawia

Jakiś plik zablokowany przez antywirusa. Wywal Avasta i co tam jeszcze masz i zostaw Defendera.

wywaliłem.

Samo wywalenie jeszcze w niczym nie pomaga. Zostają rejestry i cała reszta.

spróbowałem szukać na windows support … setki ludzi maja ten problem, ale … moim jest brak odtwarzania video :frowning:

Poddaje się.

Nie chcę, aby ten wątek bardzo spuchł…bo już mamy tyle wpisów.
I coraz ciężej będzie komuś go ogarnąć, kto będzie chciał pomóc.
Wygląda jakbyś nie był zalogowany na koncie z uprawnieniami…czyli na koncie admina a nie użytkownika, ale ja Windows 10 nie znam na tyle, żebym mógł sensownie odpowiedzieć.
W skutek tego radzę ci poczekać na bardziej oblatanych w temacie.
Nie ulega wątpliwości, że doinstalowując te dodatkowe kodeki, a teraz je odinstalowując - na pewno w systemie powstał bałagan, stąd mogą być problemy.
Problemy w przeglądarkach tylko potwierdzaja, że jest bałagan.
Poczekaj więc spokojnie, temat jest już dosyć dokładnie naświetlony, czas, aby ktoś systematycznie teraz ci pomógł, ponieważ wymaga to trochę większej precyzji i sprawdzenia wszystkiego po kolei.
PS. Nie odtwarza ci wideo w żadnej z przeglądarek?
Nawet w systemowej Edge?
Chyba jednak najlepiej byłoby przywrócić system do ustawień fabrycznych…to ze względu na bałagan z kodekami jaki masz w systemie.

zdeinstalowałem, zrestartowałem …wideo nie działa w żadnej przeglądarce.
Kom się włącza zdecydowanie szybciej :slight_smile:

Ja ci proponuję tę opcję
Odśwież komputer : powoduje ponowne zainstalowanie systemu Windows przy zachowaniu plików i ustawień użytkownika. Pozwala także zachować aplikacje dostarczone z komputerem i aplikacje zainstalowane z Microsoft Store.
W Twoim przypadku najlepsze rozwiązanie, system się oczyści z brudu.
Najwyżej zainstalujesz sobie te kilka programów ponownie, które utracisz.
I nie popełnisz już tego błędu z Avastem, dodatkowymi kodekami, ewentualnie VLC i na przykład MC Afee w przeglądarkach i co tam jeszcze pewnie masz…
Potem z rozwagą po przetestowaniu dociągniesz sobie, albo Realteka, albo tego audio Della…nie wszystko na raz.
Sam Windows 10 uraczy cię przecież podstawowym dźwiękiem, będziesz chciał lepszy dociągniesz realteka, ale wszystko rób z głową i nie dociągaj programów, które się dublują.
Jeśli po tej czynności system nadal będzie miał fochy, wówczas pozostanie ci założyć nowy temat…jednak już z innymi podstawami.

Witaj @WODNIK74

Wszystkie pliki Windows nie przeszły weryfikacji. File not signed
Jakiś efekt uboczny aktualizacji?

Uruchom CMD z Uprawnieniami Administratora i wpisz
sfc /scannow

Podejrzewałem, że ma to coś wspólnego z legalnością systemu…stąd go zapytałem, bo faktycznie ten komunikat jest wieloznaczny.

Wreszcie pomożesz mu fachowo, bo my to tak po omacku szliśmy…

Po wpisaniu sfc/scannow pokazuje się komunikat

You must be an administrator running a console session in order to
use the sfc utility.

Uruchom CMD z uprawnieniami administratora…jeśli tak zrobileś, to masz coś namieszane z kontem i uprawnieniami.
Poza tym, nie dałeś spacji…

Nie wiem mogę zrobić uprawnienia administratora …
wpisywałem ze spacja i bez spacji - komunikat wciąż ten sam

Jak otwierasz CMD to z prawokliku dajesz uruchom jako administrator?
Wejdź w Start - Ustawienia - Konta, sprawdź jak jesteś zalogowany.
Czy masz konto lokalne, czy microsoft i widnieje administrator.

scan idzie.
Wygląda na to, że jestem administrtatorem, na tym komie nie mam innego konta

No jesteś zalogowany na koncie lokalnym jako administrator (masz w ogóle konto microsoftu).
Czemu nie masz systemu po polsku?