Wyblakły sticker, prośba o pomoc i radę

Witajcie

Kilka dni temu pisałem tu na forum, że chcę zakupić HP ProBooka i proszę o pomoc w zdobyciu recovery. Tak się jednak złożyło, że finalnie kupiłem Sony VAIO model VPCEB1S1E. Laptop oczywiście bez płyt i recovery ale jak zapewniał sprzedawca system wgrany a komputer gotowy do użytku. Okazało się jednak, że laptop ma owszem wgrany system ale aktywowany jest jakimś wspomagaczem bo naklejka choć jest to jest zatarta i numer jest w zasadzie nie do odczytania. Podejżewam, że niestety z recovery do tego modelu może być problem zatem co zrobić czy jest szansa na jakiś duplikat stickera?

P.S znalazłem na portalu z takim małym gryzoniem w logo :wink: recovery do Sony VAIO PCG-11211m, który parametrami w zasadzie niczym się nie różni od VPCEB1S1E a na niekturych stronach w tym SONY spotkałem się nawet z oznaczemiem VAIO PCG-11211m-VPCEB1S1E. Jak myślicie da radę odpalić recovery od takiego modelu? Wtedy miałbym gdzieś jak wygląda naklejka bo system by się zaktywował z automatu a ja najwyżej później aktywację sobie przeniosę do czystej windy. Co o tym myślicie

Spróbuj i tyle.

Oczywiście spróbuję, bardziej pytałem o kwestie duplikatu stickera a o recovery wspomniałem od tak… niestety póki co nie mam 4 płyt DVD do nagrania… Swoją drogą to rozbój w biały dzień ile tam musi być syfu, sam Windows to przecież jedna płyta DVD, sterowniki no niech druga a i tak wątpię by sterowniki zajmowały 4,7 GB a te dwie to sam śmietnik… i potem się dziwić, że ludzie psioczą, że nowy laptop a ledwo chodzi… po prostu brak słów.

No i cóż laptop przyszedł i faktycznie numer jest nie do odczytania. Niestety recovery od innego modelu nie da się użyć bo odrazu po włożeniu płyty dostaję komunikat, że nie jest od tego modelu i tyle… Co mogę zrobić w takim momencie? Może ktoś z Was ma takie recovery lub jest jakiś inny sposób, no nie wiem… duplikat stickera albo jakiś trick by podmienić ID w BIOSie laptopa?

Uśmiechnij się do producenta, może za opłatą prześle tobie Recovery CD pasujące do tego konkretnego modelu. Albo poszukaj na aukcjach internetowych, może ktoś ma na sprzedaż takie nośniki. 

Nie wiem czy otrzymanie duplikatu COA jest możliwe więc w tej kwestii nie pomogę.

W miejscu w którym był widoczny klucz produktu, spróbuj delikatnie “wcierać” ołówek. Klucz powinien się pojawić, aczkolwiek nie daję 100% gwarancji :slight_smile:

hehehe dzięki spróbuję w końcu nic nie tracę o takich kombinacjach pierwsze słyszę.:wink:

Co do kontaktu z producentem… w Polsce sony wymiękło i mówią, że do tego konkretnego modelu nie mają. W poniedziałek zadzwonię do sony w hameryce i zobaczę co tam powiedzą :wink: