Wybór anteny, routera i sieci

Witam zrobiłem testy programem NetMonster na moim telefonie.




Ten który zasłaniają opcje podgłaszania to play.

Nie mam bladego pojęcia jaką antene, router oraz którego z tych dostawców wybrać.

T-Mobile ma książkowy sygnał. Router szukaj Huawei B818, agreguje 4 pasma oraz MIMO 4x4 w LTE. Mialem Orange bywało, ze transfer był słabszy niż w T-Mobile mimo, ze z tego samego nadajnika. Play dal bym sobie spokój tragedia i wieczorami potrafi ledwo 2-1Mb/s iść.

Ja mam taki sygnał na wspomnianym routerze. Nadajnik widzę z okna, jest wyższy od wszystkich zabudowań, w lini proste około 900 metrów. Przy opcji jeszcze bez limitu z prędkością do 60Mb/s pokazuje 7.6MB/s i podskakuje czasami do 12-14MB/s z dobrego serwera.

https://www.t-mobile.pl/pl/oferta_specjalna/internet-tmobile?swiatlowod&id_wydawcy=1838465&gclid=Cj0KCQjwse-DBhC7ARIsAI8YcWIEO4KnkymZ7KEhziSBRYbpU3hUKaB2vr3mc4RuuDkP8vw4B9sl9sYaAn1vEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Czy ta oferta (500GB internet domowy) działałaby tak samo z zasiegiem, jakością sygnału itp. jak ta mobilna?

To ma być internet w domu, czy mobilnie?

To nie ma znaczenia, to tylko rodzaje usług. LTE to LTE. Zapytaj się czy można wziasc na 14 dni, na próbę, a jak nie maja tego już to kup statrtowke, doładuj na 30 zł raz, albo 50 zł i przed 2 -3 dni zrób 3 testy speedtesta rano, w południe i wieczorem gdzie najwiecej ludzi korzysta czyli miedzy godzą 18, a 22. Nie zawsze parametry sygnału powodują, ze internet fajnie działa bo u ciebie może mimo to być przeciążony nadajnik i mimo porównywalnych danych sygnału z moimi u ciebie w t-mobile może być różnie. Pamiętaj, ze w tej ofercie jak wykorzystasz 500GB zwalnia prędkość do 1Mb/s, żebyś potem nie płakał, chociaż oni to mówią i na stronie chyba tez jest. W tej ofercie dają tylko zewnętrzny router ZTE z agregacją 4 pasm, nie dadzą ci innego routera bo tak sobie umyślili, ale dopytaj na infolinii.

Internet w domu. Patrzyłem i nie ma innej oferty niż T-mobile która spełniłaby moje oczekiwania. Pisałem mówili że jest u mnie zasięg spoko. Sprawdzałem zasięgi też za pomocą startera też są dosyć spoko?

Czy antena poprawiłaby coś z tych danych czy to raczej nieopłacalne?

ZTE z anteną zewnętrzna, które dają przy tej ofercie T-Mobile, różni się tym od B818, ze w ZTE masz maks po LTE do 800Mb/s, a w B818 maks teoretyczne 1.2Gb/s. Ani jednego, ani drugiego raczej nie osiągniesz. Ja brał bym ciemno ten ZTE zewnętrzny router bo na zewnątrz zawsze bedize lepiej.

Daj speedtesta na T-Mobile ile wyciąga ci w tym momencie, ciekawy jestem :slight_smile:

Tyle u mnie wyciąga na B818 z opcją limitu prędkości do 60Mb/s

Transfer mi się skończył więc lipa z speedestu. Ale ogólnie lepiej dokupić antene jeszcze do tego zestawu?

W tym ZTE zewnętrznym jest dodatkowa mocniejsza antena, a nie tylko router zewnętrzny. Montujesz go na zewnątrz jak najbardziej możliwe w kierunku nadajnika jak wiesz gdzie i który, od niego idzie kabel ethernet RJ-45, na dwór lepiej zainwestować w żelowany kupisz w jakichś sklepach elektronicznych bo w marketach typu mediamarkt chyba nie ma takich i w domu razem z ZTE dostaniesz coś co się nazywa PoE, do tego podpinasz kabel ethernet i z niego zasilacz do prądu oraz z tego PoE powinno być wyjście ethernet do komputera lub routera, który rozdzieli po wifi. Niby ma wi-fi ten ZTE w sobie, ale czy zewnętrzny i wewnętrzny router LTE z doświadczenia wiem, ze Wi-Fi w kwestii zasięgu jest tragiczny więc lepiej kupić jakiś do tego router, no chyba, ze na razie kablem nic w domu nie musisz podłączać.

Oki sorki nie wiedziałem że ma antene w środku. to chyba ide zamawiać.

Widzisz to masz antenę zewnętrzna z tym PoE i router ZTE :slight_smile: Teraz dokładnie zobaczyłem :slight_smile:

To z kratkami to router z LTE, a to drugie to antena :slight_smile:

https://www.t-mobile.pl/sklep/kategoria/modemy-i-routery-domowe/lista/produkty/urzadzenie/zte-mf258k?variantId=hw_zteMf258k_0GB_white_offe&tariffId=PostpaidDataSub_500G_offe&agreementId=agreement24&discountId=&instalmentId=0&deviceList=popular+device+section

Jak z zasięgiem? Osobiście mam między innymi Orange 1TB limitu ok 60zł. Transfer między 50 a 100 w zależności od pory dnia i koloru plam na księżycu.
Router Mikrotik LTE, zewnętrzny (4 KM do nadajnika, anteny do zwykłych to się nadają do suszenia skarpet).

Czytałeś wątek?? Chyba nie, przecież dal zrzuty z parametrami sygnału to chyba widzisz jak z zasięgiem. Kupuje antenę zewnętrzna z routerem LTE ZTE. Przestańcie z tym Mikrotikiem jakby żadnego innego sprzętu sieciowego nie było bo to już się chore robi.

Orange 1TB limitu ok 60zł

Skąd Ty taką ofertę wytrzasnąłeś.

Oferta dla małych i średnich firm i nie 1TB tylko 999GB :stuck_out_tongue:

No w sumie to nie wiem teraz ta oferta z 999GB też ciekawa…

ale już w sumie nie chce mi się pierdzielić z tymi antenami i routerami. A w ofercie Orange chyba nie ma, więc we własnym zakresie pewnie będzie trzeba załatwiać.

Jak masz możliwość wzięcia na furze to bierz z t-mobile to:

https://www.t-mobile.pl/dlafirm/internet/internet-mobilny/cat10047.chtml

Nic nie widzę. Nie wiadomo nawet czy działa agregacja.

To znajdź mi sensowny router LTE w cenie poniżej kilku tysięcy, który będzie miał stabilny zasięg, dobre transfery i agregacje. Ja tego przerobiłem kilkanaście routerów i nawet niema porównania.
Do tego gówniane anteny na rynku, które są na wszystkie pasma, czyli na żadne.

Dlatego jak zasięg słaby to


a jak lepszy to

Huawei B818 agregacja 4 pasm, MIMO 4x4 QAM 1024 coś jeszcze?? W sklepach poniżej tysiaka. Funkcja mostku i tak jak ja używasz go jako modem. Nie znajdę w tej cenie lepszego. Nie znam innych producentów, którzy robią routery z LTE cat wyższej jak 6 lub 7.

Przestań polecać routery z agregacja tylko dwóch pasm bo to bezsensu!!! Do tego przy B818 się nie opłacają.