Wybór Antyvirusa

OT --> Kosz

=D> dlatego wygrywamy test za testem a na zachodzie mamy 30% rynku.

W tym temacie nikomu jeszcze nie poleciałem tego lub innego antywirusa szanowny Panie ekspercie.

nie polecam Kasperskiego ani Noda w nowych wersjach, beznadziejne programy.

To praktycznie niegroźny śmieć jakich w necie na pęczki. Kiedyś jak testowałem F-Secure, to mi na co drugiej stronie znajdował jakiegoś “trojana”. Musiałem ciągle wciskać Esc. W końcu go odinstalowałem.

Ciekawe niby skąd ??

Jak wy macie 30 % to Symntec, Eset, Kaspesrsky lab, Mcafee, Bitdeffender, Panda które faktycznie posiadają poważne udziały w zachodnich rynkach mają średnio licząc po 10 % :? :? :?

Zajeżdża mi to tanim chwytem marketingowym :stuck_out_tongue:

Nie kwestionuję skuteczności produktów Gdaty która jest naprawdę wysoka, ale równie wysoka jest ich zasobożerność, co niestety jest młynem na wodę dla konkurencji.

Z produktami GData miałem trochę do czynienia. Wersje AntiVirenKit (tak to się chyba nazywało) 7 i bodajże 9 nie wyróżniały się niczym szczególnym, poza tym że miały “dwa silniki” skanujące. Ostatni pakiet GData działa tak, że po instalacji nie otwierają się niektóre strony. Klientka (która, nie rozumiem dlaczego, odnowiła licencję na kolejny rok) m.in. nie mogła się zalogować na pocztę w Interii. Oczywiście można GDatę wyłączyć (ale na stałe i tak się nie da, tylko na ileś tam minut albo w najlepszym wypadku do restartu systemu - program mądrzejszy od użytkownika) i się zalogować, ale nie po to się kupuje pakiet “zabezpieczający”. A jego konfiguracja to koszmar. Laik (a program jest chyba również dla laików a nie tylko dla “hakerów”?) w żadnym wypadku sobie nie poradzi. Polska wersja językowa niczego nie ułatwia. Taki np. F-Secure w porównaniu do GDaty jest praktycznie bezobsługowy.

mi tam chodzi elegancko

Gdata to pomyłka, co chwile jakieś “dziadek” ma problem, że nie otwiera mu połowy stron, albo komp wolno chodzi :X Vista + Gdata

  • 2gb ram - porażka.

nie wiem o co chodzi z Waszymi opiniami ale to bardzo dziwne że część użytkowników jest zachwycona a inna pisze w moim odczuciu takie bzdury :confused:

Ja mam gdate is 2007 na pc - amd 1ghz z 2G RAMU i to mi smiga! Przez ostatnie pare miesięcy nie miałem problemów z wirusami w odróżnieniu od czasów kiedy miałem kasperskiego. Ojciec ma na laptopie najnowszego kis’a, sprzęt baja a działa to tragicznie. Może tu chodzi o legalność? Nie wiem… ale zgadzam się z testującymi dziennikarzami i ekspertami gdata to jedno z najlepszych rozwiązań na rynku.

ha ha ha “dziadek” ubawiłem sie do łez.

Dziadek kupił komputer w latach 80-tych i zamiast łupać orzechy grzebie w internecie szukając młodszych babć :wink:

Pewnie ma super łącze przez Orange, router i sterowniki do sieciówki jeszcze od Hitlera.

Tak …pewnie ma Viste z nowym laptopem a w “fabryce” ( jak w 90% przpyadków ) wgrali mu Nortona i LiveUpdate śmiga do dziś…więc “dziadek” wybausza gały zadając sobie pytanie " dlaczego nie otwiera Mi połowy stron?" - żenada…

AntiVirenKit 7 ??? …9? nie słyszałem a od dawna lecę na G DATA …to chyba jakieś podróby jak SADIDA ADIDASA ? :wink:

Obudź się człowieku niektórzy mają już wersje 2009 a ty bajasz o jakiś AntyVirkentach wyprodukowanych w latach 60 tych chyba…

Jakbyś doczytał uważnie do końca, to byś się dowiedział, jak działa najnowsza wersja tego “pakietu”.

A gdzie Ty sprawdziłeś jak działa wersja 2009 tego programu ? w porównaniu z np F-Secure 09 ???