Wybór Dysku HDD do komputera

Mój WD30ezrx powoli odchodzi wiec zastanawiam się nad kupnem WD black 2TB lub 3TB ale jak patrze na cenę to trochę przeraza nawet jeśli jest lepszy. Myślałem nad blue ale te są wolne powyżej 500GB. Może polecacie coś z innej firmy.

SSD + HDD - to jest odpowiedź :slight_smile:

Jak nie masz nic odpowiedniego do dodania to nie pisz nic

Co ci takiego złego odpowiedział??

Pytam czy to dobry wybór na black czy może innej polecicie a on tylko odpowiada SSD + HDD. Co ma piernik do wiatraka ?

Wiatrak miele ziarno na mąkę a mąka jest składnikiem pierników. Po prostu nie napisałeś, że szukasz dysku na dane bo SSD na system już masz. Wracając do pytania: za WD Green ja użyłbym WD Blue.

Zgadzam się z januszkiem nie ma sensu przepłącac za WD Black, WD Blue tez sa 7200 obrotów.

Bierz obojętnie jaki, tylko z gwarancją 5 letnią i 7200 obrotowy
z dyskami jest jak z loterią, zależy na jaki trafisz ,często nawet firmowe szybko padają

Zastanawiam się między:

A

Jaka miedzy nimi jest różnica poza zastosowanymi technologiami ?

Ja w życiu uzywałem HDD tylko dwóch firm Seagate i WD bo uznawane były za najlepsze, a szczególnie WD. Dlatego tez te dyski zawsze polecam. WD nawet SSD mam w tej chwili w M.2 NVMe z serii Black.

Myślałem nad kupnem WD Blue, ale 2-3TB są tylko z prędkością 5400 obrotów. A kupowanie 2-3 1TB mi się nie opłaca.

To może taki??

Czy potrzebujesz 7200 na dane?

Purple do monitoringu będą mieć lepszą żywotność :wink:

1 polubienie

Purple nie ma korekcji błędów, przez co niekoniecznie sprawdzi się jako magazyn danych.
Jeśli chodzi o żywotność to Red będzie miał ją większą niż nowe Blue, ale ma 5400 obrotów.

Temat zamykam! Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Ale nie wiemy co kupiłeś.

Sie pewnie nie dowiesz :stuck_out_tongue:

Ma korekcję błędów. Różni się krótszym limitem czasu na korekcję w trybie READ / WRITE CONTINUOUS.

Czytałem na forum, że jak na purple zaczynają robić się wolne sektory, to jest poważny problem, bo dysk nie zwraca na to uwagi a zapisane w nich dane są nie do odczytu.