Wybór internetu - neo vs netia

Witam

Piszę tego posta z powodu nie wiedzy który internet jest lepszy. W chwili obecnej posiadam internet u prywaciarza i jestem bardzo nie zadowolony ;/ Internet jest wolny , pliki ściągają się 20-50kb/sek a o oglądaniu filmów np na youtubie jest nie możliwością ponieważ buferuje ;/;/ Zastanawiałem się nad wyborem Neostrady 20mb/sek lub Neti 20mb/sek. Od znajomych słyszałem , że neostrada 20mb jest bardzo szybka , pliki ściągają się z szybkością nawet do 10mb. Najbardziej chodzi mi o to , żeby pliki ściągały się szybko i nie buferowały mi filmy , jednym słowem ma być szybki :))

Może nie pomogę ci jakoś konkretnie, ale jeśli chodzi o to z jaką szybkością można pobierać sprawa jest dosyć prosta. Na ogół działa to tak, że jeśli masz net 20 “megabitów/sekundę” to w “megabajtach” wygląda to 8 razy wolniej, gdyż jak wiadomo 8 bitów = 1 bajt. Czyli przy takim łączu pobieranie wynosi ok. 2,5 “megabajta/sekundę”. A skąd się wzięło to 10 mega - nie mam pojęcia.

Mój znajomy ma netię 20 Mb/s i też nie narzeka na szybkość. Ja bardziej brałbym pod uwagę koszty; zarówno samego abo, jak i wszystkich dodatków (modem, router, podłączenie, aktywacja itp).

Pod względem parametrów będzie identycznie, bo idzie to po tej samej linii.

Wbij swoje dane na stronie Netii, zobacz jakie wyjdą ceny i porównaj z cenami z TPSA.

Przy małej różnicy, byłbym raczej za TPSA.

W pierwszej kolejności sprawdź jakie są możliwości linii :arrow: http://skantarek.netia.pl/skantarek/start.do. W przypadku wyboru dostawcy internetu na linii tp decydującą i jedyną kwestią jest cena, jakość świadczenia jest porównywalna gdyż zależy od stanu linii.

Poddaje pod rozwagę także ofertę Ery, która jest dość atrakcyjna w przypadku gdy posiada się w owej sieci abonament. Obecnie sam z niej korzystam i zero problemów, zaś transfer nawet ponad "umowny’ :lol:

Podobnie Orange, Multimo i inni operatorzy - trzeba wszystkich brać pod uwagę.

jesli masz mniej niż 1km po kablach do centrali telefonicznej to 20MB powinno pójść jeszcze a powyżej to już loteria są osoby które mają po 200metrów a nie mają pełnych 20 wszystko zależy od stanu linii tel.Internet brałbym albo z tp albo orange bo w razie usterki szybciej naprawią bo jesli np.będzie internet z ery i coś sie popsuje to oni muszą i tak zgłosić to do tp i oni to naprawiają a to już trwa dłużej wtedy, tak samo z zamawianiem internetu jest, na wszystko trzeba mieć zgode od tp.tak samo jesli u tp zamówimy 20 mb to nie bedą robić problemów jeśli parametry linii na tyle pozwolą a inni dostawcy już niechętnie nam tyle dają ponieważ bedą sie bać ze klient bedzie czesto dzwonił z problemami a oni potem będą musieli sie użerać z tp, i jest jeszcze kwestia wolnych portów na centrali wszystko od nich zależy od tp ile ich będzie dla innych usługodawców jednym słowem na wszystko mają monopol bo ich kable są wszędzie.Rożnica w cenie tylko przemawia za innymi operatorami ale czasami kosztem nerwów :smiley: Pozdro

Netia generalnie jest tańsza od TP i ma bardziej życiową obsługę klienta. Dużo zależy czy masz łącza TP czy własne Netii. Powiem tak, korzystałem z TP przez kilka 2 lata i miałem duuużo przygód, teraz mam Netię i jestem zadowolony. Co do jakości transferu nie ma właściwie większych różnic.

@ IRasB

ceny to nie wszystko.

Dla mnie szczerze mówiąc bardziej liczą się dodatkowe przywileje, z których mogę skorzystać przy podstawowej umowie u danego opa.

Tzn. krótki okres trwania umowy, możliwość wcześniejszego sprawdzenia usługi, czy nawet dobranie sobie pakietów telewizyjnych do netu.

I biorąc pod uwagę takie właśnie kryteria, osobiściecie oferta Tepsy wydaje mi się bardziej konkurencyjna od Netii.

Po wielu opiniach na forach (również DP) oraz po własnym doświadczeniu, nie powiedziałbym tak. Dodzwonienie się do Netii graniczy z cudem, a infolinia jest płatna.

Ja wybrałem TP

Nie narzekam na TP, łatwy darmowy dostęp, co prawda nie zawsze się odezwie kompetentny konsultant, ale przeważnie jest ok jak się wie samemu co się chce dowiedzieć.

Tp tez ma TV w najbliższym czasie pakiety N-ki, +telefonie VoIP i pakiet bez ograniczeń na stacjonarne w abonamencie(przydatne jak teraz ktoś ma w Orange i korzystał z pakietu 1000minut na zawołanie, bo już nie ma opcji na stacjonarne)

Jeśli konsultant będzie niekompetentny, zawsze można się rozłączyć i skorzystać z innego. Infolinia TPSA jest bezpłatna i nie trzeba długo czekać na wolnego konsultanta.

Osobiście brałbym neostradę, u mnie nie ma w ogóle problemów z TP, dostęp jest cały czas. Porządek, ład, wszystkiego można się dowiedzieć :slight_smile: Zorganizowana firma.

Z netii próbowal mnie namawiać, zgodziłem się, mówił “ta panie, tydzień i wszystko będzie od nas szło do pana” - no ok, po 30 dniach oni dopiero sobie przypomnieli, że takie coś miało być. Natraciłem czasu, pieniędzy na połączenia, ogólnie nie warto brać.

Z neostradą jestem lekko ponad cztery lata, nie narzekam, zostanę z nią jak najdłużej, chyba, że zdecyduje się na Vectrę bądź zamontują u mnie UPC.

Pozdrawiam/

Zgadza się, ale jak pisałem tez samemu trzeba wiedzieć odrobinę co chcemy się dowiedzieć, bo ludzie dzwonią i np. na adapter WiFi nazywają małe szare pudełko (mówię teoretycznie przykładowo) to nie zawsze ten konsultant od razu zrozumie nas.

PS: niech ktoś się zapyta(dowie) kto ma, siec Era. Plus, Play itp. Ile kosztuje minuta połączenia na numer VoIP TP, ostatnio chodziłem(po salonach) i pierwsze co im się nasuwało, ze ja nie wiem co mówię i ze chodzi mi o zwykły stacjonarny :smiley: od TP potem już rożnie ale nie uzyskałem odpowiedzi Jasnej hehe ile kosztuje minuta połączenia tylko mi dawali cennik :stuck_out_tongue:

w tych salonach firmowych też czasami są nierozgarnięci pamiętam jak byłem w orange miesiąc temu pytać sie o internet 10MB/s facet na mnie popatrzył i sie rozesmiał i mówi gdzie tutaj u nas najwyżej 1/2mb a ja mowie ze nie bo mieszkam w malej miejscowości niedaleko to facet już całkiem sie pizgać zaczął i jeszcze coś odszczekał a wy tam w ogóle macie internet?!w koncu zadzwoniłem do tp i zamówiłem 20 a goscia poszedłem zj…ać co on tam w ogóle robi za tym biurkiem

Bo łącze internetowe (czy to Neostrada, czy Orange Freedom - bez różnicy) najlepiej zakładać w salonach TPSA, nie Orange. Tam mają większe możliwości techniczne.

Co masz na myśli?

Nie jest tak, ze oni czy tu czy tu maja tylko możliwość zalogowania się do SYSTEMU TP i tam wprowadzenia danych/zmian?

Z doświadczenia wiem, że salon TPSA ma możliwość sprawdzenia stan wolnych portów na danym DSLAM-ie, salon Orange nie (dowiadujesz się o tym dopiero z SMS-a po tygodniu, gdzie jest wypisany tylko BMT, nie wiesz nawet co jest jego przyczyną). Pewnie mogą też na miejscu sprawdzić parametry linii => możliwości techniczne jeśli chodzi o przepustowość.

Dlatego preferuje załatwianie wszelkich spraw podpisywanie umów itp. w Telepunkcie.

ja do wyboru pomiedzy neo a netia dokoptowalbym jeszcze orange freedom. wlasciwie ta sama usluga, ale jednak pakiet zlotowek, jak sie ma komorke w orange jest.

Ja jestem zadowolona z neo, od lat mamy ten internet, jest szybki, nie nawala zbyt często-a to już coś:)Z netii korzysta nasz znajomy i ma sporo zastrzeżeń, ale ja osobiście nigdy z niej nie korzystałam, więc się nie wypowiem.