Wybór laptopa do PFRON

Witam.

Potrzebuję pomocy przy wyborze laptopa do dofinansowania z PFRON gdyż moj obecny ma juz ponad 10 lat i bardzo wolno chodzi i problemy z karta graficzna Niestety ale po ostatniej wizycie w serwisie Pan stwierdzil że ten laptop to tragedia… Jestem osobą niepełnosprawną i dosc duzo korzystam z komputera do załatwienia roznych spraw urzedowych i do kontaktu z znajomymi i ogolnie do wszystkiego w zasadzie. Praca, gry komputerowe, filmy, dokumenty etc.

Chce złożyć wniosek o dofinansowanie z tytulu ulatwienia w komunikowaniu sie i musze zrobic wycenę do wniosku i musze sie zasatanowic jaki laptop chcę.

Do tej pory miałam MSI CR610 AMD Athlon jak juz wspominałam juz ma ponad 10 lat … kupowałam go w 2009 roku.

Jestem z niego baaaardzo zadowolona przez tyle lat nie mialam z nim wiekszego problemu. Chyba 2 razy byl w serwisie po gwarancji i tyle. Oprocz tego nic. Przyznam ze przekonałam sie do firmy MSI i do ich jakości i przyznam ze ma ochote na następny MSI.

I mam dylemat który laptop wybrać. To moje 3 typy:

MSI

HP

ASUS

Wazny jest dla mnie ekran by mial ladne kolory i obraz. Mam padaczkę i ekran jest dla mnie bardzo wazny zeby nie powodowal napadów. No i zeby ladnie kolory odwzorowywał.

Czasem gram. Ale to nie sa jakies gry wymagajace mysle. Simsy, Heroes III, IV, V. ZEUS, CESARZ, KLEOPATRA typu cywilizacje i tego typu.

No i pracuję, place rachunki, sprawy urzedowe.

Taki do wszystkiego. Chciałbym zeby znowu chwilę pochodzil z 5 / 10 lat … I byl gotowy na wszystkie ewentualności.

Budżet do 3000 moze byc troche wiecej. Zalezy czy dostanę dofinansowanie. Moze sama sobie kupie za gotówkę bez dofinansowania. Chciałbym z dofinansowaniem. I zeby byl łaaadny, piekny … :wink:

Zeby dobrze sie prezenotował. Jestem kobietą :blush:
Wiec nie powiem ze wygląda jest dla mnie ważny.

Moze jeszcze cos zaproponujecie.

Proponuje Ci MSI ale z intelem i dyskiem co najmniej 512 GB mp: MSI Modern 15 B12M-019PL | cena, raty - sklep Komputronik.pl
Chyba że się uparłaś na AMD ale i tak trzeba z większym dyskiem.

Głos na MSI, też często ich wybieram ze względu na to, że na kilka sztuk tej firmy po rodzinie lub znajomych nigdy nikt z nimi problemów nie miał.

1 polubienie

Jak ten Modern wygląda od strony serwisowej? Łatwo go rozebrać, rozbudować?

1 polubienie

Demontaż dość prosty, nie powinno być żadnych komplikacji. Wyglądem przypomina mi jeden z modeli ASUS, który niestety matrycę ma podłączoną na taśmie typu flex. Taśma ta uszkadza się na potęgę, często zaraz po gwarancji i trudno ją dostać, a do tego jest okropnie droga ze względu na właśnie ograniczoną dostępność. Tutaj w tym MSI mamy tradycyjną taśmę w postaci wiązki, która nie powinna być tak bardzo podatna na uszkodzenia. Niestety ogólnie do tego modelu MSI dostępność części jest mocno ograniczona i na pewno trzeba będzie poczekać zanim pojawią się jakieś części zamienne w rozsądnych cenach. Do tego np. w przypadku zalania wymiana klawiatury będzie na pewno udręką, w sumie martwił się będzie tym serwis ale to kosztowo na pewno odbije się na kliencie.

Natomiast co do rozbudowy tego modelu MSI to tak naprawdę ogranicza się ona to wymiany dysku SSD na większy. Zauważ, że nie mam tutaj slotu na opcjonalny RAM SODIMM. Pamięci RAM zatem nie rozbudujemy dokładając dodatkowy moduł, pozostaje wyłącznie to co jest wlutowane na płycie - w tym przypadku 8GB DDR4 3200MHz.

Ja ze swojej strony poleciłbym model HP ProBook 450 15,6″ G9 - opcja z procesorem i5 12 generacji i 8GB RAM lub 16GB RAM. Według mnie laptop posiada mega wygodną klawiaturę, opcjonalnie dostępna jest funkcjonalna (niestety też droga) stacja dokująca, wydajność na bardzo dobrym poziomie, nie grzeje się. Osobiście kupiłem takie dwa w grudniu i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli chodzi o gwarancję to jest tutaj 3-letnia gwarancja typu on-site, naprawa odbywa się np. w domu, bez konieczności odsyłania sprzętu, kasowania danych na czas naprawy itd. Wszystko na oczach klienta.

1 polubienie

Ja tylko wrzucę kamyczek jeśli chodzi o matrycę, w tanich HP producent czasem wrzuca naprawdę podłej jakości matryce, więc lepiej zobaczyć na własne oczy żeby nie ganiać ze zwrotami.

1 polubienie

Dziękuję za wszystkie rady i propozycje. Poproszę więcej :slight_smile:

Tak uparłam się niestety przy AMD. Mam już drugi komputer z tym procesorem i jestem zadowolona. Siostra ma AMD, Tata ma AMD. I sprawują się ok. Z Intelami mam złe doświadczenia. Mama ma Intela i w Szkole były Intele i wspominam to bardzo źle … I pamiętam jak nasz nauczyciel narzekał na te Intele i to sypały się gromy :stuck_out_tongue: Więc raczej nie Intel … Huawei raczej dziękuję. Właśnie MSI ma u mnie też plus bo 2/3 razy był w serwisie i Panowie nigdy nie mieli problemu z naprawą i nie narzekali że czegoś nie da się zrobić czy części są za drogie i nie warte laptopa. Wszystko robili od ręki i działał dalej. Ostatnio właśnie wysiadła mi karta graficzna i Pan coś zrobił tam i dalej chodzi, gdyby nie to to laptop był by już do wyrzucenia. Po za tym wepchałam na niego na chama Windows 10 a laptop teoretycznie jest przystosowany tylko do Windows XP i Windows 7 … A Panowie z serwisu wepchali na niego Windows 10 :stuck_out_tongue_winking_eye: Coś tam zmienili i poszło. I działa dalej :slight_smile: Choć powoli dlatego właśnie chcę wymienić.

A takie głupie pytanie wiem ze to nie takie ważne ale jak bardzo czarny jest MSI ? :wink: Bo z zdjęć widać ze to taka raczej szarość niż czarny. Ile czarnego w czarnym … Wiem że to głupota straszna ale takie pytanie. Widział go ktoś na żywo ?? Bo HP i ASUS widziałam na żywo w sklepie ale tego MSI :wink: nie. I tak się zastanawiam.

I mam jakieś głupie skojarzenie ASUSa z moim profesorem z uczelni :wink: którego nie lubiłam . Za każdym razem jak patrzę na tego ASUSa to mi się kojarzy profesor :stuck_out_tongue_winking_eye: Jakoś tak … Tylko że cholera łady jest ten ASUS i ma fajne parametry. Może jakoś tą kwestię pominę :wink: z tym profesorem.

HP ma Mama :wink: Nie chcę mieć takiego samego jak Mama … :grin: Takie kwestie psychologiczne :grin: Wiem powinnam się z tym udać do psychiatry. :grin: Oprócz tego Mama i Tata i ma HP i po latach już nadają się do wymiany, bo się psują… I jakoś chyba nie …

Po za tym ten model MSI jest dość tani a reszta jest droga że masakra … Ten obecny też kupiłam jako wyprzedaż i miałam szczęście, że było tanio też dałam około 2000/3000 tysięcy.

Jestem dość wymagającym klientem :grin: klientką. Zwracam uwagę na każdy szczegół

Obecnie waham się między MSI a ASUSem …

PS. Brawa dla administratorów dobrychprogramów dawno tu nie byłam, ale forum super działa. Fajne funkcje :+1: Gratuluję :+1:

Ten MSI ma fatalnie skonstruowane zawiasy, jeśli chodzi o solidność konstrukcji. Asus z tego linku, to też bardzo delikatny sprzęt. Trzeba bardzo szanować, otwierać za środek i nie odginać matrycy za bardzo. 3k zł za laptopy z plastiku, które ledwie trzymają się kupy i gną na wszystkie strony, do tego matryca w wersji IPS, trochę sporo. W porównaniu z Huawiem wykonanie to padaczka. Na pewno nie są to komputery na lata, bo to modele cienkie. przystosowane do przenoszenia o małej wadze , a przy okazji wykonane z bardzo tanich materiałów.

Tak wyglądają HP czasami już po 2-3 latach. Taki plastik.


Hmm no dobra przekonałeś mnie. To moze i ten Huawei niech będzie… Pomyślę…

W Huaweiu też ktoś czasami powyrywa, ale to jak upadnie, albo wyrwie ktoś. Ale nawet jak ktoś kasy nie ma na nową klapę, to jest do czego połatać, bo jest metalowe, więc robi się otworek, na wylot śrubka i dalej śmiga.

To jest np. Huawei na którego ktoś usiadł i połamał zawias, ale chciał w miarę tanio zreperować.

Metalowe laptopy polecam raczej srebrne, bo rys po latach nie widać.

Ja mam 5 lat MSI GF63 i mi się nic nie urwało. Jak ktoś nosi za klapę to mu się urwie zawias.

Kupiłeś go za 3000zł nowego?

kup sobie koniecznie okulary albo filtr na monitor koloru niebieskiego - niebieski szkodzi i meczy wzrok bardzo … takie okulary to podstawa jak duzo przred kompem siedzisz - od razu duzo mniejsze zmeceni oczu bedzie …

W komplecie z Huaweiem jest aplikacja do zarządzania kolorami i jest możliwość zmniejszenia natężenia niebieskiego światła.

Ale według nowych badań, ta cała nagonka na niebieskie okazała się być lipą, ani niebieski nie wpływa na zasypianie, ani nie męczy. W każdym razie badania nic takiego nie wykazały.

haha aplikacja nic nie daje … buahahah co to za badania? badania typu ze samolocik zmienil tony najlepszej stali w popiol? ;DDD

Skąd ten wniosek?

Różne. Np. link, link, nawet na DP było, i można by tak więcej, prawda jest taka, że ważna jest odpowiednia ilość snu, przerwy, świeże powietrze, a filtry niebieskiego, są tylko teorią, i nikt tak naprawdę nic nie może tutaj pewnego powiedzieć.

@wasabi1084 to do czego zalinkowałeś, to nie są badania, tylko to jest publicystyka… Taka publicystyka polega na tym, że operator mediów recenzuje to, co zrozumiał z tego, co inny operator mediów, który przeczytał to, co wypluł translator nakarmiony publicystyką anglojęzyczną, która powstała na podstawie streszczenia materiału prasowego z działu marketingu instytucji naukowej dotyczącej jakiejś naukowej publikacji.

ps. tutaj w miarę aktualny raport z metaanalizy:

którego konkluzja jest taka: „W przeglądzie stwierdzono, że blokowanie światła niebieskiego o krótkiej długości fali zmniejszyło dyskomfort wzrokowy lub cyfrowe zmęczenie oczu. Zidentyfikowana luka polegała na braku badań dotyczących ekspozycji cyfrowego światła niebieskiego na siatkówkę w oczach ludzkich in vivo i wymagała większej ilości badań potwierdzających badania na zwierzętach.

To do czego ty zaklinowałeś to też nie są badania a wnioski z publicystyki innych badań, które według własnych kryteriów częściowo sobie zakwalifikowano a częściowo nie przebierając w trzydziestu siedmiu artykułach.

Innymi słowy, wartość tego jest zerowa, albo w najlepszym razie porównywalna z tym co ja linkowałem, bo jakbyś nie zauważył na dole masz źródła badań link.