Wybór płyt CD, DVD

Witam
Kupiłam w carefurze płyty marki esperanza , lecz kiepsko się ponagrywała muzyka.
Mam pytanie odnoście kupowania płyt cd, dvd jakich firm polecacie?

A jakich firm odradzacie?

Witam!

Spróbuj wolniej nagrać.

Polecam: Sony, Verbatim, TDK
Odradzam: Esperanza, Benq, Maxell, Emtec, Hawk

2 polubienia

A czy wiek nagrywarki lub może odpowiadać za jakość?

A sprzęt niszowej marki gorzej odtwarzać?

Oczywiście. Im więcej płyt się nagra tym bardziej sprzęt się zużywa. Wtedy trzeba ograniczyć prędkość nagrywania. Czasem nagrywarka jest dobra, a to zwyczajny kurz, pył uniemożliwia prawidłowy zapis. Do czyszczenia napędu używa się specjalnej płyty do czyszczenia (z takimi szczotkami - ok. 15 zł)

Tak samo. Jeśli ma kilka/kilkanaście lat dobrze zacząć od czyszczenia.

Nagrywasz AudioCD czy w innych formatach? Co masz na myśli mówiąc, że kiepsko się nagrywa muzyka? Słychać trzaski? Na całej płycie czy tylko na skrajnych utworach z początku lub końca?

1 polubienie

Nagrałam na zwykłe 3 płyty CD 100 mp3. Zawsze po nagraniu odsłuchuję czy jest wszystko nagrane czy nic nie zjadło, jeśli dochodzi do 80 któregoś utworu to “bulkocze”, ścina.

" Do czyszczenia napędu używa się specjalnej płyty do czyszczenia (z takimi szczotkami - ok. 15 zł)"
- akurat wiem o jaka płytę chodzi:) chyba ją kupię i zobaczy się co dalej

Żałośnie to brzmi i myślę czy kupiłam znowu syfną płytę, czy nagrywarka w 10 letnim laptopie umiera (chociaż standardowe pliki czy programy bardzo ładnie nagrywa) a czy może sprzęt jest slaby (wieża dual vertical 150) .

“Tak samo. Jeśli ma kilka/kilkanaście lat dobrze zacząć od czyszczenia.”

A jakim środkiem?

Również tą płytą.

1 polubienie

Ja kupowałem jak nagrywałem CD, DVD, Blu Ray tylko Verbatim. Nagrywarki Pioneera w ogóle nie rozpoznawały Esperanzy, albo źle nagrywały, a róznica w cenie nigdy nie była, aż tak kolosalna, a Verbatim to jakość i cos za coś :slight_smile:

1 polubienie

Cytat
Ja kupowałem jak nagrywałem CD, DVD, Blu Ray tylko Verbatim. Nagrywarki Pioneera w ogóle nie rozpoznawały Esperanzy, albo źle nagrywały, a róznica w cenie nigdy nie była, aż tak kolosalna, a Verbatim to jakość i cos za coś :slight_smile:

No właśnie ta Esperanza
Kiedyś coś nagrywałam na plytę Verbatim jak dobrze pamiętam choć wtedy tak sobie myślałam, że każda płyta jak płyta.
Z biegiem czasu zmieniłam zdanie

dobrze wiedzieć

1 polubienie

Od siebie polecam Verbatim. Używam płyt CD, DVD oraz BD tej firmy i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. Dobre są też Sony, ale trudniej dostępne, bo chyba jedynie przez Internet, podczas gdy Verbatim można jeszcze kupić w hipermarketach. Esperanza to najgorsze dziadostwo jakie może być. Nawet jeśli jakimś cudem nagra się poprawnie, to po roku może się już nie odtwarzać. Generalnie Esperanza tworzy wszelaki sprzęt najgorszej możliwej jakości. Takie coś nie powinno w ogóle trafiać na sprzedaż. Ogólnie odradzam kupowanie tych najtańszych płyt, które w przypadku CD często potrafią kosztować mniej niż złotówkę. W przypadku takich rzeczy jednak śmiało można powiedzieć, że im wyższa cena, tym lepsza jakość.

1 polubienie

Jak używałem płyt bo nie używam w dobie pendrive-wów to tylko Verbatim CD,DVD, Blue-Ray. Wiele juz ma z 10-15 lat, żżółkły, ale śmigaja jak żadna inna te Verbatimy :slight_smile:

1 polubienie

Płyty Sony jeszcze są dostępne tych marketach medialnych

Akurat Maxelle są całkiem OK, z pozostałymi się zgodzę.
Podstawa to nagrywanie max x8 a najlepiej x4.

1 polubienie

Ile? Ja CD nagrywałem przynajmniej 24x, a na dobrych płytach przeważnie 48x.

Ja byłem nauczony nagrywać bardzo wolno. Kiedyś nagrałem parę płyt DL na 24x i potem w stacjonarnym DVD był problem z odtwarzaniem.

Ja lubiłem nagrywać płyty w 2 minuty.

DVD to ja akurat z prędkością 16x nagrywam.
DL nigdy nie nagrywałem.

Esperanza czu hawk, to faktycznie był jakiś szajs, ale emtec to była chyba marka jakiegoś dużego koncernu chemicznego.

Jeszcze w czasach CD mnóstwo takich płyt nagrałem i nie było z nimi najmniejszego problemu, nawet po latach dobrze się trzymały.

EMTEC to BASF :slight_smile: Mieli w ofercie jeszcze kasety video, 8mm i magnetofonowe.

Dokładnie tam - przeszli re-branding. :slight_smile: Sam do do tej pory mam kilka kaset zarówno BASF-a, jak i EMTEC-a. :slight_smile:

Swojego czasu to były płyty solidne. Dużo kupowałem właśnie m.in. tej firmy :slight_smile: