Wybór procesora

Może moje podjście cię troche oświeci. Narazie kręć uzbieraj okolo 1tys i kup Plyte Główna Socket 775 i Core2Duo 3,00 ghz . Lepiej dać dużo a kupić coś lepszego. Intel jest wydajnieszy. Ja akurat patrze w “przyszłość”, a z tą grafą bedzię super współpracował.

Nawet bez o/c jest dobry, czasami trochę wydajniejszy od E5200

Wiec sobie daruj, po za tym Socket 775 jest nie za bardzo przyszłościowy, kolejne jest to że taniej wyjdzie Płyta Główna Socket AM2+ z chipsetem AMD 770+AMD Phenom II X3 720 a wydajność podobna, o/c też wcale nie gorsze.

To zależy ogólnie Kuma jak i athlon x2 6000 windstor mają wydajność na podobnym poziomie w jednym jest lepszy kuma w drugim windstor.

Czyli nie kupię już 89w Winsdora 6000+? Bo jeżeli tylko 125w jest dostępny to już lepiej 6400 kupić bo grzeją sie podobnie (chociaż chciałbym uniknąć kupna dodatkowego coolera, a bez niego się chyba nie obejdzie…). Co poradzicie w mojej sytuacji?

Zapomniałeś chyba przyjacielu że dostajesz nowy coller jak kupujesz procka w zestawie

nie zapomniałem chociaż do 6400+ to chyba nie dodają collera. A nawet jak dodadzą i nie będę podkręcał to czytałem na wielu forach, że on i tak na fabrycznych ustawieniach w stresie wyciąga ponad 70 stopni co wcale nie jest małą temperaturą. Dlatego pisałem, że prawdopodobnie będzie potrzeba większy i mocniejszy coller.

Do 6400+ dodają coller więc się o to nie bój jeżeli chodzi o chłodzenie jeżeli nie będzie dawał rady to zmienisz na Pentagrama Karakorum i będzie spoko

mam nadzieję, że płyta główna nie ucierpi od wys. temperatury

No no już nieprzesadzajmy z tego co widże to chłodzenie dołączone do Athlona x2 64 6400+ jest całkiem niezłe więc przy dobrze wentylowanej budzie nie powinien przekraczać 60 stopni.

Jeżeli chodzi o płytę główną to nic się nie stanie. Jak stanieje do 300 zł sam go kupię.

mam dodatkowy wentylator w obudowie, a powiedz gdzie mogę znaleźć typ tego coolera dołączonego do 6400+?

tutaj masz filmik gdzie pokazuje tego athlona a takze chłodzenie do niego

Hmm wygląda na dość konkretny pokryty miedzią :slight_smile:

Taki sam dołączany jest do Phenoma 9950 Black Edition. Temperatura w idle 35 stopni (wentylator jest wówczas wyjątkowo cichy jak na boxa). Przy maksymalnym obciążeniu temp. wzrasta do 60 stopni (wyraźnie słychać szum). Przy podkręceniu procka do 3,4 temperatura z łatwością osiąga 70 stopni i ma chęć rosnąć dalej. Do Athlona powinien być ok. Generalnie byłem zaskoczony kulturą pracy tego wentylatora. Wcześniejsze coolery boxwe jakie znam (AthlonemXP 2400+ oraz 2500+) były zdecydowanie gorsze.

czyli przy dodatkowym wentylatorze na obudowie temperatura powinna w stresie wahać się około 60 stopni ± parę stopni racja?

tak

Dziękuję serdecznie za porady mam własnie okazję dopłacić 200zł do mojego AMD 4400+ więc myślę, że to nie tak dużo, a wzrost wydajności powinien być odczuwalny. A jeżeli dołączony cooler nie chłodziłby wystarczająco i temp. dochodziłaby np do 70 stopni to chyba już niezbyt korzystnie dla podzespołów zwłaszcza płyty głównej to jaki cooler w miarę tani i wydajny polecacie? Aha czy tracer 400W wystarczy na zasilanie całego komputera po podmianie procesora?

pozdrawiam

aż dziw bierze że ten zasilacz niespalił ci do tej pory kompa ja osobiście bym nieryzykował tym bardziej że ten athlon lubi trochę prądu zjeść zasiłka do wymiany niestety

dokładny model to tracer 4life 400. Dostałem go w obudowie bo kupowałem całego nowego kompa więc w razie czego gwarancja jest. A ile taki porządny i jaki zasilacz wziaść?

Najlepiej markową 450W lub 500W np corsaira , pentagram , OCZ

a cena takiego zasilacza?