Wybór procesora

Seria 4life Tracera nie jest taka zła. Ma PFC (co prawda pasywne, ale jest), zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. Zwróć uwagę na jego wagę. Jest dużo cięższy od typowych nonamów.

Ostatecznie zamówiłem 6000+ 3,0Ghz z Lcache 2 = 2mb 89W czyli to chyba Winsdor(chociaż ktoś tu pisał że już ich nie produkują). Skoro ma tyle cache co 6400 to 200Mhz wielkiej różnicy nie powinno zrobić a za to grzeje się o wiele mniej. Co do zasilacza to mam go ponad rok i żadnych problemów w sklepie powiedzieli że 89W 6000+ bez probemu uciągnie. Czy trafny wybór z tym cpu? no bo po co dopłacać tak dużo do 6400 jeżeli różnica będzie znikoma

A gdzie zamówiłeś ten procek ?? może ja też bym się na niego skusił

Dodane 08.04.2009 (Śr) 15:34

A gdzie zamówiłeś ten procek ?? może ja też bym się na niego skusił ale podejrzewam że zamówiłeś wersję birsbane

Właściwie to była ostatnia sztuka na sklepie u mnie w okolicy gdzie kiedyś całego kompa kupiłem i to napewno nie jest brisbane bo brisbane ma 3.1Ghz i l2 cache 2x512Kb, a ten ma 3.0GHZ i L2 cache 2x1mb tylko zapomniałem sprawdzić jego oznaczenie bo według oznaczeń to:

ADV6000IAA5DO - Brisbane G2 6000+ with 3.1 GHz, 89W TDP and 2x512KiB L2-Cache

ADA6000IAA6CZ - Windsor F3 6000+ with 3 GHz, 89W TDP and 2x1MiB L2-Cache

ADX6000IAA6CZ - Windsor F3 6000+ with 3 GHz, 125W TDP and 2x1MiB L2-Cache

Mam nadzieję, że ten jest 89W bo jak 125 to jednak podziękuję.

Tylko że te zabezpieczenia nie działają a moc na naklejce ostro zawyżona.

Nawet nie ma co grać przy tym zasilaczu, obciążając go tylko się ryzykuje.

Mam go ponad rok i grałem na wielu wymagających grach Wiedźmin i Crisis np i wszystko elegancko chodziło

Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie działają. Miałem ten zasilacz kilka lat i nie było z nim żadnych problemów. Ty pewnie na oczy go nie widziałeś.

Jak ktoś nie ma to i nie sprawdzał przed dłuższy czas to nie powinien się wypowiadać. A mam pytanie czy bez oc mojego cpu 6000+amd 60stopni max 70 w stresie na firmowym coolerze z miedzianymi rurkami to dużo? Czy może tyle przewidział producent i nie ma to żadnego znaczenia, tym bardziej że moja płyta główna jest przystosowana do tego procesora.

no jeżeli bez OC jest ten 6000 i w stresie ma 60-70 stopni, no to faktycznie dużo nie zalecałbym podnoszenia napięcia na tym procesorze, czy na budzie jest wentylator wyciągający powietrze?

w stresie ma około 60 tylko na pcsx2 podczas emulacji dochodzi max do 70. To jest winsdor 125w, ale na coolerze z miedzianymi pipe’ami taka jest podobno domyślna temp. bez oc. Ja nie kręce procka. W obudowie mam dodatkowy wentylator wyciągający powietrze. Standardowa temp to 55-60 stopni.

Jest to nowo nałożony proc i pasta musi się dobrze rozgrzać

A ile taka pasta się musi rozgrzać? Właśnie sprawdziłem temp. po 9 godzinnym działaniu komputera - brat grał w Fallout 3 i w speed fanie widze temp - około 80 stopni :shock: . Po wyłączeniu gry spadła na 70. Czy to normalne taka wysoka temperatura bez podkręcania?

Aha i jeszcze jedno czy te 80 stopni to nie jest jakiś błąd? pytam ponieważ w biosie pojawiło się 35 stopni a w speedfanie 60,Czy speedfan może z błędem pokazywać?

Edit.

Mój błąd ponieważ są wskaźniki:

GPU - karta grafiki

Core - tutaj jest temp. procka ale ona jednak jest niska

Core - to też jest chyba temp. grafiki bo ma tyle samo co GPU i tutaj mam 80 stopni karta to Gigabyte Geforce 8600GT z chłodzeniem silent pipe 2. Czy 80 dla karty to dużo?

Nigdy żadem program nie daje 100% pewności że pokazuje poprawne temperatury najlepej sprawdzić to z poziomu biosu.

Na ale ja na twoim miejscu zmieniłbym pastę na procku bo pewnie użyłeś tej z dołączonym prockiem.

Racja. Zmień pastę. Pamiętaj, że nakłada się cieniutką warstwę. Następnie włącz na kilka minut program, który mocno obciąża CPU. Gdy temperatura ustabilizuje się na wysokim poziomie wyłącz program i otwórz obudowę. Poczekaj, aż temp. spadnie do bezpiecznego poziomu i wyłącz na chwilkę wentylator CPU (wyciągając wtyczkę). Złap za radiator i obserwuj temperaturę. Gdy zacznie parzyć, podłącz wiatrak.

Okazało się, że te 80 stopni to temp karty graficznej :slight_smile: A procesora jest 32-40 w stresie(nie wiem jak ludzie mogą pisać że 125 w Winsdory im się grzeją do 70+ na firmowym chłodzeniu). Czy wiecie może dlaczego w evereście nie zawsze pojawiają się obroty wentylatora?

Cóż jeżeli masz HD 4850 to temperatura jest w normie

Jeżeli chodzi o obroty wentyla to ściągnij speefana on zawsze podaje prawidłowe obroty (przynajmniej u mnie tak jest)

Mam kartę GF 8600GT z pasywnym silent pipe 2. Z tym, że kartę mam ponad rok i nie sprawdzałem chyba temperatury więc pewnie taka jest normalna. Co do speedfana to owszem podaje prędkość, ale czy w everest home edition prędkość się pojawia od pewnej liczby obrotów? I czym może być spowodowane zatrzymanie wentylatora podczas pracy?

Zaktualizuj bios(albo poszukaj jakiejś przeróbki) i kup sobie AMD II X3 710. Polecam :slight_smile:

Po pierwsze on już zmienił proc z 4400+ na wersję 6000+ a po drugie nia ma biosu do tak starych płyt głównych

płyta stara tak bardzo nie jest poza tym są aktualizacje biosu do niej po których obsługuje większość phenomów :slight_smile:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul … s3_1x.html