Wybór routera ADSL (Neostrada, Netia, Orange FreeDom itp.)

Witam sytuacje mam następującą:

Dom - bliźniak

Ilość kondygnacji : 2 (parter oraz piętro)

Sytuacja

Na piętrze mam komputer PC oraz router WAG200

Ruter rozsyła sygnał i na całym piętrze mam sygnał WIFI (sprawdzałem w telefonie)

Na parterze posiadam telewizor z WIFI (samsung 40d6500) oraz PS3

Problem jest taki że PS3 ledwo wykrywa WIFI natomiast telefony oraz telewizor nie wykrywają WIFI w ogóle.

Proszę o pomoc

Czy zakup nowego routera rozwiąże problem ?

Jeśli tak to jaki router ? (mam neostradę) (kwota do 400zł)

Czy może Acces Point ? (w ogóle nie znam zasady działania )

Bardzo proszę o pomoc, bo na parterze tez chcę mieć dobry sygnał WIFI

nie wiem :smiley: Oba routery posiadają najlepszy chipset Broadcom różnica między nimi jest taka że TP-Link ma wykręcane antenki i jest możliwość zmiany na mocniejsze a netgear z tego co wiem tego nie ma za to ma port USB można podpiąć dysk przenośny i zawsze będziesz mieć dostęp do plików znajdujących się na nim z każdego PC w domu oba routery mają możliwość regulacji SNR margin czyli jeśli ktoś ma niepełne 20Mb przykładowo 18Mb to po obniżeniu tego parametru może wycisnąć pełne 20Mb jeśli chodzi o Wifi to na obu jest full N

sam posiadam TP-Linka w8960N i jest włączony 24h 7dni w tygodniu tak od 3 lat i nigdy nie miałem problemów z nim

co do Netgeara to jest jeszcze wersja 2200M posiada dodatkowo wejście na modem 3G ale kosztuje ponad 200zł

tren90

żeby mieć pewność że wszędzie będziesz mieć zasięg to najlepszy byłby access point np. taki http://allegro.pl/ap-tp-link-tl-wa901nd … 21757.html

OK tylko mam kilka pytań:

Widzę że zasilanie jest POE a ma też zwykłe zasilanie ?

Druga sprawa to okablowanie:

Mój ruter stoi na pietrze, rozumiem że AP’ka postawie albo na półpiętrze albo na parterze - tylko tu mam pytanie:

czy ruter z AP będzie połączony bezprzewodowo ? czy muszę ciągnąc kabelek na dół (jeśli tak to lipa,bo nie mam takiej możliwości) ?

AP będzie odbierał sygnał z routera bezprzewodowo i rozsyłał dalej dzięki temu masz większe pokrycie terenu w zestawie jest zasilacz sieciowy nie ma problemu podłączasz normalnie pod gniazdko , dodatkowo w zestawie jest injector gdybyś chciał się bawić w to całe poe

images?q=tbn:ANd9GcQA5Vxfw3O6-sqlAsA8KOJW16MPekZ7-x7Ai7vUy2ntNaSnsbywXQ

trochę przydatnego info http://www.dipol.com.pl/tryby_pracy_acc … bib505.htm

potrzebuje jakis markowy dobry router pod neostrade 2 odkrecane anteny ?

Witam,

Jaki router kupić do Neo 20Mb/s, po zrzucie domowej budżet wynosi 600zł, fajnie gdyby do router można podłączyć drukarkę, ponieważ na górze stałby router do niego podpięte 2 komputery i laptop po przez wifi na dole i potem mały problem z drukowaniem.

Dom jednorodzinny, piętrowy.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc, Mariusz.

Witam !

Niestety jestem posiadaczem Modemu Sagem F@st 800 ADSL w netii na łączu TP z . Właśnie kupiłem nowy komputer z Windowsem 7 64bit i pojawił się problem ! Mianowicie sterowniki mojego modemu nie działają na W7 w ogóle. Więc co za tym idzie muszę zmienić modem na router

Najbardziej mi zależy na małym Pingu ponieważ dużo gram w gry przez internet FPS ( BF 3 itp).

Co myślicie o http://allegro.pl/tp-link-td-w8951nd-ne … 55825.html

Pozdrawiam i czekam na odp. :slight_smile:

Obecnie także mam Neostradę, niedawno zakupiłem Linksysa X3000 z portem USB (wcześniej miałem router bez modemu, E1200) - lepszego routera wymarzyć sobie nie mogłem. Obecnie obsługuję nim 4 laptopy, 3 smartfony, konsolę PS3, telewizor. Zasięg bez zarzutu, wszystko śmiga bez problemów. Naprawdę dobry wybór, bo to sprzęt na lata - Linksys wie, co wypuszcza.

Witam ! Może ktoś polecić jakis dobry i tani router z WIFI żeby pasował pod sieć DIALOGA . Może być używany , mile widziane oferty z allegro :)I od razu pytam o jego konfiguracje tzn . jak go skonfigurować by śmigał !

Z góry dziękuje za propozycje i pomoc !

Witam. Jaki router wybrać z neostrady? Sagemcom czy Livebox 2.0?

Witam bardzo serdecznie!

Czy mógłby mi ktoś poradzić w takiej kwestii,mianowicie mam router ZTE ZXV10 W300 z TP, ale niestety bardzo słabo sieje.Co powinnam zrobić,aby polepszyć tą sytuację.Mieszkam w domku jednorodzinnym i nie ma mowy o internecie np.na górze , a i na dole są duże problemy.Bardzo proszę o radę!:slight_smile:

Miałam Liveboxa i nie było z nim żadnego problemu. LIvebox był na drugim pietrze a ja na podwórku mogłam śmigać w internecie bez problemu.

Siema.

Otóż mam kompa z XP-kiem a na nim neostradę i wiadomo jak to jest z modemami do neo (lepiej jak by ich nie było tak niezawodnie działają ). Ostatnio kupiłem sobie lapka z win7 i oczywiście nie ma sterowników do mojego niesamowitego modemu na win7 i idaż tym tropem nie mam neta na lapku wcale.

Dlatego też zdecydowałem się kupić jakiś router z modem żebym mógł mieć:

1.W końcu jakiś porządny modem

  1. Kompa na lapku i PC jednocześnie.

  2. Mógł korzystać z kompa na lapku nawet w innym pokoju

I teraz przechodzę do sedna bo nie znam się na tych modemach (nigdy nie kupowałem, jak na razie męczyłem się z tymi niesamowitymi modemami dodawanymi do neo ale już mi chyba wystarczy). Więc potrzebuje router WiFi z modemem który obsłużył i rozdzieliłby neostradę i najlepiej gdyby udało mi się do niego podłączyć PC z XP-kiem przez skrętke i lapka z win7 przez WiFi i ewentualnie innego lapka z Xp-kiem przez WiFi (ale to opcjonalnie).

Moja płyta główna to Gigabyte GA-M55S-S3 i nie jestem pewny czy ma ona karte sieciową (niby wejście RJ45 jest tutaj jest spis: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m55s-s3_11/). I nie wiem też jaki miałbym kupić ten router żeby działał z ta kartą sieciową (o ile takowa tam jest a jeśli nie to czy moglibyście mi poradzić jakąś kartę sieciową).

Więc podsumowując router z modemem (PC XP + lapek win7 ) i kartka sieciowa (jeśli okaże się że ta płyta główna odpowiedniej nie posiada).

Więz czekam na odpowiedzi i z góry dzięki za każda możliwą okazaną pomoc bo nie wiem jak sie do tego zabrać.

Qubs , prosta sprawa. Oczywiście - gdy Ty to czytasz, to pewnie mówisz sobie ‘prosta dla niego, dla mnie nie’. Już wyjaśniam. :wink:

Komputer stacjonarny - Twoja płyta główna posiada gniazdo RJ45 (LAN). To właśnie ono pozwoli Ci połączyć się z routerem przewodowo. Jedyne czego w tym celu potrzebujesz to: 1) routera, 2) kabla RJ-45 (zwykle są w zestawach z routerami, ale niewielkiej długości, ok 2 m, jeżeli chcesz dłuższy to albo musisz sam sobie zrobić albo kupić w sklepie gotowy), 3) zainstalowanych sterowników do chipsetu, bo one zawierają sterowniki do LAN. Sterowniki znajdziesz na http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … /download/. Następnie wciskasz logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz devmgmt.msc i kliknij OK >>>zostanie otwarte okno Menedżera urządzeń >>> rozwiń gałąź “Karty sieciowe”. Jeżeli jest tam karta sieciowa, to znaczy że posiadasz zainstalowany sterownik do karty sieciowej i gdy podłączysz kabelek sieciowy (komputer stacjonarny - router, poprzez rj-45), to wszystko powinno być w porządku. Chyba, że w Menedżerze urządzeń masz jakieś pytajniki, wtedy mogą być problemy, ale nie wiem czy z kartą sieciową, jeżeli byłby pytajnik to prawdopodobnie nie masz zainstalowanego jakiegoś urządzenia, może pomóc reinstalacja sterowników ze strony producenta płyty głównej, do której podałem link.

Zwykle routery posiadają cztery porty LAN rj-45, które pozwalają podłączyć cztery urządzenia (komputery) przewodowo poprzez rj-45, chyba że kupisz switch i będziesz kombinować. Jeżeli chodzi o ilość komputerów, które łączyłyby się poprzez Wi-Fi to widziałem sieci (choćby w szkołach), gdzie do routera łączyło się kilka albo kilkanaście komputerów i było w miarę w porządku. Sam posiadam router i czasem jednocześnie z internetu korzysta 3 komputery i jest dobrze.

Czego potrzebujesz? Trzeba kupić router Wi-Fi z wbudowanym modemem ADSL. Gdy otrzymasz router, to trzeba go skonfigurować, zwykle jest to bardzo proste. Konfiguracja zwykle sprowadza się do tego, że wchodzisz na stronę konfiguracyjną routera (tak przykładowo ona wygląda gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=4661) i szukasz miejsca gdzie możesz wprowadzić dane dotyczące połączenia z internetem (czyli nazwę użytkownika i hasło od neostrady). Następnie zapisujesz ustawienia i wszystko powinno działać. I w tej sytuacji komputery mogą łączyć się do routera (nieważne czy po kablu czy bezprzewodowo po Wi-Fi), po podłączeniu do routera mają internet. Jeżeli interesuje Cię dostęp bezprzewodowy, to na stronie konfiguracyjnej routera wypadałoby skonfigurować ustawienia zabezpieczeń, czyli to żeby przy łączeniu się z Twoją siecią bezprzewodową trzeba było podać hasło. Po co? Jeżeli tego nie zrobisz, to sąsiedzi będą mogli korzystać z Twojej sieci do woli. To wszystko o czym piszę można na pewno zrobić na stronie konfiguracyjnej routera. Wiem, że producenci routerów często dołączają aplikacje na płytach CD, jakieś kreatory, które pomagają skonfigurować router. Ja jakoś, gdy konfiguruję router, korzystam ze strony konfiguracyjnej routera - takie przyzwyczajenie. Co do konfiguracji, polecam temat Podstawowa konfiguracja domowego routera. podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html

Co do zasięgu, to nie masz się czym przejmować. W domu jednopoziomowym ja nie mam problemów, nie sprawdzałem na tarasie, chociaż kiedyś miałem internet nawet na tarasie. W szkole - piwnica, parter, piętro, też w większości miejsc był zasięg. Ludzie używają Wi-Fi w domach kilkupiętrowych i to działa. Myślę, że nie będzie tak źle. Jeżeli zasięg Wi-Fi nie będzie dla Ciebie satysfakcjonujący, to można zainteresować się Access Pointami (punkty dostępowe), ale na razie nie chcę Ci mieszać. W razie problemów z zasięgiem, możesz spróbować zmienić ustawienia kanałów router-blokuje-internet-t482806.html?hilit=inssider&sid=ff3a98ef56ec94e0aef4f89ab46a0310#p3044128 http://www.goldenline.pl/forum/605846/k … dows-vista, ale znowu nie chcę Ci na razie mieszać.

Jaki router kupić, może konkretne propozycje, konkretny model? Ja używam PENTAGRAM Cerberus P 6351. Wcześniej używałem PENTAGRAM Cerberus P 6331-6, chyba lepiej używało mi się tego drugiego. Poleciłbym Ci przejrzeć dokładnie ten temat, w którym teraz piszemy, ale sam właśnie to zrobiłem i stąd można dowiedzieć się raczej “którego routera nie kupić do neostrady” aniżeli “który router kupić”. Być może przesadzam. Możesz przejrzeć co piszą na temat Tp-Link TD-W8960N http://www.ceneo.pl/;0154251482-10.htm http://www.chip.pl/testy/akcesoria/rout … -td-w8960n Ten model polecają inni wypowiadający się w tym temacie wybor-routera-adsl-neostrada-netia-orange-freedom-itp-t420293-75.html?hilit=W8960N#p3096738 wybor-routera-adsl-neostrada-netia-orange-freedom-itp-t420293-75.html?hilit=W8960N#p3096267 Możesz przejrzeć oferty routerów tutaj http://www.ceneo.pl/Routery i poczytać opinie użytkowników. Proponowałbym Ci coś z TP-Linków albo Linksysów.

Ja swój pierwszy router skonfigurowałem z papierową instrukcją obsługi. Miałem problem z konfiguracją neostrady na routerze ale dzisiaj już nie mam takich problemów. Dla mnie się udało, miałem wtedy 15 lat. Tobie też się uda, a w razie problemów pisz śmiało.

Pozdrawiam.

Stary dzięki wielkie, nie spodziewałem się takiego zaangażowania a tu proszę.

Btw. z twojego tekstu wynika że skoro mam wejście i menadżer sprzętu pokazuje że wszystko jest OK to router powinien działać więc chciałbym jeszcze zapytać w czym może leżeć problem jeżeli mój kumpel ma starszego kompa tam równiez jest normalne wejście co eliminuje już teraz możwliwość braku posiadania odpowiedniej karty sieciowej i ma liveboxa z neo i nie chce mu sie wogóle połączyć z netem.

Na tym PC-cie ma Xp-ka i niby komp łączy się z routerem ale z netem nie chce, podczas gdy w międzyczasie np. mój lapek podłączył się do tego routerka i do neta nawet bez instalowania neostrady.

Jeszcze raz dzięki za tamen elaborat :D. Mam wrażenie że jeszcze się wypowiem w tym temacie odnośnie konkretnego wyboru modelu w odpowiednim przedziale cenowym. Ale po twoim poście powinienem sobie ze znalezieniem oraz skonfigurowaniem owego routerka po jego zakupie poradzić.

Qubs , pierwsza myśl: nie wpisane w liveboksie dane dotyczące nazwy użytkownika i hasła, propozycja? przywrócenie ustawień fabrycznych http://help.orange.co.uk/orangeuk/suppo … nal/232435 (za zapomniany-login-haslo-livebox-t495819.html, może przydać się http://translate.google.com/) i konfiguracja połączenia na liveboksie na nowo (poprzez stronę konfiguracyjną liveboksa), czyli wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła potrzebnych do łączenia z neostradą. Ale gdy przeczytałem:

to proponuję porównanie ustawień, które znajdują się na Twoim laptopie i na komputerze kolegi. Konkretnie chodzi mi o:

start >>> uruchom >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> prawy przycisk myszy na połączenie sieciowe, którego używasz do łączenia się z liveboksem i opcja Właściwości

start >>> uruchom >>> w okno Uruchamianie wpisz control netconnections i kliknij OK >>> prawy przycisk myszy na połączenie sieciowe, którego używasz do łączenia się z liveboksem i opcja Właściwości >>> na liście zaznaczyć (podświetlić) Protokół internetowy TCP/IP v4 i opcja Właściwości

Są też automaty http://www.softpedia.com/get/Internet/O … pair.shtml, ale zalecam ostrożność. W razie problemów poproszę o wynik polecenia start >>> uruchom >>> w okno Uruchamianie wpisz cmd i kliknij OK >>> polecenie ipconfig /all (między “ipconfig” i “/all” jest odstęp) na obu komputerach - na tym, na którym wszystko jest w porządku i na tym, na którym są problemy.

Można przejrzeć http://www.goldenline.pl/forum/605846/k … dows-vista

Gdy otrzymasz swój router, otrzymasz też instrukcję obsługi (to krótka, papierowa lektura) i na pewno sobie poradzisz.

Jak coś, pytaj.

Pozdrawiam.

Czy na dzień dzisiejszy możecie mi polecić jakiś router do neostrady. Rezygnuje z Livebox i chce kupić coś na stałe. Chciałbym mieć jak największy zasięg. Fajnie by było gdyby taki router miał 2 odłączane anteny, wtedy mógłbym powiększyć zasięg. Nie wiem jakie wlasciwosci powinny mieć takie anteny.

Mógłby mi ktoś polecić jakiś router + anteny.

Jakie firmy są najlepsze?

*na łączu nie będzie już telewizji kablowej, nie szukam routera do TV

Polecam rutery D-Linka. Mam taki w domu i bez problemu nawiązuje na podwórku. D-Link ma w swojej ofercie szeroką ofertę tych urządzeń. Dobre są też urządzenia firmy Linksys :slight_smile: Poszukaj urządzeń ze standardem n, ale wcześniej upewnij się, że twoja karta sieciowa obsługuje ten standard.

Chciałbym wymienić mój neostradowy router na coś lepszego. Powinien ogarniać ±9 urządzeń, drukarke (usb) i dysk (usb3) na trzech piętrach. Co polecacie?

Mam prośbę. Czy może mi ktoś polecić stabilny i w miarę tani router/modem ADSL pod neostrade (2mb, 3 kompy)? Aktualnie posiadam TP - LINK TD - 8901G, który zbierał dobre opinie ale mnie zawiódł. Nie wiem czy to kwestia wady mojego konkretnego modelu czy linii (która przy 3 interwencjach techników wypadała znakomicie). Wcześniej miałem 6mb na speed touch i działało wszystko idealnie, ale po kupieniu w/w routera miałem problemy ze synchronizacją i okazało się że na 6mb mieszkam za daleko od centrali.

Takie info pokazuje mi mój sprzęt:

…Downstream…Upstream

SNR Margin:…28.0…18.0 db

Line Attenuation:…36.5…16.0 db

Data Rate:…2496…320 kbps

Max Rate:…9440…820 kbps

POWER:…19.5…13.0 dbm

CRC:…105…0

Zastanawiałem się nad w8961nd tej samej firmy ale opinie w necie są naprawdę różne. Czy jest w stanie ktoś polecić mi coś do 150-200 zł (niekoniecznie TP-LINK) .

Z góry dzięki.