Wybór routera ADSL (Neostrada, Netia, Orange FreeDom itp.)

bibenio , zobacz moją wiadomość w tym temacie z 20 lipca 2012 18:25:57 wybor-routera-adsl-neostrada-netia-orange-freedom-itp-t420293-90.html#p3121998

pawelnr1 , czy drukarka i dysk posiadają złącze Ethernet? Jak w tej chwili masz to zrealizowane? Używasz switcha? Jeżeli nie używasz więcej niż 4 urządzeń po kablu, ale łączysz się przez Wi-Fi, to również patrz moją wiadomość z 20 lipca 2012 18:25:57.

Generalnie kupując router albo przeglądamy ten temat, albo szukamy opinii w internecie, na ceneo, ale nie bierzemy wszystkiego na poważnie (jedni mogą chwalić dany sprzęt, a inni nie, co nie zmienia faktu, że są ludzie u których wszystko działa ok).

Od jakiegoś czasu już tak jest, że na tym forum tylko odpowiadam ludziom, a jak już zadam pytanie to nikt nie potrafi mi pomóc. No cóż. Może jednak tym razem ktoś wpadnie na jakiś pomysł.

Mój stary, poczciwy router spalił się podczas burzy i muszę kupić nowy, jednak moją sieć domową chcę wykorzystać ciut bardziej intensywnie niż zwykłe połączenie z Internetem. Żeby było prościej tłumaczyć posłużę się schematem:

Do routera podłączone:

  • [*:myzlbm30]drukarko-skaner HP C3180 i udostępniony w sieci,
  1. Komputer stacjonarny, laptop i smartfon mają mieć możliwość korzystania z zasobów dysku USB.

  2. Komputer stacjonarny i laptop (oraz ewentualnie fajnie by było jakby mój Samsung i9100 również) mają mieć możliwość drukowania po sieci.

  3. Laptop (i/lub ewentualnie smartfon) ma mieć możliwość korzystania z karty dźwiękowej podłączonej do routera. Idealnie by byłoby, gdyby udało się zrobić z routera serwer audio, ale jeśli nikt nie będzie miał pomysłu wykorzystam sieciowy hub 100Mbps USB Ethernet.

  4. Router musi pamiętać przypisane adresy IP do danych MACów.

  5. Router musi mieć WiFi co najmniej o prędkości 300Mb/s, choć 450Mb/s byłoby milej widziane.

  6. Router nie musi posiadać modemu ADSL. Zawsze można dokupić jakiś tani router z modemem ADSL2+ i doprowadzić z niego Internet do routera docelowego.

Jakieś propozycje?

Czy router TP-Link TD-W8950ND jest dobry na Netię NO Limits na kablach Netii CU?

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum. Chciałbym zasięgnąć Waszej porady, gdyż mam pewien problem, a mianowicie:

Mieszkam w dość dużym domu, jest on jedno piętrowy, i potrzebuje zasięgu wifi w całym domu. Mój internet to netia 20mb/s router musi być ADSL. Chciałbym aby zasięg był bardzo duży. Cena routera do 200zł. Mój dom ma dość grube ściany i naprawdę potrzeba dobrego sprzętu Proszę o pomoc, z góry dzięki. Chyba lepiej jakby był to standard n i musi mieć wbudowany modem adsl

Rozumiem, że masz już router od Netii z modemem ADSL2+? Jeśli tak, to jednak zdecydowałbym się na router bez modemu, bo za ten może pracować urządzenie od Netii. Wada takiego rozwiązania - konieczność pracy dwóch urządzeń. Zaleta - za tę samą cenę można dostać dużo lepsze urządzenie.

Za ciut ponad 200zł można kupić całkiem niezły router. Np. ten:

http://www.ceneo.pl/16833186;0280-0.htm

nie mam routera z netii, chce po prostu z wbudowanym modemem :slight_smile:

Dodane 29.08.2012 (Śr) 18:39

tzn mam tp link 8901g to moze on posluzyc za modem?

No ma wejście WAN i wyjścia LAN. Czyli tak - może.

czyli kupować ten router który poleciłeś i bedzie dobry na 100% ? a jak z zasięgiem ?

Ceneo przy tym routerze podaje następującą informację:

Czyli + za odkręcane anteny. Te dodane przez producenta są dość przeciętne, ale jeśli okaże się, że w twoich warunkach są za słabe to zawsze można je wymienić na mocniejsze.

dostane za tą cene coś lepszego? :slight_smile:

d-link 8961n

Nie wiem jak z netią czy to ten sam annex co tp. Ale ten router może chodzić jako router DSL czyli w kablówce, musisz wtedy zrobić z jednego LAN’a WAN (w konfiguracji zmieniasz opcje) lub korzystasz z ADSL. Więc przy zmianie operatora nie musisz kupować nowego routera

jeszcze jakieś propozycje ? :slight_smile:

Napisz konkretnie:

  • jakie urządzenia chcesz mieć podłączone w sieci,

  • gdzie mieszkasz (dom, blok),

  • czy udostępniasz czasem sieć znajomym, żeby mogli się połączyć z Internetem w twoim miejscu zamieszkania.

Jaki router do orange freedom do 150zł ? Niedawno kupiłem netgear N150 ale jest bardzo słaby sygnał już na odległości 2m. Wcześniej miałem airline i wszystko było bez zarzutów. Znajomy ma netgear’a jwnr 2000 tylko że pod upc i nie ma wogóle problemów. Doradźcie.

radek8 , może problem tkwi w ustawieniach kanałów na routerze? Propozycje routerów podawałem na poprzedniej stronie w temacie, wybor-routera-adsl-neostrada-netia-orange-freedom-itp-t420293-90.html#p3121998

Jaki router do internetu Orange 10MB/s polecacie?

(najlepiej z oferty Orange)

Mieszkam w domu jednorodzinnym z parterem i poddaszem.

Mam 2 komputery stacjonarne(najlepiej z połączeniem przez kabel), laptopa (wifi) i smartphone (wifi).

Super by było jakby router miał LAN i dobry zasięg Wi-Fi, aby wszędzie w domu był internet bezprzewodowy.

Witam aktualnie posiadam neo 2 M\bs i stary modem sagem 800 , wszystko działa nie narzekam , ale przymierzam sie do kupna telewizora posiadającego smart tv i przeglądarkę oraz niedługo kończy się umowa z neo , pewno będzie nowa z tą opcją do 10M/bs i w związku z tym mam kilka pytań

  • co znaczy to do 10 M/bs że ile może być minimalnie ? może czasami prędkość mi spadać poniżej tego co mam aktualnie ?

  • jaki tani model routera polecacie jakiś tp-link ? tak żeby stacjonarny podłączyć po kablu , a TV żeby mógł się łączyć bezprzewodowo , telewizor będzie w pokoju na tym samym poziomie oddzielony dwoma ścianami , domek jednorodzinny , router prosty w instalacji , nieawaryjny cena tak do 100 zł jakby sie dało to fajnie

a może po prsotu livebox 2,0 ? http://allegro.pl/zupelnie-nowy-livebox … 06685.html

  • czy na moich parametrach neo do 10 M/bs będzie sobie w ogóle radzić ?

bdaf4ed7d8a1fb9fmed.jpg

W promocji do 10Mb są widełki od 1Mb do 10Mb, czyli np. 2Mb będzie zgodnie z umową.

Na tych parametrach powinieneś uzyskać pełne 10Mb.

Masz niskie tłumienie i rezerwa na margin.

Livebox 2 powinien sobie poradzić, czytałem że ma dobry zasięg wi-fi.

Toż to nie widełki lecz potężne widły :o , a jak sprawa z wyborem routera ? co doradzicie do tych potrzeb ?

adam9870 , Kupiłem tp-linka za 200 zł (tak mi doradził sprzedawca). Wszystko chodzi idealnie, zasięg super. Jednak to była wina tego netgeara, a dokładnie jego modelu który jest jednym z gorszych tej firmy (bardzo słaby zasięg i mocno się grzeje).