Wybór routera kablowego (kablówki, osiedlówki, UPC itp.)

Chodzi po prostu o mniej doświadczonych kolegów, żeby po wgraniu np. gargoyle nie szukali takiego menu. Czysto informacyjna uwaga.

Witam. Mógłby mi ktoś polecić dobry i tani router do mieszkanka w bloku. Do mieszkania doprowadzony jest internet kablowy od miejscowego ISP. Aktualnie jest tam zamontowany D-Link Dir-635 chciałbym wykorzystać go do pracy z internetem mobilnym Aero2.

Z góry dzięki za pomoc.

Witam

Chciałabym zakupić router tak do 100/150zł. Potrzebuje go wyłącznie do tego,żebym miała wifi do smartfona. Nie wiem dokładnie jaki mam internet.Tylko to,że jest na złącze RJ-45 i do 3 Mb/s.Mega dużego zasięgu nie potrzebuje,bo mam małe mieszkanie.

Jakieś propozycje?

TP-Link TL-WR740N może być?

Dzięki panowie.

Zakupiony WR740N… wszystko działa - przynajmniej jak wychodziłem od rodziców. Może nie popsują :stuck_out_tongue:

skrzek bardzo mnie zainteresował te Twój modelik. Mam pytanie.

W chwili obecnej mam neostradę i router linksys WAG200G. Na chwilę obecną potrzebowałbym drugi router? chodzi mi o podłączenie w drugim pokoju kilku urządzeń typu TV, zestaw HiFi do internetu/sieci.

A więc teraz mamy schemat:

neostrada -> router+komputery, dysk zewnętrzny, itp -> drugi router? (podłączony bezprzewodowo z pierwszym)+TV, itp

ale…

wkrótce sytuacja zmusza mnie do likwidacji neostrady i podłączenie tego wszystkiego do internetu mobilnego.

Więc w drugiej wersji wychodzi schemat:

internet mobilny (karta w modemie na usb - Huawei E3131) -> router mr3420+komputery -> w drugim pokoju router linksys WAG200G + TV i reszta.

Czy w ogóle to tak zadziała, czy kompletnie inaczej? Dzięki za wszelki sugestie.

Jeśli w tym momencie podłączasz się tym WAG200 do jakiejś sieci WiFi, aby uzyskać dostęp do neta, to po zmianie routera oraz dostępu do neta na internet mobilny również nie będzie problemów…

Jeśli chodzi o te Tp-linki mr3220 lub mr3420 - to nie zapamiętują PINu do karty - najlepiej wyłączyć PIN, żeby mogły połączyć się automatycznie po np. resecie.

Ja mogę polecić router TL-WR740N, gdyż sam ostatnio kupowałem taki model do swojego mieszkania. Mieszkanie ma 60 m, sygnał jest bardzo dobry w każdym miejscu mieszkania.

Piszę w sprawie zakupu routera do internetu 30Mb/s z Multimedia Polska.

Mój internet jest dość dziwny, nie mam Loginu ani hasła użytkownika, nie klikam połącz z internetem. Po prostu wtykam kabel z modemu Cisco do komputera, czekam chwilę i już mam internet.

Chciałem się zapytać jaki router kupić do netu z Multimedia Polska. Czytałem, że są routery załącznik A i B i jeden podobno nie pasuje do drugiego.

Czy ktoś ma router do multimedia i może polecić jakiś konkretny model?

Masz normalny dostęp, przyzwyczaiłeś się po prostu do innego sposobu logowania komputera do sieci, takiego jak np. w TP SA, Dialogu, Netii.

Jaki to model modemu Cisco? Internet masz do domu dostarczony kablem antenowym?

@Cedar No fakt byłem w Dialogu i tam się inaczej logowałem

Modem cisco jest kablowy model EPC 3008

o taki

http://www.cisco.com/web/consumer/suppo … C3008.html

Tak net i TV idą kablem a następnie są w gniazdku rozdzielane.

@Przemo78

To choćby polecany parę postów wyżej tp-link wr740n.

Ogólnie będzie nadawał się każdy, który np. na alledrogo opisany będzie również ‘kablówka, upc, vectra’.

@ skrzek dzięki, na routerach zupełnie się nie znam, a wiadomo jak to jest coś kupować jak nie masz zielonego pojęcia w temacie.

Witam, zastanawiam się nad TL-WDR4300 a TL-WDR3600. Różnica w cenie ok. 50 zł a poza jedną antenką, która znacząco zasięgu nie poprawia różnic jako takich nie widzę.

Opłaca się dokładać te 50 zł czy nie ?

Pozdrawiam

Słabo patrzysz albo nie na stronach z kompletnym opisem.

http://www.tp-link.com.pl/products/deta … TL-WDR3600

http://www.tp-link.com.pl/products/deta … TL-WDR4300

Jeśli zależy Ci na szybkiej łączności między komputerami w swojej sieci, to oczywiście kup wyższy model

Na pewno nie kupuj Asus. !!

Kupiłem Asus RT-N10E udało mi się raz ustawić klucz sieci i nazwę wyświetlaną. Reset do ustawień fabrycznych nie działa, logowanie na 192.168.1.1 zadziałało tylko raz i już nic nie mogę zmienić. Próbowałem podłączać na różne sposoby i nic.

Chyba nie pozostaje mi nic innego jak wyrzuć nowiutki router Asusa i kupić coś porządnego. Konfiguracja miała być prosta. Akurat.

sądząc po Twojej poniższej wypowiedzi:

Twierdzę, że robisz coś nie tak.

na stronie proline twierdzą, że router ten może mieć jakiś kłopot z wifi. Jeśli zdarzają się problemy (co jest względnie częste) zacznij od resetu i aktualizacji firmware’u (po kablu) - znajdziesz go tu - http://www.asus.com/Networking/RTN10E/# … ownload_29

No właśnie reset zadziałał tylko raz. Teraz można wciskać przycisk i to nic nie daje.

Co ciekawe sieć wifi działa na pierwszych ustawieniach, ale nie można ich już zmienić.

Po prostu nie da się zalogować na 192.168.1.1 i nie da się uaktualnić oprogramowania routera (podaną stronę u Asusa już odwiedziłem)

Przeszukałem cały net i nic nie znalazłem.

Jestem ciut wkurzony, bo wszystko miało być takie proste, na filmikach i w instrukcji tak to prosto wygląda, tylko w rzeczywistości jest inaczej.

Router kupiłem 17 sierpnia 2013, dziś mamy 20 sierpnia i już mam go dość.

Nie wiem, chyba młotkiem rozwalę ten router i na pamiątkę wyślę do Asusa. Nie był jakoś szczególnie drogi, ale wywalanie ponad 70 zł na guzik warte urządzenia też mi się nie uśmiecha.

Szukam jakiegoś routera do multimedia polska, aby modem stał w jednym pokoju a laptop w drugim. No i aby instalacja i konfiguracja była prosta.

wciskasz reset i trzymasz 5sek, czasem 10sek - na ogół reset charakteryzuje się zapaleniem na chwilę wszystkich kontrolek.

trzymam 5 sekund, 10, 30 i minutę nic nie daje.

Raz tylko reset zadziałał, na początku.

Już nie wiem co z tym robić, szkoda nerwów.

Może rzeczywiście jest ‘walnięty’. Spróbuj zwrócić, albo wymienić - w sklepach typu MM na ogół nie robią problemów.

Witajcie,

Potrzebuję routera do rozdzielenia łącza (więcej szczegółów tutaj).

Do czego ma mi służyć:

  • [*:1h4gzuzx]do rozdzielenia Internetu pomiędzy komputery,

i to tyle z moich wymogów.

Kwota jaką dysponuję to powiedzmy ~300 zł. Nie obrażę się jak sprzęt będzie dobry i tani.

edycja:

Kupiłem router Linksys E1200 za 120 zł. Zobaczymy co jest warty :wink: