Wybór routera TP-LINK do sieci orange

Witam,
Na początku napiszę, że czytałem temat o wyborze routera i mam na oku jeden router, i jestem zdecydowany, tylko jest jedno ale, nie mam linii VDSL a zwykłą linię telefoniczną a obecny router ma tylko 2.4GHZ.
Czy ten router będzie dobry na zwykłą sieć? https://www.euro.com.pl/routery/tp-link-archer-vr400.bhtml

Jaka prędkośc internetu masz?

Nie pamiętam, ale już zamówiłem inny router VR600 TP-Linka. I widziałem, że do orange, i tej całej analogowej linii telefonicznej będzie pasować.

VDSL to to samo co ADSL tylko na krótrzych odległościach do centrali działą VDSL i tylko tym się różni.

Jeżeli masz ADSL2+ czyli maks 24Mb/s to ten nowy router kupiłes dla picu i szpanowania bo nawet 50% potencjału nie wykorzystasz przy takiej predkości. Internet ci nie przyspieszy przez port LAN gigabitowy i wifi 5Ghz.

Nie kupiłem dla szpanu, tylko dlatego, że obecny router wiesza mi się a nie ma już nowej wersji firmware. Co prawda nie mam lini telefonicznej vdsl, ale czytałem i tez pytałem, że działać będzie. W ostateczności mogę zwrócić jak nie będzie internetu. 24Mb/s raczej nie mam, bo mówili, że mam nielimitowaną prędkość, choć w to wątpię.

Kto ci powiedział, że masz nie limitowan≤ą predkośc? Moze ci sie to przyśniło. Poczytaj na wikipedi róznica między MB - MegaBajt, a Mb - Megabit bo chyba w szkole na informatyce przespałes. Neostrada ADSL2+ jest do 24Mb-Megabitów na sekundę bo ten standard więcej nie obsługuje.

Jak czegos nie wiesz to poczytaj, a nie piszesz bzdury.

Chłopie, to że napisałem MB zamiast Mb, nie świadczy, że nie mam pojęcia!!! Przecież wiem. Nawet jeżeli całego potencjału nie wykorzystam, to będę miał na przyszłość przy innej sieci jak już.

To pisz dobrze, a nie drzesz ryja na mnie, co ja w twoim łbie siedze, że wiem o czym myslisz!!!

Nawet jeżeli wg.ciebie przepłaciłem a mogłem kupić router RJ11 ADSL a mam DSL, to też najwyżej zwrócę, ważne aby internet był i nie wieszał się jak jest teraz.

Czytasz co piszesz??

To masz ADSL czy DSL?? DSL to RJ-45 najcześciej zwane xDSL.

Tak, i dziwisz się, czemu zdenerwowany jestem? Pytałem o router a ty mi wyjechałeś czego wiem, a czego nie wiem lub tak założyłeś, że gościu pomylił się i już nie wie. Nie założyłem tematu do kłótni.

Obecnie mam taki router

300Mbps Wireless N Gigabit ADSL2+ Modem Router TD-W8970 z ADSL wejściem, a zakupiłem z DSL pod AnneX, czyli pod analogowe sieci telefoniczne np: pod orange.

Sam zaczoleś kłotnie to, że ci napisałem abys poczytał o jednostkach sieciowych to cie obraziłem?? Na tym polega forum, że trzeba uwazac co i jak napiszesz bo nikt nie wie o czym ty myslales piszac to czy tamto. Na irytacje i nerwy proponuje szklanke Melisy.

Nie obraziłeś mnie, ale nie lubię jak ktoś mi coś wmawia i to nie prawdę. Wyżej zaktualizowałem wpis jaki mam router.

To nie jest to samo, gdyby tak było to nie nazywałoby się VDSL tylko ADSL. Różni się chociażby modulacją, która to pozwala na większe prędkości DL/UP.
Aby korzystać z VDSL potrzeba nie tylko niskiego tłumienia (czyli zazwyczaj krótszej lini) ale też centrali, która musi taką technologię obsługiwać, a nie każda (np. niezmodernizowana) potrafi.

W ofercie Noestrady max na ADSL to 20 Mbps/1Mbps. Niby 4 mega różnicy, ale jednak.

To tak w ramach uporządkowania informacji i lekkiego offtopu :slight_smile:

To, że ja odebrałem to co napisałes tak, a nie inaczej to pretensje miej do samego siebie, a nie do mnie.

Ja nie toleruje tego, że ktos napisze od nie chcenia szczególnie jednostek sieciowych, które gdyby nie miały znaczenia żadnego nikt by ich nie rozdzielał.

Co do routera uważam, że wystarczył by ci w zupełności taki i wszystko będzie hulać bardzo dobrze, a ten co zamóœiłęs chyba dla urody bo bez światłowodu nie wykorzystasz jego potencjału, a skoro teraz Orange nie moze ci podłączyć światłowodu to nikłe sznase, że to zrobi. Ja miałem szanse, ale nie zamierzam w dobie LTE i andajnika 800 metróœ ode mnie wydawac 10 tytsi za dociągniecie do domu światłowodu czy to Orange czy innej firmie bo nigdy mi sie to nie zwroci. Ten w zupełności by ci wystarczył w zupełności:

Chciałem wytłumaczyć najprościej jak potrafie ADSL vs VDSL. Nie wyszło :slight_smile:

Z tego co pamiętął to synchronizowało sie na 24Mb/s bo zawsze synchronizację o ile technicznie się dało łąpał z zapasem, a nie tyle ile predkość była, żeby miał zapas na błedy ewentualne :slight_smile:

Wiem co to VDSL i ADSL:) A czy żałuje zakupu? To się okażę podczas konfigurowania. Jak z ustawieniami nie da rady, to znaczy, że zły router zakupiłem i tu moja uwaga. Ja mam dom, nie mieszkanie, dlatego taki router wybrałem.

Wiesz, że 5Ghz daje możliwośc uzyskania wiekszych predkości w krótrzych odległościach od routera niż 2.4Ghz? Poza tym czy bedziesz miał połaczenie z routerem po wifi 72Mb/s czy 300Mb/s to i tak na ADSL więcej niż 20Mb/s nie będzie wiec po co taki router, co on ma takiego czego nie ma polecony prze ze mnie?? VDSL modemu tylko nie ma, ale po co modem VDSL jak u ciebie widocznie ta technologia nie działą, a Orange nie rozbudowuje już centrali tylko upycha na obecnych. 14 lat katorgi z neostrada kolego więc wiem, że to najgorszy internet w Polsce i nie wrócę odkąd LTE jest nielimitowany ja kw T-Mobile. 14 lat maks 644kbps, a teraz 7-8NB/s czyli te 60-70Mb/s. Różnica kolosalna :wink: