Wybór telefonu do 5"

Chcę kopić żonie na święta nowy telefon, gdyż jej leciwy SGS2 (tak!) już nie daje rady.
Wymagań dużych nie mam, telefon powinien po prostu działać, najlepiej 4 do 4,5", 5" to już totalny max. Im prostszy, tym lepszy, tzn. bez ekranu qhd, z dobrą baterią. Niestety telefonów z Androidem, w tym tanich Chińczyków takich małych nie ma, zostaje iPhone SE, który jest trochę za drogi na jej potrzeby, ale jak nie znajdzie się nic innego sensownego, to wezmę SE.
Będę wdzięczny za propozycje :slight_smile:

Jaki budżet? Lepiej od przekątnej ekranu podaj maksymalne wymiary zewnętrzne, bo ramki z każdą generacją maleją.

Nie napisałem ceny, bo nie wiem ile wydam. Planowałem coś pokroju Redmi 4X, ale on jest trochę za duży. Natomiast SE w wersji 32 GB to totalny max budżetowy.

Miałem ostatnio taki sam dylemat, i kupiłem w końcu Huawei Nova za 999zł w xkomie kolor złoty.
jest swietnie wykonany i ma wszystko co potrzeba NFC, dobry czytnik linii papilarnych, 3GB ramu /32 pamięci. Filmy w 4k, a dla Full hd cyfrową stabilizację obrazu.

Ja z mojego jestem bardzo zadowolony!

Może któryś z tych smartfonów:

Skoro limit ceny to max wartość iPhona SE 32GB (to mało pamięci), to polecam Sony Xperia X Compact - 4,7 cala.

No właśnie pisałem, że nie potrzebuję dodatków typu NFC, czytnika linii, dual sim czy innych bajerów, chcę prosty i możliwie tani, ale dobry telefon - Xiaomi jest faworytem, ale ma trochę za duże ekrany. Xperia raczej odpada, siostra i szwagier mieli i im poleciały dosyć szybko.
Natomiast wynalazki typu Kruger & Matz czy Kiano wolę omijać. Może ktoś jeszcze coś poleci.

TP-Link Neffos Y50 - prosty, nieskomplikowany za ok. 250 zł.

Lenovo C2 Power.

Polecanie telefonu z 1GB RAM jest dzisiaj dość ryzykowne. No chyba że ma służyć wyłącznie do dzwonienia i SMSowania.

1 polubienie

Mylisz się.Ten model ma 2GB.

Miałeś styczność z tym telefonem na żywo? Jeśli nie, polecam zapoznać się z nim organoleptycznie. Mimo 5" ekranu jest dość filigranowy. 5,5" było dla mnie zbyt rozległe, dlatego mimo niewielkiej różnicy w cenie darowałem sobie Redmi Note 4.

@Acorus No to internety mnie okłamały.

Jedno słowo Power i już 2GB.

Tak sobie “oblukowywuję” sieć i nie widzę takiego wynalazku.

Wystarczy magiczne X-Kom https://www.x-kom.pl/g-4/c/1590-smartfony-i-telefony.html?f[manufacturers][46]=1

Nie wiem czy zauważyłeś, ale rozmawiamy o dwóch różnych markach :wink:

Cały czas o Lenovo.

Nie. Wspominając o ryzyku polecania telefonu z 1GB RAM odpowiadałem na wpis Zbigga47, dotyczący TP-Linka Neffos Y50.

Czyli drobne nieporozumienie-koniec dyskusji.

1 polubienie

2 GB RAM ma TP-LINK Neffos Y5 - ekran ma już 5 cali za ok.299 zł

Ma ocenę 7,7 - więc już wysoką…