Wybór używanego laptopa

Witam planuje kupić używany laptop HP 15-AC052NW
Posiada on
4gb ramu
240gb dysk SSD
Karta graficzna radeon M330
Procesor prawdopodobnie to i5 5200U prawdopodobnie bo nie jest to napisane w ogłoszeniu tylko to sobie sprawdziłem po modelu w internecie
Laptop ten wystawiony jest w cenie 1000zl
Moje pytanie jako osoby która nie zna się zbytnio na sprzęcie a żadnych konkretnych recenzji nie mogę znaleźć to czy jest to dobra cena i co najważniejsze czy komfortowo da się na tym pograć w takie tytuły jak LOL CS na wysokich ustawieniach, czy w tej cenie z używek proponujecie coś lepszego?

Nie, parwdopodobnie już dlatego, że ekran ma 768 (HD), nie Full HD.
Nie, bo karta graficzna to nie MX330, ale prawdopodobnie MX 130 (złom na poziomie obecnych zintegrowanych kart graficznych)
Nie, bo procesor też jest na poziomie obecnych energooszczędnych atomów lub najmocniejszych 12 letnich Quadów ze stacjonarek.
Nie, bo 4 GB RAM nie nadaje się do gier.

Tak, zagrasz płynnie w ww gry, ale nie na najwyższych i nie stabilne 150 FPS.

Nie, obecnie ceny poszły w górę, chcesz laptop do gier? 2000-3000 przyszykuj, za 1000 zł kupisz maszyne biurową. Zawsze.

1 polubienie

Nie warto. Błyszcząca matryca o niskiej rozdzielczości. Koszmar. Marcin20000 ma rację - obecnie za 1000 zł nie kupisz nic porządnego. 2 tys + W okolicach 2,5 tys masz np HP Elitebook 850 generacji czwartej (wcześniejszych nie warto bo nie obsługują dysków NVME).

Planuje podpiąć pod niego później monitor, i nie chce na nim grać wyczynowo tylko od czasu do czasu partyjek w lola przy stałych 60 fps przy conajmniej średnich ustawieniach a nie chce na to wydawać 3k, wg was nie patrząc na inne aspekty czy do tego mi wystarczy?

Mało RAM, dupne GPU i bardzo możliwe, że lapek na końcu swojego życia.

Zdaje sobie sprawę że wiedzmina na nim nie odpalę ale nie chodzi mi o to, wiem że lol chodzi bezproblemowo na słabych sprzętach i jestem ciekaw czy na tym też będę miał 60fps na conajmniej średnich ustawieniach nie zależy mi na żadnych wejściach itp a w ogłoszeniu jest możliwość dołożenia ramu za dopłatą

Nie.
Rozdzielczość HD, ustawienia średnie, czy średnio wysokie, to da Ci koło 60-70 fps średnio, za spadkami. Po podpięciu do 24 calowego monitora, to będzie lekka pikseloza…(nieostre konkury etc).

4GB RAM nie nadaje się do niczego. 8GB to absolutne minimum, obecnie bardziej 16GB.

4GB to było dobre 15 lat temu (dosłownie).

Nie kupuj. Nieco brutalnie, ale to jakiś szmelc czekający na frajera. To nie jest warte więcej niż 500zł. Dwa lata temu sprzedawałem z trudem laptopa z SSD, 8GB RAM i i7 za 700zł. Nie wiem skąd to wytrzasnąłeś.

Edit:
Dosłownie 5 minut szukania na allegro: https://allegro.pl/oferta/laptop-lenovo-y50-70-intel-core-i7-win-10-home-10217146390

A pewnie dałoby się spokojnie znaleźć coś lepszego, bo powyższego też bym nie polecał. Gdybyś nie chciał grać to zdecydowanie lepszego typu jakiś Dell Latitude.

https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?bmatch=cl-cx210105ap-enfasap-diap-ele-1-4-0129&stan=używane&price_from=800&price_to=1200&rozdzielczosc-px=1920%20x%201080&wielkosc-pamieci-ram=8%20GB&wielkosc-pamieci-ram=16%20GB&typ-dysku-twardego=SSD&rodzaj-karty-graficznej=Grafika%20dedykowana

1 polubienie

2 lata temu minimalna pensja to było 2100, a teraz jest 2800? Inflacja zrobiła swoje? Wartość złotówki na rynku światowym spadła, przez covid jest problem z podzespołami, a kryptowaluty dobiły rynek i mamy ceny, jakie mamy. Nie ma się już chyba co spodziewać lepszych czasów i cen :wink:

1 polubienie

Wiem do po żadnych gier to się zgodzę ale lol ma rekomendowane 2gb ramu

To kompletnie o niczym nie świadczy. To są wymagania teoretyczne. Cokolwiek będziesz chciał robić na tym komputerze, to będzie muliło. Moim zdaniem kupowanie czegokolwiek poniżej 8GB jest formą masochizmu. Do tego ekran powinien być przynajmniej FullHD, bo te o niższej rozdzielczości wyglądają koszmarnie i strasznie mało mieści się na ekranie.

A jak bym chciał sobie dołożyć jeszcze jedna kość 4gb to muszą mieć dokładnie te same parametry i być z tej samej firmy?

Nie znalazłem informacji czy do HP 15-AC052NW można dołożyć kolejną kość, ale to bez sensu w świetle znaleziska @kowgli :wink:

Najlepiej tak, ale nawet jak weźmiesz inną (te same parametry), to na 99% pójdzie.

Mimo wszystko, skoro chcesz dokładać, to uczulę raz jeszcze: to nie jest dobry laptop do gry. Bardziej przyszłościową i mniej awaryjną platformę byś miał kupując Athlona3000G na AM4. Też, bez Windowsa, wyjdzie 1000zł po kosztach.

Czy wg was ten jest wiele lepszy od tego którego planowałem kupić?

"Wyrobione gniazdo HDMI, czasami kiedy poruszy się kabel gubi połączenie.

  • zagubione śrubki, no ma wyższą wydajność, ale jest na tyle stary (7 lat), że sprzedający nawet o gwarancji rozruchowej nie pisze. O czym to według Ciebie świadczy?

A ty byś dał do 7-letniego sprzętu? :smiley: Takie gwarancje najczęściej dają serwisy zajmujące się renowacją sprzętu (np. poleasingowego), albo tak jak Daniel Rakowicki skupuje szroty, lutuje i sprzedaje sam, albo przez pośredników :wink:

… wiesz, jak pcham przez Internet to ze 2-3 dni bym był skłonny dać. Jako kupujący bym oczekiwał, bo tak, to nawet karta suszarką wygrzana godzinę pochodzi i bum… :wink: Ktoś u nas na forum nawet tak kiedyś lapka ożywił na kilka dni…

Są jeszcze dyski sata, o ile nie planujesz przewalać potężnych ilości danych w ekstremalnie szybkim czasie to co je dyskwalifikuje?

Dlatego ciągle obstaję przy poleasingach z dobrego źródła, tam chociaż gwarancję dostajesz na rok lub więcej.