Wybór używanego laptopa

To G3, tam jest slot m.2. We wcześniejszych nie ma.

Chyba się nie zrozumieliśmy, przeanalizuj tekst ponownie.

Owszem, mój skrót myślowy. Mój tok myślenia szedł taką drogą:

G3 - obsługa m2 i dysków SATA
G4 - obsługa m2 i dysków SATA oraz NVME

Różnica w cenie pomiędzy G3 a G4 nie jest na tyle istotna, aby zamykać sobie drogę do używania szybkich 10x szybszych dysków dlatego polecam zakup od G4.

Tak, tylko na tym w nic nie zagra… a tu autor chciałby i na czymś więcej niż minimum. Jakbyś tam MX150 dorzucili do tysiaka, to by uszło. Bez tego…HD3000 jest do pasjansa. :wink:

Trzeba zatem zmienić wymagania.
BTW, stwierdzenie “laptop do grania” już samo w sobie jest nieporozumieniem, a jeszcze w takiej cenie…

Absolutnie odradzam kupowanie używanego laptopa bez gwarancji, jeśli posiada grafikę AMD lub Nvidia. Chyba, że liczymy się z tym, że za chwilę będziemy go naprawiać. Zwłaszcza z Allegro, OLX itp.

Dlaczego? Ano chociażby dlatego, że w trakcie diagnostyki uwalonej karty GFX, często się ją lekko podgrzewa ciepłym powietrzem, co powoduje jej chwilowe działanie. Np. miesiąc. W przypadku starszego sprzętu bardzo, bardzo wiele osób, nie naprawia, tylko wystawia taki sprzęt na sprzedaż. Naprawa często przekracza wartość sprzętu, albo jest dosyć kosztowna.

Jeszcze pół biedy, jeśli to było wykonane w serwisie, zagrzany sam rdzeń, da się zreperować za kilkaset zł. Ale wielu “mistrzów” pakuje płyty w piekarnik, pod opalarki, palniki itp i smaży przy okazji pół płyty. Wtedy często sprzęt jest nie do odratowania, stopione elementy plastikowe, uszkodzone mocowania itp.

Naprawdę warto dopłacić w takim przypadku za gwarancję. Co najmniej 12 miesięcy, oznacza, że albo sprzęt jest po naprawie, albo z pewnego źródła.

Wyżej pokazany Lenovo bez śrubek, aż kłuje w oczy wysokim prawdopodobieństwem kłopotów.

To ma być laptop do lola nwm czy kiedyś ktoś z was w to grał ale na niskich to i kalkulatorem zagrasz jak go do kontaktu i monitora podłączysz :joy: wiem że nie dostanę w tych pieniądzach laptopa do nawet starszych gier ale do lola to jestem na 1000% przekonany że takie są i nie interesuje mnie to jakie wtyczki ma jakich nie ma co już wyszło z mody itp ja chce tylko mieć pewność że jak przy nim usiądę to będę mógł komfortowo w tego lola pograć nie w żadnego wiedzmina GTA itp bo nie do tego ma spożyć xd

Jasne są, ten pierwszy z mx130 był, ale do niskich ustawień, nie do wysokich lub średnich, a takie na początku oczekiwałeś.

My też, dlatego ostrzegamy, że idąc w coraz starsze konstrukcje, masz coraz większą szansę, ze nawet w sapera nie zagrasz, gdyż laptop padnie szybko. :wink:

Tego spodziewać się można po cywilnych staruszkach, starsze ThinkPady są bardzo żywotne, podobnie Probooki/Elitebooki.
Do wymagań autora wystarczy jakiś starszy ThinkPad z Nvidią Quadro.


Wiem, dziadek ale znaleziony na szybko.
Sklep, znam, jeżeli nic się nie zepsuło to można im ufać.

Co do samego t420, genialna klawiatura, bardzo wytrzymała maszyna, niezłe matryce mimo małem rozdzielczości ale lżej grafice.
8GB ramu, SSD i gwarancja na rok w komplecie.

Ktoś zaproponuje coś lepszego?

Stacjonarka na Athlonie, MX130 wiele nie ustąpi, a po spadku cen dojdzie grafika pokroju 1050TI i jedziemy cyberpunka na 900p LOW. :slight_smile:

Też bym poszedł w stacjonarkę niezależnie od budżetu.

Dobijają mnie ludzie, co chcą laptopa i chcą grać. ktoś im kiedyś wmówił, ze się da się zagrać komfortowo

W LOLA na laptopie komfortowo gra się na GTX 1650 wyciąga wtedy 144FPS jeśli wyłączy się cienie. Na MX150, da się grać na średnich detalach bez spadków poniżej 60FPS.
Na Intelu HD 4000, na niskich powyżej 25FPS, ale tnie nowe GUI.

Stacjonarka jest 100 x lepszym pomysłem, bo na starszej karcie będzie śmigać doskonale. Wystarczy 750 albo 1030. Na starszych też będzie ok.

A matryca 60Hz…

Zależy jaka matryca, w laptopach z 1650 zwykle ładują jakieś 120 lub 144 z 60% pokryciem RGB, a w PC monitor sobie kupujemy jaki chcemy.

Skoro tak to sprzedaj autorowi lapka z 1650 i matrycą 120-144Hz.
Sam też chętnie kupię, obecnie w każdej ilości za gotówkę.

Ogólnie to jest teraz jakaś pojebana sytuacja bo oglądam film z 2019 polecający lapki do 1k i teraz kosztują 2 razy więcej :joy: wiem że inflacja i zarobki w góre ale śmiesznie to wygląda :joy:

Proszę bardzo link Grafika 1650 matryca 144.

Nom. Tak samo jest z kartami graficznymi. Jeszcze trochę minie, zanim spadnie.

Ok, biorę.
Ile mi ich oddasz po 1000 za sztukę?
Bo w takiej kwocie autor szuka lapka.

I dlatego dostał informacje jak jego ulubiona gra działa na jakim sprzęcie. Pytanie o matrycę 144 zadałeś ty a nie autor tematu.

Jak rozumiem na sztruclu jakim jest ThinkPad T420 pogra sobie Lola aż będzie huczało. W porównaniu do EliteBooka 8470 p to jest złom.