Wybór używanego laptopa

Oj znasz ty się, kolejny raz pokazujesz jaki z ciebie serwisant.

To Quadro to wysokie prawdopodobieństwo wysypania w tak starym laptopie, na dodatek sterowniki od Quadro nie specjalnie dobrze funkcjonują z grami, wywala często artefakty itp. np. kolorowe placki w LOLu. Do tego matryca 1360x768, stara obudowa, która już jest krucha i widać na linkowanym przez ciebie laptopie ubytki. To były fajne laptopy, ale ich czas się już dawno skończył, jedyne co go ratuje to gwarancja.

To samo można napisać o rok młodszym HP którego zasugerowałeś.
Z tą samą matrycą i zintegrowaną grafiką.
Serwisant wie że w ThinkPadzie możesz sobie wybrać w biosie z której grafiki chcesz korzystać.
Jedyna przewaga tego HP to jedną generację młodszy procesor i USB 3.0 a cena wyższa za gorszej jakości sprzęt.

Czemu HP nie chce się włączyć a jedynie miga dioda zasilania panie serwisancie?

Zasugerowałem model z matrycą 1600x900 i grafiką HD 4000, modele z ATI czasami padały. Ale laptop ma inną zaletę, doskonałej jakości obudowę i wyjątkowo długi okres wsparci, jeszcze w 2019 wydali BIOs do tego i wyjątkowo trwałą, metalową obudowę. Czyszczenie tego laptopa we własnym zakresie, to dosłownie kilka minut, przełącznik pod spodem i otwieramy klapę. Ceny są zbliżone.

O ile nie padnie. Albo już nie jest grzana. Owszem, można ją potem odłączyć, ale nie zawsze, bywa, że jak padnie, to trzeba odłączyć na płycie, albo wymienić. Do tego HD 3000 jest wolniejszy niż HD 4000.

Z drugiej strony na upartego można podpiąć w slot ExpressCad Riser i dołożyć jakąś grafikę na zewnątrz.

Zależy który. Niektóre potrafią np. mieć problem z wybudzeniem, zostawisz na noc, wejdzie w tryb uśpienia i tylko miga dioda po włączeniu Power, pomaga po prostu wyjęcie baterii. Dawne DV, te nieszczęścia plastikowe, błyszczące z Nvidią zwykłe kończyły z padniętą grafiką, też zapalała się dioda i power, chociaż czasami było biało, albo był obraz na zewnętrznym monitorze, to były zwykle grafiki GO 7600, serie 800 itp.
Niektóre, zwłaszcza nowsze HP nie ruszają jeśli zasilacz nie dostarcza sygnału ze środkowego pinu. Podobnie zresztą jak w Dellach, z tym, że dawniej wystarczyło podać napięcie przez przez rezystor z plusa i symulowało się odpowiedni zasilacza, a w niektórych nowszych już to nie zadziała. Też wtedy potrafi migać dioda zasilania.
Diody zasilania w HP miały swoje kody, w zależności od tego ile razy migała, to orientacyjnie taka mogła być przyczyna usterki, np. 2 mignięcia sugerowały problem z Biosem, 1 raz CPU, 4 razy karty graficznej itp. napisałem orientacyjnie, bo nie zawsze się to sprawdzało, poza tym HP chyba sam nie do końca się do tego stosuje. Bywa, że bateria od BIOSu nie styka i potrafi tylko power mignąć.

Taka zabawa spowoduje, że tani laptop wyjdzie jak stacjonarka, a wydajnośź poleci, względem piecyka… :wink:

Kolejny raz potwierdzasz że nie trzymałes ThinkPada w rękach, HP ma dużo więcej plastiku.
Wsparcie - jest, spokojnie, dla modelu x201 np. sporo starszego jest oficjalne wsparcie dla Win10, co na to HP?

8470 - fajna klapka serwisowa, do ramu i dysku w ThinkPadach dostajesz się dwoma klapkami oddzielnymi, chłodzenia i tak nie zdejmiesz- musisz wyjąć mobo.

Nie sądzisz że w HP jest takie samo prawdopodobieństwo?
Dlatego masz wybór w biosie.
Ojciec ma staruszka T400, nie chce go zmieniać bo dobrze mu służy, Radeon który tam siedzi działa bez problemu do dziś, z uwagi na jego bezużyteczność i większe zapotrzebowanie na prąd zablokowałem go na Intelu.

To można do większości laptopów.

Nie wymieniłeś najczęstszego i najbardziej upierdliwego powodu/rozwiązania wystarczy wymienić baterię.
I to jest ciekawostka.
Na martwej baterii i sprawnym zasilaczu HP nie ruszają (Probooki/Elitebooki) wyjęcie baterii nie daje nic.
Dopiero po instalacji sprawnej baterii odpalają jakby nic się nie stało.

T430 mojej żony.
1600x900.

Gdzieś tam na górze polecałeś Acera - żaden serwisant by tego nie zrobił bo nie ma już w serwisach miejsca na Acery, chyba że chcesz powiększyć zyski naprawiając to gówno.

Przecież o takich dyskutujemy.

chyba że znajdziesz dobry laptopy poleasingowe

tytuł mówi coś innego :wink:

Poczytaj wątek.
Poleć konkretny egzemplarz, jakiś link.

Nie musisz wyjmować płyty. Pokażę ci w poniedziałek jak chcesz, bo instaluje jednego właśnie.

Nie, jest Intel w CPU.

Ruszają bez jakiejkolwiek baterii i na byle jakim zasilaczu 19V, nawet jak odepniesz środkowy pin, to ci tylko powie, że niema ładowania i jest niesprawny. Na martwej baterii nie ruszają nowsze modele, ale nie tylko HP, głównie Asusy, dotyczy tych wewnętrznych baterii, pada, laptop nie rusza.

W TP też jest Intel.
Może jako serwisantowi nie mieści ci się w głowie że grafikę której chcesz używać wybierasz w biosie.

Blokują się, wstają dopiero po instalacji sprawnej baterii.
Żadne zabiegi nie pomagają, tylko wymiana baterii.
Jak trafisz takiego trupka pamiętaj, wkładasz nową baterię i masz naprawionego lapka.

A ja mam Elitebook8560w bez włożonej baterii przez dłuższy czas i działa. Może tylko niektóre modele tak mają, ale też uważam, że bardziej nowsze

Właśnie jak po prostu wyciągniesz baterię to działa wszystko.
Jak bateria zdechnie to następuje jakaś blokada.
Nie wiem czy to jakiś zabieg postarzania produktu czy co to ma na celu, jednego dnia bateria trzyma 10 minut, kolejnego lapek nie wstał.
Po wsadzeniu nowej baterii działa już dwa lata.

Zapomniałem dodać, że bateria była słaba po krótkim czasie użytkowania przeze mnie, a przez to, że brat aktualizował mi Windowsa 7 do 10 i instalował sterowniki przez kilka godzin przy podłączonym zasilaczu bez wyjęcia baterii. Traciła przynajmniej 2% w ciągu minuty i nie uważam, że Windows 10 ją wyczerpywał ponad 2 razy szybciej, ale laptop działał

Może taki: https://webep1.com/go/618ddfc054

Wystarczy BIOS zresetować i rusza. Tak samo jest w Asusie. Może i jest jak napisałeś, ale nigdy nie zwróciłem uwagi, bo zawsze udawało się postawić laptopa na nogi bez wkładania baterii.

Tak, tylko jeśli padnie tak, że robi zwarcie, co się zdarza, to i tak laptop nie działa poprawnie. Mimo wyłączenia grafiki dostaje ona cały czas zasilanie, bywa też tak, że uszkodzony chip grzeje się bardzo mimo wyłączenia grafiki i doprowadza do restartów. Nie widzę najmniejszego sensu w kupowaniu laptopa z grafiką która jest awaryjna i do tego słabszego, gdy na rynku są w podobnej cenie komputery bezawaryjne.

I zdjęcia 8470p po zdjęciu klapki dolnej i układu chłodzenia. Dolna klapka też jest wykonana z metalu jak cały laptop, z plastiku jest jedynie kilka wstawek, tak t magnez i aluminium.

I5-5200U jest wlutowany w płytę i do tego w wielu zadaniach wolniejszy od i5-33XX. Sam laptop niestety też nie jest już tak wykonany jak starsze serie EliteBook. Natomiast jest lżejszy i lepiej sprawdza się jako przenośny sprzęt.