Wybory prezydenckie

No kogo zagłosujecie i dlaczego w wyborach prezydenckich. Pomijam fakt, że ich termin nie jest do końca pewny, o czym też można podyskutować.

Dodam od siebie, że mój wybór to Krzysztof Bosak. Jedyny racjonalny kandydat, który jako jedyny w merytoryczny sposób potrafi wypowiedzieć się na każdy temat. Trzeba skończyć z socjalizmem i karaniem ludzi za to, że pracują i za to, że chcą mieć więcej.

Wybory będą bezprawiem i cały świat nie uzna nawet Bosaka, gdyby wygrał. Merytoryka Bosaka wobec tych zagrożonych śmiercią, to gowno prawda. Wszyscy kandydaci w sytuacji wyborów majowych będą grabarzami ludzi i demokracji. Szczególnie głosy chorych na koronowirusa, wywołają protest całego świata demokracji. Wybrany będzie przegranym z piętnem kainowym, na Bosaka, czy nie… Każdy, co agituje w tym czasie, już wrzuca ziemię, na trumny tych, którzy będą umierali, chorowali, i stracą środki utrzymania.

Ja na Dude, jestem za PiS bo uważam, że prowadzą państwo od 10 lat na dobrym poziomie. Nie zgadzam się natomiast z kilkoma rzeczami, które robią, jak choćby wspomniane wybory. Ale nie będę ich za to karcić nie oddając głosu.

1 polubienie

Srogie piguły weszły o 1 rano co ?!

W tej chwili sytuacja wyglada tak, że zgodnie z prawem nie można zorganizować wyborów. Cokolwiek odbędzie się 10 maja - nie będą to wybory. Ich wynik będzie miał takie samo znaczenia jak np przeprowadzona tutaj na forum ankieta…

1 polubienie

Tylko dlaczego minister cyfryzacji przekazał dane PP bez naszej wiedzy, po odmowie przez samorządy?

Wybory będą uznane za konstytucyjne lub nie, w zależności od tego który kandydat zwycięży. A poza tym podzielam zdanie prof. Hermelińskiego (były szef PKW) i jego stanowisko wobec wyborów.

Nie biorę udziału w ankietach. Bo to będzie ankieta.

Bo Polska jest obecnie państwem, w którym nie działa kontrola sądowa nad działaniem władzy. Tak jak to bywało w PRL albo za Sanacji…

Zagłosuję na Boska jak wyleczy trądzik…

Mając taką elite nie straszne ci żadne klęski ani choroby…

zbyszek_superstacja

1 polubienie

Zgodnie z którym prawem?

Zwiększenie podatków, inflacji i zadłużenia Polski, to dla Ciebie dobry poziom?
Najniższa kwota wolna od podatku w całej UE. Podwyższanie płacy minimalnej, która rujnuje gospodarkę. Do tego to co robią teraz w sytuacji pandemii dyskwalifikuje ten cały śmieszny PiS i Dudę całkowicie. Tylko idioci na nich głosują.

Oczywiście wybory powinny być przełożone, ale głównie chciałem zapytać o kandydatury.

Myślę, że tego osobnika należy wykluczyć z dyskusji.

Oni rządzą tylko 5 lat, nie 10. W czasach wzrostu gospodarki zamiast oszczędzać wydawali pieniądze na socjal i teraz musimy się zadłużać. 78 mld złotych długu właśnie wpadło. To nie jest dobre prowadzenie państwa. To jest burdel.

Zmienili ordynację wyborczą miesiąc przed wyborami, bezprawnie drukują karty do głosowania. Nie mówiąc o tym, że te wybory nie zapewniają tajności. Mimo legalnego terminu i obowiązku przeprowadzenia wyborów, złamano tyle praw przy ich organizacji, że ciężko uznać takie wybory za legalne.

7 polubień

To jest samo w sobie fascynujące. Primo: Konstytucja, tutaj znajdziesz fachowe wyjaśnienie, secundo: najwyraźniej władza w pośpiechu, sama organizowania wyborów korespondencyjnych zakazała, zobacz art 102, pkt 4 ustawy nazywanej “Tarcza 2.0”, która obowiązuje od 18 kwietnia: https://orka.sejm.gov.pl/proc9.nsf/ustawy/324_u.htm

Ale ja nie popieram tego co robią. Zapytałem jakie podstawy prawne świadczą o tym, tyle. Więc nie musisz pajacować.
Omijają prawo, ale bezpośrednio go nie łamią, oczywiście to także należy potępić. Pomijając fakt, że łamią wszelkie prawa moralne.

Łamanie konstytucji pośrednio miało już miejsca kilkukrotnie przez Pana Dude i PiS.

Co za bełkot.

EDIT:
edytujesz swój post, dodając:

Masz mientki kręgosłup w tym wątku niczym Gowin…
Pan p_rezydent D. , wiesz, prędzej czy późnie będzie.:laughing:

O bezprawności nie świadczą “podstawy prawne” tylko czyny… Urzędnicy państwa mogą robić tylko to, co jest określone prawem i muszą robić to w sposób określony prawem. Zupełnie inaczej niż obywatele, którzy mogą robić wszystko, czego prawo nie zakazuje. Dlatego omijanie prawa przez obywatela nie zawsze jest działaniem bezprawnym. Jeśli jednak czyni tak urzędnik to już mamy złamanie prawa.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Nie jestem twoim synkiem po pierwsze, po drugie widać jakie Ty masz pojęcie pieprząc takie głupoty.

Bełkot? To są fakty.