Wyceńcie mi PC

Proszę was o wycenę lub powiedzcie co mogę wymienić żeby był lepszy :slight_smile:

Mój komp to:

Procesor: Intel Core 2 Duo E6750 2.66Ghz

Płyta główna: Gigabyte G31MF-S2

Karta Graficzna: NVIDIA Geforce 8600 GT 256mb

Pamięć: 2gb (2x1) DDR2

Karta dzwiękowa: Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Dysk: 232 GB

Obudowa+zasilacz

możesz wymienić wszystko, lub kilka rzeczy :slight_smile: zależy do czego potrzebujesz komputera, jakimi środkami dysponujesz i co za zasilacz i obudowę masz.

Masz jeszcze duże możliwości zmodernizowania procesora: http://www.gigabyte.com/support-downloa … x?pid=2756

np. Intel Core™ 2 Quad Q9650 lub Intel Pentium Dual-Core E6800.

A kartę graficzną do tej plyty glównej jaką byście polecili?

hd 4850 ddr 5 od vertexa sprawdzi sie chyba najlepiej :slight_smile: tylko zasilacz jaki masz napisz.

Zasilacz mam 250W ale bym wymienił go na lepszy jakiś jak można bo nie wiem czy jest na stałe

zasilacze zwykle nie sa montowane na stałe. do tego radeonka wystarczy ci jakis 450 w zasilacz, np aerocool vp 450.

No zalicz wymienię na 450v. Nie wiem czy to ma znaczenie ale ta karta hd 4850 ddr 5 nie obsługuje directx 11. A taka karta by pasowała Gigabyte GeForce GT630 2GB? jest troszkę tańsza i ma 2gb pamięci

troszkę tańsza ale za to dużo gorsza. Od HD4850 lepsza jest tylko w poborze prądu i oczywiście ilości pamięci. Z tym że, żeby wykorzystać ta pamięć musiałbyś uruchamiać gry w wysokich rozdzielczościach (powyżej full hd), na co z kolei za bardzo nie pozwoli ci chipset graficzny tej karty… tzn. uruchomić się prawdopodobnie da, ale grać to będzie juz problem.

hd 4850 z ddr 5 niszczy inne karty w tym przedziale cenowym. chyba że gtxy 560 spadną do ok 280 zł, to się można zastanowić :wink:

Racja m1k3. @autor. Nie patrz tylko i wyłącznie na ilość ramu w GPU, bo to stoi na 3 miejscu, za technologią ramu oraz szyną. To jest najważniejsze.

HD 4850 zjada tego 2GB śmiecia na śniadanie, szyna 64 bit, nawet pulpit się tym dławi, odgrzewany kotlet (gt 520), karty tylko i wyłącznie do pasjansa w full HD.

A czy to ma znaczenie że HD 4850 nie obsługuje directx 11 tylko DirectX 10.1?

I tak tego na full nie wykorzystasz (w sensie directx), u mnie wszystkie gry chodzą dobrze bez dx 11, na średnich/full detalach.

Ej ja dopiero teraz otworzyłem kompa i okazało się że mam zasilacz CODEGEN 400W czy to też będzie za mało dla tej karty?

Jeden z najgorszych syfów. Zrobiony z przetopionego plastiku.

AErocool 450s. kup.

obawiam sie ze “zasilacz” codegen moze nie wytrzymac i z radosci wysłać twoja nowiutka karte na sam cybertron.

kup coś porządnego, jak nie masz kasy to zainteresuj sie 500 w chieftecem, albo aerocoolem 450 w - oba w okolicach 100 zł można dorwać.

Ja bym bał się uruchamiać komputer na tym Codegenie… To jest legendarny zasilacz zabierający do piekła całe rodziny podzespołów :wink:

Jak poczytałem o tej karcie w necie to wychodzi na to że bardzo głośno pracuje i się nagrzewa ;/

Tyle, że nie ma konkurencji w tej cenie żadnej. Dobrze wentylowana obudowa i zasilacz markowy i będzie hulać.

Szkoda że ta moja płyta główna obsługuje tylko do 4gb i to ddr2. Tak to bym dokupił ze 4gb i by był dobry komp na pare lat :wink: