Wydajność mojego laptopa spadła, i to bardzo

W październiku powinno być, jak się plany MS nie zmienią.

Którego roku?

Roku 2019.

1909 oznacza 19 rok miesiąc 9, ciekawe czy dotrzymają terminu

Wow, uświadomiłeś mi, to co już wiedziałem.

Uświadom jeszcze M$ bo oni wypuszcza w październiku lub listopadzie

Tylko, że to w sumie data RTM, którą dostają testerzy jako pierwsi. W release preview już siedzi 1909, ale czy RTM, tego nie wiem. :stuck_out_tongue:


To chyba nie dobrze z dyskiem często tak się dzieje i utrzymuje się na długo.

Możesz powtórzyć HDTune, ale tragedii nie ma według ostatniego wykresu. Jedyny “mankament” to dysk laptopowi, pewnie 5400 i z małym buforem. Tak się niestety dzieje, ogólnie przyspieszyłoby nieco wstawienie SSD.

Mam pytanie dysk laptopa jest słabszy od dysku komputera? chodzi mi tu o hdd

Jeżeli dobrze rozumiem masz na myśli dysk HDD w laptopie vs dysk HDD w stacjonarnym PC. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie ponieważ jest wiele rodzajów dysków różniących się od siebie parametrami. Jak choćby buforem pamięci cache albo szybkością obrotową talerzy dysku lub zastosowanym interfejsem. Więc może się zdarzyć tak, że w laptopie będzie dużo wydajniejszy dysk niż w PCecie lub odwrotnie.

…BARDZO rzadko, w sklepowych lapkach zwykle idą 5400 rpm i 8/16mb cache, mocniejszych się nie daje: wyższe zużycie energii, temperatura, wibracje. W przypadku desktopa na dysk systemowy, o ile nie ssd, to zwykle te 7200rmp i 32 mb dominuje :wink:

To prawda. Ale są wyjątki od tej reguły. Budżetowy deskopt nie ma nawet czasami startu do highendowego laptopa zwłaszcza gamingowego gdzie oszczędność energii nie jest priorytetem. Więc nie stawiałbym tylko na deskopty.

Proponuje jeżeli jest możliwość wywalić HDD i wstawić SSD. Dać tego HDD jako magazyn. Ponownie zainstalować system, wywalić wszystko co jest związane z HP bo to gówno. Nie instalować wszystkiego co popadnie i będzie szybko lapek chodził. Z tych zrzutów masz zasyfiony system i tyle. Zamiast tracić czas na te jałowe dyskusje i na siłę czyścić system zainstaluj go ponownie.