Wydajność mojego laptopa spadła, i to bardzo

dobra jednak jest 69 teraz

1 polubienie

Nie wiem jak wy, ale ja mam windows 7 nie był czyszczony od 5 lat i ma tylko 64 procesy w spoczynku

No bo to windows 7 a nie 10

Wiem, ale jeżeli dalej będzie ci sie zacinał to przejdz na siódemke

Z tym akurat pomocy bym potrzebował

Zostaw jak jest i zobacz jak teraz działa komputer, daj mu kilka dni na sprawdzenie czy działa lepiej

Oficjalnie ten laptop HP nie wspiera innego systemu z rodziny Windows poza Windows 10

Musiałbym to sprawdzić, ale wydaje mi się, że akurat ten problem mógłby zostać ominięty. Np. brat miał jakiś aspire. Na stronie producenta było, że wspiera Windows od 8x i jakoś wgrałem tam siódemkę. Fakt, że posiłkowałem się wtedy ze sterownikami przez SDI installer, ale finalnie działał lepiej niż z Windows 10. :slight_smile:

7 generacja Intela o której tu mowa - da radę zainstalować Win7 , ale problemy zostają po stronie użytkownika(raczej mało doświadczony)

Wiele razy zmieniałem windows w komputerze z 10 na 8 i z 8 na 10 i wiem jak to się robi.

Tylko po pro prostu zawsze lubię się dopytać.

Powiedzmy sobie szczerze, że doświadczony użytkownik znajdzie i sposób na ominięcie blokady, jaką MS i intel nałożyli na nowsze generacje procesorów. Tylko głośno się o tym nie mówi. :slight_smile:

Więc co mam teraz zrobić komputer się tak nie blokuje jak wcześniej ale nadal nie ma takich fps jak wcześniej było 190 przed robieniem tego wszystkiego 70 a teraz 110 więc i tak plus ale ramu jest mało bo coś go używa i to dużo

Poszukaj winowajcy w menadżerze zadań i procesy.

a jak obciążenie na pulpicie bez innych programów;)

Nie rozumiem

Po uruchomieniu komputera, jak nie masz innych aplikacji w tle, ile Ramu masz, dalej 3.7? dysk cos jeszcze pracuje, czy uspokoiło się?


tak to wygląda jak mam wszystko wyłączone

Chyba znam winowajcę po ikonkach widzę. Czy masz zainstalowany intel rapid storage czy jak mu tam?
Jeżeli tak, odinstaluj go i pobierz ze strony intel sterownik ahci w postaci floppy zip i uaktualnij ahci przez menadżer urządzeń. :slight_smile:

nie mogę znaleźć intel achi

Raczej włączone :wink: Zamieściłeś rozwinięty pasek z aplikacjami w tle i trochę ich jest.
W menadżerze masz zakładkę uruchamianie, zostaw tak tylko windows defendera a reszty nie potrzebujesz (tak karta grafiki będzie działała bez otwartej aplikacji nv, malwarebytes nie musisz mieć działającego itp.). Prawdopodobnie na tym te kilkaset mb Ram tracisz i dłużej startuje.

image

Druga sprawa pokarz jeszcze ten dysk, HDTUNE zakładka health + prędkości, to raczej dla świętego spokoju bo nie przypuszczam problemów :wink: