[wydzielono] brak szyfrowania linków na forum

Choćby ten link - po załadowaniu znika zielony https, jest pomarańczowy przekreślony, albo tylko pomarańczowy znak z wykrzyknikiem - w zależności od przeglądarki - zawartość mieszana, częściowo szyfrowana.

A może to tylko u mnie? Ale znajduję.

Gdy z poziomu tej strony klikam w logo forum, potem do działów, to wszędzie mam ten pomarańczowy znaczek. Klątwa!

@Bogdan_G Rozmawiamy o portalu, ten temat jest w dziale “O portalu” nie o forum :wink: Na forum z szyfrowaniem jest jeszcze gorzej, tutaj kłódeczki nie ma praktycznie nigdzie bo są zewnętrzne obrazy i nie wiem co jeszcze.

1lajk

No tak, na forum trudno to wprowadzić - możemy oczywiście zabronić zewnętrznych obrazów, ale to trochę bez sensu…

A jeśli ktoś ma dodatek, który powoduje odmowę ładowania treści bez https to obawiam się że nie tylko z naszego portalu nie może w pełni skorzystać, więc uważam to szczerze mówiąc za mało trafiony argument…

Hale! Napisałem w starym temacie swoje zdanie. Mnie wszystko OK. Nigdzie nie mam ograniczeń. Gdy ktoś ma, to niech się drapie.

Co do dodawanych obrazków - to jest dobrze na stronach. dalej mają zielony https.

Sprawa dotyczy discourse, który na dzień dobry z początkiem lutego zamknął dział poradników. Amen. Pół roku dziecku idzie, a tam mimo głównych zmian, nie ma zmian wewnątrz. Tam nadybałem kiedy wchodząc z wyników google w jakąś poradę z tym pomarańczowym znakiem - potem łażenie po forum - wszędzie dawało niezabezpieczony https z ostrzeżeniem, czy na głównej forum, czy w działach.
To zauważyłem i wychodzi mi kaktus. Czemu taki szlaban na poradniki? Hale?

Po teście z grafiką po http:

  • Ok więc trzeba by więcej polecać załączania bezpośrednio obrazka do postu (opcja z mojego urządzenia).
  • Co do motywów - zaktualizować by tła były po https (np. wrzucić na imgur obsługuje https).

w tamtym temacie błąd powoduje grafika klawisza Win (już nieistniejąca ale jednak):

Kliknijmy w <strong>Start</strong> oraz <strong>Uruchom</strong>. W oknie, które pojawi się wpiszmy komendę <strong>msconfig.</strong> Druga metoda uruchamiania polega na wciśnięciu klawisza z  z logiem systemu windows    <img src="http://res2.windows.microsoft.com/resbox/en/windows%207/main/0d8a4985-b5e2-41a6-a1b6-e4bafb517937_92.png" alt="Obraz klawisza logo systemu Windows" width="" height=""> +

W czym Ci przeszkadza kłódka z wykrzyknikiem? Normalka przy zawartości mieszanej. Nie narusza to zbytnio bezpieczeństwa jeżeli zewnętrznym zasobem po HTTP jest obrazek.
Nie licząc, że fakt załadowania zasobu jest pewnie odnotowany po stronie zewnętrznym hostingu i może służyć w celach statystycznych potencjalnie.

Próbowałem w wielu tematach na forum uświadczyć innej kłódki niż zielona - udało mi się tylko na niektórych, np. tej o której pisze BogdanG, w innych przypadkach cały czas mam zieloną.

Teraz wystarczy, gdy otworzę czat i na ikonce kłódki na głównej pokazuje się kłódeczka z pomarańczowym znakiem ostrzegawczym.

A nawet lubię, gdy wcina na pasku adresu napis “dobreprogramy sp. zo.o. PL”. Z napisem - chore to.

Ktoś dodał widać grafikę po http - pewnie ta z imgur o dysku i errorach w menadżerze zdarzeń.

Winić by trzeba imgur że nie w pełni ma https i wciąż obrazki w kodach do kopiowania mają http lub po przeciągnięciu są po http ładowane i taki link ktoś kopiuje.

Wydzielono 13 postów tworząc nowy wątek: [Wydzielono] Brak szyfrowania na portalu?

Zgłosiłem swój post do przeniesienia, bo nie trafiłem w temat. Sorry.

Mnie wszystko pasuje. Mam bezpieczne przeglądanie, ale w slimjet oznaczam niezabezpieczone jako neutralne, a w FF ustawiam ładowanie treści mieszanych. Mam wsio, co internet daje i nikt mi nie będzie rządził, co mam i gdzie mam. Życie według google badware jest okłamaniem i ogłupieniem, gdzie nawet DP jest niebezpieczne.
Nie mam problemów ze skanowaniem https, ani żadnymi, bo nie korzystam z durnot.

1lajk