[Wydzielono] Laptop samoczynnie się wyłącza

(Mateusz Czuczu36) #1

mam problem z laptopem...

Acer aspire 5738dgz....

Po pewnym czasie laptop sam się wyłącza i sam musze go uruchamiać... Czasami wyłączy się po 10 min czasami po kilku godzinach. Robi to np. podczas przegladania www albo gry przez neta. jak oglądam film z dysku lub coś podobnego to niby ok, wydaje mi się że wyłącza się podczas korzystania z sieci, ale może mi się tylko wydawać.

Robiłem recowery ( przepraszam za błąd jeśli taki wystąpił) jakiś czas temu, dodatkowo z tego co powiedział znajomy pad robił mi zwarcie i do odłączył. nie wiem co może być przyczyną wyłączania się lapka i szukam u Was pomocy. dodam jeszcze że lapek był czyszczony, działał niby ok ale problemy wystapiły 2 dni po "czyszczeniu" i recowerach. Ktoś ma jakies pomysły?

post-260589-0-28530400-1401964657_thumb.

(Semtex) #2

Wydzielono z http://forum.dobreprogramy.pl/laptop-samoczynnie-si%C4%99-wy%C5%82%C4%85cza-t441150/

Podpięcia nie są mile widziane, masz problem - załóż temat. Tym razem wydzielam do osobnego tematu…

(JNJN) #3

Temperatury CPU bardzo wysokie i tu może być problem.

Trzeba przejrzeć dokładnie układ chłodzenia.

Serwis

(Lewanxd) #4

Wdmuchaj powietrza do układu chłodzącego. Postaw laptopa na taborecie odsłoniając od spodu kratki wentylacyjne. Ile stopni Celsjusza ma pomieszczenie? Nie dopuszczaj do ‘zaduchu’ w pokoju

(Mateusz Czuczu36) #5

możliwe że dzieje się tak przez antywirusa? bo wyłączyłem anty i niby wszystko fajnie… gram i słucham muzyki jednocześnie i działa… ale tylko przy wyłączonym anty, tak mi się wydaje.

chłodzenie było czyszczone. ( nowa pasta, a pod grafike taśmo-guma) :smiley: kolega “znający się” ogarniał. Pomieszczenie ma temp normalną, pokojową. ale piszesz o zaduchu. Palę papierosy w pokoju, to też może wpływać na pracę lapka?

Anty to Panda( wgrana przez kumpla).,

Dziękuje za odpowiedzi :slight_smile:

PS. przypomniało mi się. może to być wina pasty lub taśmy? bo problemy pojawiły się po czyszczeniu chłodzenia i własnie nałożeniu nowej pasty. możliwe że złej jakości/ gorsza i to właśnie to powoduje wyłączanie się lapka?

(JNJN) #6

http://forum.dobreprogramy.pl/przegrzewaj%C4%85cy-si%C4%99-laptop-t465550/

Wszystko możliwe,że zrobiono to niefachowo.

(Mateusz Czuczu36) #7

wyjaśnione… źle dokręcone było wszystko:D teraz po poprawie działa jak powinno. dziękuje za poświęcony czas i pomysły.