Wykonanie strony - ile wołają webmasterzy?

Witam. Otóż sprawa wygląda tak:

Mam zrobiony projekt strony w photoshopie (ktoś inny wykonał, ja to tylko dostaje) i:

  1. Muszę to pociąć.

  2. Wykonać z tego stronę (html+css)

  3. Podpiąć pod Joomle (czyli trochę gotowego już php, które bodaj dostępne jest w dokumentacji joomli, a jak nie to w domyslnym szablonie, whatever)

  4. Instalacja tego na serwerze i publikacja w necie.

Ile za takie coś wołają webmasterzy? Słyszałem, że 1500-2000. Mniej to psucie rynku.

PS

  1. I w razie jakiejś awarii - pomoc w naprawie lub po prostu naprawa.

Szczerze? Od 50zł w górę.

Nie wierzysz? http://www.zlecenia.przez.net/aukcja,35 … pod-joomle

Ale jakość to inna bajka.

Prosta strona nie kosztuje 2 tysięcy. Jej wykonanie zajmie z jedno popołudnie, więc taki webmaster zarobiłby więcej niż prezes banku (2 tyś x 25 dni = 50 tyś zł miesięcznie z wolnymi sobotami i niedzielami).

2 tysiące to może profesjonalna strona firmy, pisana od podstaw z licznymi bajerami, np. interaktywna prezentacja jakiegoś produktu. Ale zrobienie takiej to co najmniej kilka dni.

skąd te wyliczenia?? żałożyłeś sobie 2 tys. za dzień roboty? to przeca jest śmiechu warte, a autora topiku wprowadzasz w błąd… Faktycznie możesz zrobic strone za 50 zł… wykorzystując gotowe CMS-y… ale jak ktoś wcześniej napisał… jakość to odrębna sprawa… mi klient chciał wcisnąc kit, że ktoś tam by za każdą postronę wziął taniej… o wiele taniej niż ja… prosze bardzo, tylko jak ja wchodzę na taką stronę to zero zabezpieczeń a w kodzie jest istna sieka… i weź coś dorób później…

Oczywiście zdażają sie firmy które wezmą krocie za zzrobienie banalnej strony… biznes to biznes… ale sa też tacy którzy za rozsądną cene zrobią Ci serwis powiedzmy “o wysokim standardzie”… i pozniej ktokolwiek do projektu bedzie chciał dodać nie bedzie musiał miesiąc sie zastanawiać jak to zrobić…

Pozdrawiam

Jak Ty robisz jeden dzień strone internetową (sory jedno popłudnie :lol: ), to chyba cię podnajmę do roboty :lol:

2tyś to tylko strony pisane od podstaw? a o jakich my rozmawiamy? o przerobieniu już zrobionej strony? :lol:

I to jest conajmniej kilka dni i zrobione? W takim razie pokaż mi choć z 5 projektow które przez swoje życie wykonałeś, bo w końcu jak to trwa “jedno popłudnie” to chyba masz ich dużo :x

Akurat korzystam z tego portalu, robie różne strony, projekty itd.

Często widze te ceny po 50zł za zrobienie projektu którego ja bym zrobił za minimum 500zł, zaciekawiło mnie więc to, wystawiłem taką akcje zapłaciłem 50zł gościowi za zrobienie strony i co dostałem? GNIOTA, NIC NIE DZIAŁAŁO JAK TRZEBA! jak tylko gościowi (raczej dzieciakowi, choć wcześniej udawał dorosłą osobe) zwróciłem uwage to mi powiedział że czego ja od niego chcem, że jak mi się coś nie podoba to mogłem sobie SAMEMU TEN PROJEKT WYKONAĆ, ot profesjonalizm.

Druga sprawa to to, że zauważ…Ci ludzie co tam licytują po 50-300zł za stworzenie strony to przeważnie ani jednego zlecenia jeszcze nie wykonali, spójrz w ich profil czy portfolio!

Nawet jak coś jest w portfolio to często jakieś kradzione prace, więc radze dokładnie sprawdzać podpisy pod pracami itd.(stopki z copyright itd)

Przykład mojego wykonania: http://osbeta.org/portfolio/luban/# za taką strone wziął bym z 500zł, zrobi ktoś taniej (za 50 czy 100zł) na tym poziomie? to go chyba zatrudnie… :lol:

Nie żebym się czepiał czy coś, ale ta strona to chyba nie był dobry przykład do kwoty 500zł… no chyba, że coś mnie ominęło i inflacja poszła w górę…

Zdjęcie 30zł + obrobienie go 30zł, przygotowanie treści 60zł, przygotowanie designu 110zł, pocięcie 110zł, zakup domeny i umieszczenie na serwerze 20zł (za serwer i domene dodatkowo płątne).

Do tego możliwość edycji treści podstron za pomocą edytora WYSIWYG 140zł (maksymalnie prosty cms).

Czy to na prawdę taka wielka cena?

Ja rozumiem że przecietny wykonawca który robiąc swój pierwszy projekt patrzy tak…“a to pare kresek zrobić rozmazać troche w topie, pociąć do xhtmla i w rar wysłać gościowi na maila niech on dalej się martwi ja swoje zrobiłem”.

Większość ludzi z tych ofert poszukuje osoby która zrobi to od początku do końca, a wy kalkulujecie sobie tylko wykonanie jakiejś określonej wąskiej czynności i gdy tylko wychodzi drobny problem to rzucacie tekst “a to akurat nie mój obowiązek ja swoje zrobiłem”, klient natomiast chce działającą strone, nie obchodzi go co to desing co to jest cięcie desingu do xhtml, czy jak nakierować dnsy domeny na właściwy serwer, bądź co to jest FTP i jak umieścić tam wysłane w rar pliki.

Nie raz miałem oferte od gościa żebym poprawił coś co ktoś inny mu zrobił, bo on mówi że zamówił “strone” a gość wysłał mu sam projekt psd pocięty photoshopem (na kwadraty) z którym klient nie bardzo wie co zrobić, jak zmienić tam treść, umieścić to gdzieś w internecie aby inni mogli przeglądać pod jakimś adresem tą jego “strone”…

Ok - muszę przyznać się do błędu.

Faktycznie wykonanie takiej strony wraz z robieniem zdjęć itp. itd. trochę zajmuje i kosztuje :wink:

Niesssssamowite. Zatkało mnie :x

Już widzę jak się zlecenia sypią.

Tylko małe pytanie, gdzie można znaleźć jakieś dane kontaktowe, adres, nip, regon takiego fachowca?

Bo skoro sie już tak reklamujesz, to wypadało by gdzieś podać - tak robią poważni ludzie.

Między innymi na umowie zlecenie, bądź o dzieło którą podpisujesz z wyjątkiem regonu oczywiście bo “fachowiec nie ma regonu”.

REGON to ma firma nie fachowiec :slight_smile: Poczytać możesz o tym na wikipedi.

Zresztą z takimi osobami jak Ty to i tak nie mam o czym rozmawiać, skończyły Ci się rzeczowe argumenty to rzucasz ironie po ironi. Oczekujesz oklasków z tytułu tego że używasz słów których nawet nie znasz?

Zresztą wracajmy do tematu wątku, czyli tego kto ile sobie życzy za wykonanie danego projektu. Tylko nie pisz znowu jakiejś ceny, która jest może niska ale nie wiadomo w jaki sposób wyliczona i wzięta wprost z kosmosu.

Kto normalny siada i pracuje “umysłowo” kilkadziesiąt godzin za 50zł, toż to na budowie lepiej płacą osobą po gimnazjum :lol: .

Robię dorywczo strony (na razie studia nie pozwalają na więcej :slight_smile: ), chociaż głównie wraz z całym oskryptowaniem (a nie z gotowym CMS’em), ale za coś takiego wziął bym ok. 200-300zł. Za dużo tutaj roboty nie ma, pocięcie to przy dobrej organizacji pracy 1 dzień, zostaje dostosowanie do Jooml’i i instalacja. Z doświadczenia powiem że takie proste projekty robi się intensywnie 2-3 dni a potem przez tydzień jeszcze jakieś poprawki od klienta :). Cena adekwatna do włożonej pracy w mojej opinii.

1500 to biorę za wykonanie całości, od pocięcie, przez napisanie skryptu strony a na dedykowanym CMS’ie kończąc.

Cóż. Wysłałem maila do pewnej firmy i mi napisali, że za takie coś biorą prawie 1300 + 22% VATu.

Do tego wdrożenie w Joomle 360 + 22% VAT.

Inna firma, że od 850 zł w górę (też netto), zależy od projektu, jak zaawansowany itp.

A jeszcze inna, że samo cięcie 200zł (netto), ale nie napisali ile wdrożenie w Joomle tego.

Jak duży rynek, tak duże różnice cen.

Sam teraz zacząłem robić pewien projekt, uczę się dopiero pod Joomle templaty robić od podstaw (nie przeróbka gotowych na licencji GNU/GPL i szczerze powiedziawszy, wcale tak różowo nie jest, trochę napracować się trzeba, szczególnie jak się nie ma doświadczenia.

No i trzeba się cenić.

Osobiście nie powierzyłbym nawet nikomu robić tego, jeśli woła ledwo 50zł. Sama cena już mówi o webmasterze i jego umiejętnościach. Profesjonaliści się cenią - i dobrze.

Cenią się ale to co robią duże firmy to nie cenienie się a zdzierstwo. Dał bym sobie głowię uciąć że jedynymi ich klientami są firmy które nie liczą się z kosztami. Zresztą, może i dobrze, mniej konkurencji :stuck_out_tongue: bo wątpię czy ktoś normalny zgodził by się na takie ceny wiedząc ile to pracy. Oczywiście te 50zł oferty to kpina, ale nie popadajmy też w skrajności.

Zależy też w jakiej perspektywie oceniasz kwestię ceny… bo jeśli myślisz że raz dwa nauczysz się ciąć i dostosowywać szablony do Joomli i będziesz zgarniał po 1000zł za taką robotę to jesteś w błędzie :stuck_out_tongue:

M@ster , możesz pokazać jakąś swoją prace z dopiskiem ile za takie coś byś wziął, choć mniej więcej? Ale od początku do końca swoją prace.

Nie mam żadnej od początku do końca gdyż marny ze mnie grafik :wink: i po prostu pracuję jako podwykonawca dla osoby która jest właśnie grafikiem, koordynatorem. Nie mniej od momentu otrzymania grafiki do uruchomienia strony to już moja działka.

No i to mnie właśnie denerwuje, nigdy nie skończyłeś od początku do końca własnego projektu a tak głośno krzyczysz że ktoś kto robi coś od a do z za jakąś tam stawke to wg. Ciebie “zdzierstwo”. To tak jak w jednym komentarzu na wykopie wyczytałem:

Nie masz o wykonaniu czegoś pojęcia ale zrobiłeś obliczenia:

Czyli resumując piszesz że robisz strony ale jednak ich nie robisz. Ale nie martw się nie dziwie się bo jak Ty piszesz że robisz strone 3dni, potem dostosowywujesz ją tydzień do klienta, a wszystko to za 200zł.

Czyli prosto wyliczając: Pracujesz 10dni za 200zł, czyli za miesiąc wychodzi 500zł, gratulacje. :idea: :slight_smile:

1500zł bierzesz za wykonanie całości? tylko jeszcze żadnej strony nie wykonałeś sam od początku do końca, kolejny raz gratuluje.

I to jest właśnie najlepsze, ludzie którzy nie mają o czymś pojęcia najgłośniej krzyczą i potem wychodzą takie opowieści jak wcześniej zacytowałem komentarz z wykopu.

Wg. Twojego toku myślenia to można by wszystko powiedzieć że powinno być tanie, bo przecież w fabrykach to siedzą i tylko na taśmie śrubki wkręcają do telewizorów, czy w big starze sprzedają jeansy za 250zł a przecież one normlanie to kawał szmaty, troche po docinać i zeszyć, normlanie 3 godzin roboty i gotowe spodnie a przecież oni tam mają maszyny, to robią kilka set na raz, to takie spodnie powinni nam po 20zł w sklepie sprzedawać !!

Żal ludzie żal, jak o czymś nie macie pojęcia to sie nie wypowiadajcie :slight_smile:

Lucius , ja bym tutaj złożył zlecenie :arrow: http://www.zlecenia.przez.net/

Ech, sam jesteś żal. Jestem programistą, i pracę programistyczną wykonuję sam od początku do końca. Tak jak samochód projektuje jedna osoba, inna robi jeszcze co innego a na końcu kontroler jakości go sprawdza itd. tak samo ja pracuję zespołowo. Żaden wielki produkt nie powstanie w wykonaniu jednej osoby, to już nie te czasy że garażowy zapaleniec mógł podbić świat. Pokaż mi jakikolwiek poważny, liczący się serwis który stworzyła jedna osoba? i nie, nasza-klasa to nie jest przykład ;).

Popracuj z klientem innym niż Ty sam to zobaczysz jak to wygląda. Oddaje się projekt i czekasz, po paru dniach dostajesz że np: to a tamto mogło by być tak a tak, bo dopiero teraz “prezes” zobaczył i podjął decyzję i się to ciągnie.

Czyli liczyć nie umiesz, pisałem że intensywnie wychodzi 2 dni, reszta to poprawki które zajmują 10min dziennie i z reguł mam kilka takich prac jednocześnie (aby zapełnić cały czas pracy), co w rezultacie daje Twoje 500zł x ilość klientów.

Całości pracy programistycznej, chyba 3 razy pisałem że dostaje tylko design (1 plik graficzny). Jeśli dla Ciebie design to 99% wkładu pracy a 1% to reszta to powodzenia życzę. Z reguły designer przygotowuje go kilka dni a przez kolejne tygodnie ja kodzę całość.

Nie muszę udowadniać Tobie że znam się na tym co robię. A wycenę opieram na na swoim widzimisię i tylko na doświadczeniu ile klient jest w stanie zapłacić za daną usługę. Jasne że mogę wywalić Twoją cenę 2000zł za pocięcie layoutu ale co z tego jak nic nie zarobie??? To że Tobie się wydaje że za super trudne dostosowanie designu do Joomli powinieneś wziąć 2000zł to nie znaczy że znajdzie się ktoś kto tyle zapłaci. Niektóry to myślą że jak poruszają 3 dni palcami na klawiaturze to powinni im od razu w złocie płacić.

I żeby nie było, swoje opinie odnoszę do rynku wolnych strzelców, wielkie studia mają wyższe ceny dlatego że muszą opłacić biurowiec, zatrudniać firmy trzecie (sprzątaczki itd) a to wszystko odbija się na cenie produktu. Oczywiście to nie jedyny powód, jasne że mogą zatrudnić też lepszą kadrę itd, nie mniej jest pewien narzut.

Może sam pokaż coś co zrobiłeś?

Ja na chwilę obecną mogę zaprezentować http://www.cotozaplik.pl, ale to jest mój projekt (nie dla kogoś, tylko dla siebie). Za pewno ocenisz go tylko z wyglądu, ale mogę Ci podać proporcje kodu w stosunku do ilości linii szablonu www, bo widzę że dla Ciebie ten drugi aspekt stanowi podstawę robienia stron, tak jak okładka a nie treść książki.

Cofnij na poprzednią strone, policzyłem dokładnie 110zł za cięcie layotu, nie 2000zł.

Po drugie ja nie mówie ile kto ma brać pieniędzy, tylko że nie powinny się wypowiadać osoby o wykonywaniu strony od początku do końca, jeśli nigdy takiej nie wykonały a już na pewno nie powinny mówić że to jest w takiej czy takiej cenie, albo że to jest łątwe czy trudne.

I ja bym dodatkowo zaznaczył, przy wystawianiu oferty że interesują mnie tylko wykonawcy zweryfikowani, a po drugie rozmawiał bym tylko z takimi osobami, które są w stanie pokazać portfolio wykonanych prac, bo zazwyczaj to wszyscy dużo gadają ale w życiu to jeszcze ani jednego projektu nie wykonali od początku do końca a udają że rozumy pozjadały.

Autor postu pytał o etap od pocięcia do wdrożenia do Joomli.

Po drugie, tym tokiem rozumowania, że jeśli nie robię 100% (tylko 95%) tzn. że się nie znam i jestem do kitu, to daleko nie zajdziesz. Tak jak mówię, gry, programy, strony www nie tworzy jedna osoba (chyba że masz na myśli tetrisa z grafiką w paincie). Więc jeśli uważasz że się nie znam to Twoja sprawa, ja wiem na czym się znam a co wychodzi mi średnio i trzymam się tego w czym jestem dobry (jak ktoś jest do wszystkiego to jest do niczego).

Idąc Twoim tokiem zawsze można powiedzieć że skoro to nie ja napisałem PHP tylko z niego korzystam więc w zasadzie nie wykonałem tej strony (dolicz jeszcze MySQL, hosting, to że przeglądarka renderuje stronę a nie ja sam itd… można tym sposobem udowodnić że webmaster właściwie bierze kasę za nic nie robienie :wink: ale teraz to już troszkę parodiuje ten fakt).