Wykorzystanie innego nośnika OEM do instalacji na laptopie

Witam.

Kilka miesięcy temu zakupiłem laptopa z preinstalowanym Windows 7 HP x64 i masą innego softu od producenta.

Teraz noszę się z zamiarem reinstalacji tego systemu. Posiadam również inny, czysty nośnik OEM ze sklepu, wykorzystany przy stacjonarnym PC.

Pytanie, czy wykorzystanie tego drugiego nośnika (bez niepotrzebnego softu producenta, niezbędne sterowniki zainstaluję samodzielnie) do instalacji na laptopie będzie legalne i czy aktywacja powiedzie się wpisując laptopowy klucz? Czy ktoś przeprowadził podobną operację i może potwierdzić skuteczność aktywacji?

Dodam, że dwa systemy są identyczne (Windows 7 HP x64).

Bedzie Legalne ważne abyś legalny klucz wpisał :slight_smile:

Jak najbardziej możesz zainstalować Windows 7 z nośnika OEM który był wykorzystany na innym komputerze, tylko alby to było legalne i przeszło aktywację, to podczas instalacji wpisz klucz z naklejki umieszczonej pod spodem laptopa.

Dokładnie tak chcę zrobić :slight_smile: Zastanawiałem się tylko, czy aktywacja przebiegnie bez problemów.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Jeśli Windows OEM nie wymagał aktywacji jak np. w Dellu to próba aktywacji na pewno się nie powiedzie.

A sprawa klucza była już poruszana na forum.

oryginalny-klucz-laptopa-windows-sieci-legalne-t456938.html

key-windows-plyta-instalacyjna-t422091.html

Hmm, zaintrygował mnie ten temat, więc i tak spróbuję zainstalować za kilka dni ten czysty OEM. Jak nie pójdzie, to najwyżej standardowo skorzystam z recovery.