Wykryty błąd przez program OCCT

Napisałem Ci i resztę robisz sam na własną odpowiedzialność.

Dobra to już prawie wszystko wiem, ustawię tak:

PU Host Clock Control [Enabled]

CPU Host Frequency(MHz) [311] (9.0 x 311 = 2799)

PCI Express Frequency 100MHz

System Memory Multiplier [2,0]

all voltages at [Notmal] Except

CPU Voltage Control 1.27500

tylko jeszcze to napięcie i moje pytanie brzmi o ile się je tak podnosi podczas tych prób ze stabilnością, są to wartości setne czy tysiączne bo dziesiętne to na pewno nie ?

(tak na marginesie tego ostatniego posta bym nie dodawał i dopytywał się w nim, ale nie zdążyłem przeczytać tego co wy edytowałeś i dopisałeś bo w sumie tam była odpowiedź na moje kolejne pytanie, chodziło o tą wartość 2,0 )

Zobacz, ile masz miejsc po przecinku w napięciu dla CPU?

Najlepiej zrób tak jeśli chodzi o napięcie CPU:

  • wszystko założone poprawnie do płyty

  • reset biosu baterią lub zworką i bios w tym momencie ustawi Ci napięcie domyślne dla Twojego CPU (chyba, że teraz masz ustawione domyślne, to nie ma potrzeby), ustawiasz resztę i Save.

  • i test kompa, niestabilny,reset,zwiecha, inne podnosisz napięcie dla CPU o jeden zakres, czyli jak bios przykładowo domyślnie ustawił 1.15 V, to dajesz kolejne następne napięcie, zapisujesz bios i test …

Pamiętaj, czym niższe stabilne napięcie dla CPU, tym niższa jego temperatura.

I pamiętaj najlepszym testerem podkręconego CPU jest wymagająca gra.

I kolejny raz piszę, aby coś robić trzeba mieć o tym minimalne pojęcie, bo często z OC wiąże się jeszcze wiele innych czynności tu nie opisanych.

odniosę się do tych pamięci, ale to moje ostatnie pytanie w tym temacie pamięci . Bo 330 które mi zasugerowałeś to chyba będzie dla mnie za dużo bo to prawie 3 GHz wiec ustawię te 311 czyli wyjdzie 622 nie będzie za mało, może być 667 więc o 45 mniej niż to możliwe ? Może być taka różnica 45 ?

No wiem właśnie, że to jest poważna sprawa to podkręcanie, tym bardziej, że niedawno mi się karta popsuła więc nie chciałbym mieć kolejnych wydatków, dlatego tak się dopytuje, może dla nie których to są żeczy oczywiste no ale nie dla wszystkich.

Wszystko masz napisane i obliczone - rusz głową sam i musisz sam decydować co chcesz? Napisałem, może da radę ręcznie ustawić dla pamięci 667 lub przy 311 i 2.0 pamięć będzie pracować na 622 i tyle.

Podstawa, to czy płyta ma tylko sztywny dzielnik, czy również można FSB dla pamięci wpisać ręcznie lub wybrać z listy? - masz sprzęt kombinuj.

Zrobiłem zdjęcie z biosu i czy domyślne napięcie dla mojego procesora to 1,32500 V (na samym dole) ? bo wydaje mi się, że to sporo, u tego gościa z filmiku było 1,30000 V

Pomyliłem się bo powinienem wpisać 311 a nie 333, i chyba nie w tym polu powinienem to dać tylko w “CPU Host Frequency” , a tak na marginesie dziwne, że tam jest wpisane 200 a nie tak jak dwie linijki wyżej 266, czemu tak jest ?

http://postimg.org/image/bwzwl81zb/

Jeszcze jedno, bo u tego gościa z youtube w polu "Performance Enhance " było “Standard” a u mnie jest jakieś “Turbo” czy mam to przestawić na “Standard’”

W nawiasach na biało wpisałem wartości jakie mam zamiar ustawić i znak zapytania przy tym napięciu bo nie wiem co tam wpisać na razie

Z tego co wywnioskowałem z wykresów które wrzuciłem z programu OCCT http://postimg.org/image/50i9weqgb/ to moje napięcie wynosi 1,25 V z jakimiś tam pojedyńczymi odchyłkami, zgadza się ?

Q6600 - zakres napięć CPU od 0.85 V - 1.5V, więc OK

http://ark.intel.com/pl/products/29765/ … 66-mhz-fsb

Ustaw na standard - to opcje automatycznego podkręcania.

Zawsze będzie różnica między napięciem ustawionym w biosie Vcore dla CPU, a tym odczytanym faktycznie w biosie i systemie (efekt vdrop), stosuj program CPU-Z do odczytu.

Przykład:

  • napięcie Vcore w biosie dla CPU: 1.40 V

  • odczyt pomiaru napięcia z poziomu biosu: 1.36 V

  • odczyt z jakiegokolwiek programu z poziomu Windows’a (komputer obciążony 100%): 1.32 V

Zrób mu może reset baterią (komp odłączony od zasilania 230 V, wyjmij baterię na 10 minut, włóż,start,bios i ustaw tylko co trzeba, zapisz Save, wejdź ponownie do biosu i sprawdź te wartości.

I tak to wygląda i miałeś CZYTAĆ.

A czy mógłbym nic nie zmieniać w " CPU Voltage Control" i zostawić ją na " Normal" bo gdzieś czytałem, ze przy małym podkręceniu czyli moje też do tego się zalicza, do 2,8 GHz chyba nawet nie będzie potrze podwyższanie napięcia ?

A co do tego resetu biosu to nie chciał bym tego wykonywać bo obawiam się, że coś bym tam źle wpisał, wiem, że poprosi mnie abym podał datę, godzinę itp, no ale wolał bym się w to nie zagłębiać bo coś źle ustawię i mi komputer źle się będzie uruchamiał, a poza tym ostatnio ustawiałem żeby klawiatura bezprzewodowa działała mi podczas startu systemu no niby to nie jest problem ale musiał bym to znowu ustawiać.

Cały czas czytam i szukam po internecie

Zostaw tak i testuj,resztę wiesz.

bo wyczytałem ,że : "CPU Voltage Control - czyli napięcie procesora. Proponuję na początek wpisać VID swojego procesora. Skąd mamy wiedzieć jaki jest VID dla naszego procesora? Należy sprawdzić programem “Core Temp.Nie zostawiajmy na [Auto], bo Bios może zawyżać wartości napięcia co może być niebezpieczne dla procesora.”

No i sprawdziłem w tym programie “Core Temp” ale ta wartość mi się zmienia raz jest 1,1625v a później 1,3250v i z tego co zdążyłem zauważyć to tylko te dwie wartości się pojawiają więc nie wiem która byłaby prawidłowa.

link do tego poradnika:

http://forum.pcformat.pl/Poradnik-Podkr … Duo-Quad-t

Nie komplikuj sobie życia, patrz na to co ustawia Ci bios domyślnie (Vcore) dla CPU i tym się sugeruj.

Mam pytanie odnośnie temperatury płyty głównej, sprawdziłem sobie ją i TMPIN2 mam bardzo niską temperaturę, a konkretnie -1 stopień i ta temperatura utrzymuje się cały czas , inne temperatury są normalne, czy coś jest nie tak ? Bo tam są chyba wypisane są sekcje zasilania (TMPIN0, TMPIN1, TMPIN2) ?

http://postimg.org/image/di50pjnxp/

A skąd wiesz, że to odczyt z płyty.

Everest lub Aida64 i zobacz.

Przypuszczam,że to temperatura płyty bo jest napisane na górze Gigabyte Technology Co ltd P31-DS3L, a mam taką płytę główną.

W Everest mi się w ogóle żadne temperatury nie wyświetlają, jest pusta kartka jak wchodzę do zakładki “czujnik”

Chyba będę musiał zainstalować kolejny program, ten “Aida64”

Spróbuj tego Everesta do starszych płyt.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& … 6854,d.Yms

Odinstaluj zbędne programy narzędziowe.

Już zainstalowałem Aida64 i tam nie ma tak szczegółowych informacji o temperaturach płyty głównej , jedt napinane tylko ogólnie "Płyta główna 34"C

http://postimg.org/image/4t8oqobjl/

Czyli OK, dodatkowo palec na radiatorze i powinien być letni lub lekko ciepły.

Jak chcesz to zrobić profesjonalnie, użyj do odczytu temperatur podzespołów elektronicznego termometru.

Niestety nie posiadam elektronicznego termometru którym mógłbym sprawdzić temperatury, ale te odczyty mi wystarczą.

Ale zastanawia mnie ten odczyt -1"C, jak myślisz co to może być ?

Jak widać, brak odczytu lub błąd.

Ten program Aida64 chyba odczytuje wartość temperatury TMPIN0 jako plyty głównej bo ona właśnie wynosi 34"C, no ale nic się na razie złego z komputerem nie dzieje więc te -1"C jest nie realną temperaturą, to po prostu jakiś błąd programu