Wykryty błąd przez program OCCT

Pamiętaj,że odczyt z programów jest odczytem pomocniczym.Do pomiaru temperatur stosuje się termometry na podczerwień lub z sondą.

Wracając do tego napięcia to będę próbował schodzić w " CPU Voltage Control" poniżej 1,32500 V, bo wyczytałem na jednej stronie,że gościu miał napięcie 1,392 V przy 2,8 GHz i poradzili mu aby obniżył bo ma wysokie.

http://forums.whirlpool.net.au/archive/885452

No i jak by mi się udało obniżyć to napięcie to temperatury powinny być niższe. Wydaje mi się, że do 1,27 GHz powinno dać radę. Bo ten gościu z filmiku co podkręcił do 3 GHz to miał napięcie 1,275 V a ja będę miał tylko 2,8GHz, choć zdaję sobie sprawę, że to jest kwestia indywidualna procesora.

Bo jak ustawię za niskie napięcie to system będzie się cioł albo w ogóle nie włączy nie mówiąc o grach, ale do biosu będę mógł wejść i skorygować ustawienia ?

Testuj i ucz się. Po podkręceniu ma stabilnie pracować na testach, a szczególnie na wymagających grach - najlepszy sprawdzian OC.

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie a jest to dla mnie ważne : jak ustawię za niskie napięcie to system będzie się cioł albo w ogóle nie włączy , ale do biosu będę mógł wejść i skorygować ustawienia ? czy pozostanie tylko reset biosu ?

W ostateczności może być to co wyżej - testuj CPU na nominalnym napięciu, to moja ostatnia rada.