Wyłączający się komputer


(Format 16) #1

podczas ściągania gry z internetu komputer się wyłącza w ponownych próbach zawsze w tym samym momencie.

Zasilacz odpada mam nowy : Tacens Radix v-450


(Kafuk) #2

Może malware? A może dysk się przepełnia, dochodzi do krytycznego poziomu i się wyłącza? Możliwa również zbyt wysoka temperatura procesora, płyty, lub grafiki. Jednak jeżeli podczas pobierania tego samego pliku ma to miejsce, to sprzęt raczej można wykluczyć. Jeżeli natomiast nie, to warto sprawdzić jeszcze RAM, a poza tym czy np. kondensatory na płycie, lub karcie graficznej nie są przypadkiem wybrzuszone. No i jeszcze napięcie na zasilaczu oraz temperaturę, ale piszesz, że masz nowy, więc odpada, chociaż zdarzały się przypadki, że i nowy zasilacz potrafił odmawiać posłuszeństwa.


(Format 16) #3

Komputer wyłącza się też podczas odpalania gier itp


(adam9870) #4

Zobacz:

komputer-sie-wylacza-t498828.html#p3137602 (przede wszystkim tryb awaryjny, zmiana ustawień systemu aby komputer wyświetlał niebieski ekran zamiast restartować się, sprawdzenie dzienników zdarzeń)

blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248 (nie ma znaczenia czy problem dotyczy Windows w wersji 32 czy 64-bitowej), zwłaszcza część “Następnie analiza plików minidump”, czyli temat wylacza-sie-komputer-t477584.html?hilit=minidump"

Pozdrawiam.


(Format 16) #5

Też pozdrawiam ale u mnie się wyłacza a nie resetuje


(adam9870) #6

Sprawdź zasilacz (w pierwszym temacie jest o tym informacja).

Sprawdź temperatury - http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html

Co do temperatur, po uruchomieniu HWiNFO możesz wybrać Monitoring - Sensor status - Logging start i wskazać miejsce zapisu na dysku pliku z pomiarami temperatur - Minimalize all. I tak, program monitoruje i zapisuje temperature do pliku. Taki plik możesz sam przeanalizować albo wrzucić na http://www.speedyshare.com/ i podać linka tutaj, aby ktoś pomógł w analizie.


(Format 16) #7

a czy format kompa w takim przypadku może coś pomóc a co do zasilacza to mam nowiutki na poprzednim też się komp wyłączał