Wyłączenie aktualizacji Windows 10 Pro

Przymierzam się do zainstalowania jakiejś starszej wersji win10 1703, aby sprawdzić czy na tym Forza 7 działa poprawnie. Przydałoby się na stałe wyłączyć aktualizacje.

Ktoś używał tego programu ? Nie instaluje to jakiegoś śmiecia z netu ?

https://www.download.net.pl/jak-skutecznie-wylaczyc-aktualizacje-windows-10/n/12023/

Pro przecież daje opcje wyłączenia na wystarczająco długo.

Nasza nieodżałowana @anon91534777 sprzedała mi ten sposób:

Dodam, że… działa. System wywala czasem monit o poprawkach czekających na pobranie, ale nic więcej nie robi.
Z tego miejsca dziękuję @anon91534777 za podpowiedź.

Na stałe chcę wyłączyć, a nie żeby mnie molestował, że coś tam czeka na zainstalowanie

Molestowanie ogranicza się do okienka z powiadomieniem, które czasem pojawia się w prawym, dolnym rogu. Wystarczy zignorować.

Tylko co da te wyłącznie automatycznych aktualizacji? To jest bezsensowne normalnie.

Bezsensowna to jest twoja odpowiedź

Wejdź do ustawień sieci, kliknij w nazwę twojego połączenia i zaznacz Ustaw jako połączenie taryfowe.

Windows domyślnie nie pobiera aktualizacji przy połączeniach taryfowych.

1 polubienie

Pytanie było z sensem, ponieważ ostatnio nic dobrego nie wychodzi, jeżeli użytkownicy blokują auto aktualizacje. Ale jak kto chce. I później nie działa to czy tamto, bo brak pewnej KB i takie tam.

W Edytorze Zasad Grupy możesz wyłączyć na stałe usługę Windows Update w Win10 Pro

1 polubienie

Jedyne co działa i można wyłączyć lub właczyć aktualizacje to:
Windows Update Blocker 1.4
To nie psuje systemy
Dodaje tylko usługę która jak ty się właczył Update to ją uwala
Używam tego mam 1709 nie nie mam zamiaru aktyalizawować
Działa nawet z najnowszą wersią

Wyłączenie aktualizacji programami może zakłócić działanie aplikacji UWP, w tym Forzy.
Wyłączenie jej połączeniami taryfowymi jak wyżej, może spowodować jakieś problemy z pobieraniem.
Zobacz też w Google “Forza poradnik deton24” na labie niżej link.

1 polubienie

Kolejny, który nie odróżnia Motosport od Horizon… Horizon 4 działa u mnie prawidłowo. Problem dotyczy Forzy 7 Motosport. A te wszystkie kroki zostały już dawno wykonane, bo opisany problem mam od dawna i już wszystkiego próbowałem - łącznie z zakupem nowego komputera.

Ziomek, odstaw mistrzów czy demoty na jakiś czas, czy gdzie Ty tam przesiadujesz.

Bo odróżnia. Tylko część problemów dla obu serii jest wspólnych, bo łączy je ten sam syfiasty UWP.
Za to o swoim problemie z grą nie powiedziałeś zupełnie nic. A do tej pory o wczesniejszej FH też ani słowa.
Postaraj się tez poza kompilacjami systemu, zwrócić uwagę na różne wersje sterowników do karty. Jest tam w poradniku też kilka wymienionych. Albo cofnąć się trochę po prostu.

Spróbuj opisać szczegółowo swój problem, i może znajdzie się jeszcze jakieś rozwiązanie.
Bylebyś tylko nie ruszał czystego systemu żadnymi programami do wyłączania aktualizacji, telemetrii itd.

Wybacz mój ton, ale z tym problemem męczę się niemal od początku posiadania gry. Dwa tygodnie temu dokonałem przesiadki z wiekowego Core 2 Quad z GTS450 na Ryzen 5 3600, 16GB DDR4 3200, płyta B450, RTX 2070 Super, SSD M.2 Adata SX8200 Pro 512GB oraz Windows 10.
Przed Core 2 Quad długi czas korzystałem z podkręconego 2600K, na płycie P67, 16GB DDR3 i po kolei GTX770/GTX970/GTX1080 i to głównie na tej konfiguracji grałem w Forzę 7. Natomiast samą grę Forza 7 Motosport kupiłem niedługo po premierze. Wówczas posiadałem na drugiej partycji Win10 zainstalowany specjalnie pod obie Forzy. Początkowo było ok, gra była płynna, dało się grać w 60FPS w Ultra na GTX970, ale z czasem robiło się coraz gorzej. Gra zaczynała się wywalać do pulpitu, sporadycznie zdarzały się spadki FPS, ale nie było to jeszcze na tyle uciążliwe, żeby nie można było grać. Na aktualnym sprzęcie, po pierwszym odpaleniu Forzy 7, w niektórych miejscach były artefakty na torze. Tu faktycznie był problem ze sterownikami:

Potem sprawdziłem nowsze poprawione oraz jakieś starsze, i choć artefaktów już nie ma to problem ze spadkami fps, mikroprzycięciami i wywalaniem do pulipitu jest ciągle ten sam. Wywala do pulpitu, spadki FPS jak tutaj:

Na końcu tego benchmarka długo był czarny ekran i w końcu wywaliło do pulpitu, a w dzienniku zdarzeń najczęściej:

Nazwa aplikacji powodującej błąd: ForzaMotorsport7.exe, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x5d3a447d
Nazwa modułu powodującego błąd: ForzaMotorsport7.exe, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x5d3a447d
Kod wyjątku: 0xc0000005
Przesunięcie błędu: 0x00000000011881df
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x2fa8
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d559f4210508d5
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.ApolloBaseGame_1.174.4791.2_x64__8wekyb3d8bbwe\ForzaMotorsport7.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.ApolloBaseGame_1.174.4791.2_x64__8wekyb3d8bbwe\ForzaMotorsport7.exe
Identyfikator raportu: 3d25e0fb-099f-406f-ac0b-e01199c5fc6a
Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: Microsoft.ApolloBaseGame_1.174.4791.2_x64__8wekyb3d8bbwe

czasami:

“Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność”

oraz:

Wystąpił skorygowany błąd sprzętowy.

Składnik: PCI Express Endpoint
Źródło błędu: Advanced Error Reporting (PCI Express)

Główna magistrala:urządzenie:funkcja: 0x7:0x0:0x1
Pomocnicza magistrala:urządzenie:funkcja: 0x0:0x0:0x0
Nazwa głównego urządzenia:PCI\VEN_10DE&DEV_10F8&SUBSYS_1E8410DE&REV_A1

Nazwa aplikacji powodującej błąd: ForzaMotorsport7.exe, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x5d3a447d
Nazwa modułu powodującego błąd: ForzaMotorsport7.exe, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x5d3a447d
Kod wyjątku: 0xc0000005
Przesunięcie błędu: 0x0000000001188219
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x33c
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d5627d9dea8415
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.ApolloBaseGame_1.174.4791.2_x64__8wekyb3d8bbwe\ForzaMotorsport7.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.ApolloBaseGame_1.174.4791.2_x64__8wekyb3d8bbwe\ForzaMotorsport7.exe
Identyfikator raportu: 90ac84d0-044a-4e4e-8cb1-f2f0f00562d1
Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: Microsoft.ApolloBaseGame_1.174.4791.2_x64__8wekyb3d8bbwe
Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd: forzamotorsport7

Próbowałem wyłączyć defendera, koligację ustawić na wysoką i czasu rzeczywistego, wyłączać poszczególne rdzenie, zmieniałem sterowniki do płyty głównej, bios starszy i najnowszy, nawet zmieniłem płytę na inny model.

Ostatnią rzeczą jaką mogę sprawdzić to zainstalować starszą wersję windows 10. Pamiętam, że kiedyś jak grałem na 2600k i występowały podobne problemy to w międzyczasie pojawiła się nowsza wersja systemu i po jej zainstalowaniu o dziwo Forza zaczęła działać długie tygodnie poprawnie. Nie pamiętam tylko, czy to była 1703 czy 1709, ale było tak, że po zaktualizowaniu zaczęła śmigać.

Dokładnie tak to wygląda jak tutaj:

Odpowiedź przeniesiona do wątku:

Ten sposób u mnie nie działa. Nadal tylko wstrzymuje aktualizacje i pokazuje datę do kiedy są wstrzymane.