Wyłączyliśmy chat

Hej,

Jak widać, niektórzy nie ma ją do niego dostępu. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Slack jest kiepski, czat lepszy :wink: Tak mi się przypomniało. Podobno slack miał być zintegrowany z discourse, więc czemu wciska się zbugowany plugin?

@tomekb @lisek?

3 polubienia

Ale Slack jest z założenia redakcyjny, dostępny tylko dla pewnej zamkniętej grupy użytkowników (nie tylko dla redakcji, ale nadal dla zamkniętej grupy)… Czy już nie?

No i całe szczęście…na wieki wieków…

2 polubienia

Mi się coś kojarzy, że była mowa o tym, że slack będzie dostępny na forum jako SB. Przecież na slacku może być kanał dla zamkniętej grupy, a jako SB otwraty dla wszystkich.

Poczekajmy na wypowiedź @tomekb

Shoutbox wrócił, testujcie i dajcie znać, czy i jakie są jeszcze problemy :slight_smile:

Emotikony nadal działają niepoprawnie. : ) (bez spacji) wyświetla się jako głowa z rozdziabdzianą mordą (tak, jak wyświetlać się raczej powinno : D), a : - ) jako… “thumb’s down”.

To przypadłość forum, nie samego czata.
edit.
Sprawdziłem i faktycznie na forum wpisując : - ) dostajemy :slight_smile: a na czacie :thumbsdown:

To co zamykamy czata? :smiley:

Nie, na forum jest prawidłowo.

:slight_smile: to: :)
:slight_smile: to: :-)

A na SB jest:

Na mobilnym Google Chrome nie wyświetla się pole edycji (tak jakby czat był za długi).


Na Firefox jest okej.

Tak przy okazji. Dodawanie grafik z mobilnego FF nie działa. Kończy się błędem “nie można załadować pliku. Spróbuj później”.

OK, zgłoszę te problemy z przeglądarkami mobilnymi.
Grunt, że wydaje się na desktopie nie psuje już forum?

Nie zauważyłem psucia.

@tomekb
Jest błąd związany z czatem jak ktoś odpisze z "@nick" to w powiadomieniach jest informacja, że odpisano na “Kanał ogólny”, ale po kliknięciu w odnośnik jest komunikat:

Ups! Ta strona nie istnieje lub jest prywatna. Spróbuj przeładować (F5 lub Ctrl+R).

1 polubienie

Tak było od początku i było zglaszane…

1 polubienie

Przydałby się jeszcze taki suwaczek do zmiany szerokości okna jak maja wiadomości prywatne w pionie :wink: albo ustawienie okienka czatu na procentową szerokość ekranu: powiedzmy 35%? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Za dużo wymagasz :smiley: :wink:

1 polubienie

Czat przestał wstawiać obrazki bezpośrednio do okna tylko pozostawia linki. To bug czy funkcja?

Wstawia, ale ich nie skaluje.

Zgadza się, nie skaluje. W ogóle ten chat w tym okienku jest jakiś dziwny, nie można przewijać strony gdy jest otwarte okienko.
Dlatego, jesli już ktoś tak lubi ten czat, to polecam:
https://forum.dobreprogramy.pl/chat/uncategorized/520024

zmieniło, ale z dużym opóźnieniem… kiedy wrzucałem był tylko link, i parę minut później też…