Wyłancza mi się komputer

Mój sprzęt

Amd Athlon 64X2Dual Core Processor 5600+ 2.91,

3,50GB RAM

GeForce 8500GT

Dysk 320GB

Zacznę od tego że niedawno kupiłem komputer i odrazu miałem z nim problem podczas jednej z gier zaczyna piszczeć mi komputer i się wyłancza podczas innej gry odrazu się wyłancza niekiedy wyskakują błędy i wyłancza mi się tylko gra a nie komputer… latam z komputerem od jednego informatyka do drugiego i nikt nie ma pojęcia co z nim jest… pomórzcie…

Z programu Everest Ultimate podaj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

Czy komputer się tylko wyłącza, czy także resetuje?

  1. Spróbuj otworzyć komputer, by zapewnić lepsze wietrzenie.

  2. Sprawdź mocowanie wiatraka na procesorze.

  3. Jeżeli wyświetla jakieś komunikaty, to podaj ich treść.

Tak w ciemno to, to mała szansa, że ktoś trafi z odpowiedzią. Lepiej idź od razu do wróżki.

  1. Zainstaluj jakiegoś spellczeka, bo od Twojego postu odrzuca.

Sprawdź chłodzenie bo piszczenie komputera to raczej będzie z tym związane.

AHA i skoro to nowy komputer i masz już z nim problem to nie czekaj tylko oddaj do serwisu i niech oni się męczą jak coś spartolili.

Może złapałeś też jakiegoś robaka lub innego wirusa choć raczej nie ale nie zaszkodzi jak przeskanujesz sobie komputer.

Tylko ze np u kogos innego ten komp chodzi normalnie nie wyłancza sie ani nic a u mnie szwankuje;/ aha zapomniałem jeszcze dodac ze czasami wogole nie idzie go wyłonczyc;/ właczam start wyłacz komputer i cały czas wyświetla sie logo windowsa i nic…

Komputer sie wyłancza a jak chce go odrazu włączyc to cały czas sie wyłancza musze odczekac jakis czas dopiero potem sie właczy podaje ten odczyt czujników Płyta główna 49stopni C

Procesor 49stopni C

procesor nr 1 / rdzeń nr 1 34stopnie C

procesor nr nr 1 / rdzeń nr 2 24stopnie C

MCP 67stopnie C

AuX 38stopni C

GPU Diode 56 stopnic C

Wentylator

Procesor 3095 RPM

Obuudowa 1997 RPM

Mostek na płycie się grzeje. Włącz jeszcze jakąś grę (everesta miej włączonego), po jakimś czasie wyłącz grę i sprawdź ponownie temperatury.

Grałem w FIFA MANAGER 09 i

Płyta Głowna 72

Procesor 85

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 99

wyskoczył mi błąd i gra sie wyłączyła

Jak grałem w NFSMW

Płyta głowna 90

procesor 105

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 102

jak grałme w to to dzwiek zaczol sie rąbac przerwało dzwiek i cos zaczeło piszczec potem grałme jeszcze raz i komp sie wyłączyć

jak wyłaczam gre to ciezko sprawdzic ta temperature bo odrazu spada ona w uj wiec moze sprawdzic Ci cos konkretnego??

aha jeszcze mam takie cos Samsung HD322HJ [Trial Version]

a co by to mialo wspólnego z tym ze gra mi sie wyłancza i bąd wyskakuje??

Wszystko się potwornie grzeje. Czy podczas montażu nałożyłeś prawidłowo pastę termoprzewodzącą na procesor? Czy poukładałeś kable? Czy w obudowie Masz dodatkowe wentylatory, a ten na procesorze nie jest przez coś zatrzymywany?

mi komputer składała firma NTT w Warszawie nie mam pojęcia co i jak wiem tylko ze w obudowie znajduje sie wentylator… co mam zrobic w takich okolicznościach oddac go na gwarancje? a ma cos wspolnego to ze sie grzeje z tym ze gra sie wyłancza i wyskakuja błędy? bo to ze komp sie wyłancza to to na pewno…

no i u kumpla komp sie nie wyłanczal a u mnie tak jak to wytłumaczyc???

Oddaj go na gwarancję i niech zrobią z tym porządek. A może trzymasz go w jakimś słabo wentylowanym miejscu, gdzie wszystkie wyloty/wloty powietrza są zasłonięte? Nie trzymaj go też na dywanie itp.

byłem z tym problemem w sklepie od kompów i gościu to samo powiedział ze mam wystawic kompa na srodek pokju i zobaczyc co jest grane… nom wystawiłem i uja tak sie wyłanczał… mam dywan w pokoju a to moze miec cos z tym wspolnego? chyba go na gwarancje oddam tak jak mówisz…

Albo wirusik! !!

wirus napewno nie… robił juz tak od samego początku… nierozumiem tylko dlaczego wyskakuja błedy to chyba niema nic wspólnego z tym tylko gra moze byc zrąbana?

heh. te temperatury są poprostu śmieszne. to nawet ja takich nie miałem a miałem spore co spowodowało wymiane wszystkich elementów chłodzenia kompa. no i teraz już się nie wyłącza i ogólnie nie komediuje jek to było na początku. tak jak inny wyżej pisali proponuje oddać kompa do punktu kupna i niech oni sie martwią. jak to nic nie da to tylko mój sposób zostaje: nowe radiatory na wszystko (oczywiście z nowymi i również dobrymi wentylatorami)…

Albo same wentylatorki nowe. Ile masz tego kompa??