Wymagania sprzętowe dla Windows 10

Witam,

Planuję przesiadkę na Windows 10 (z Windows 7). Mam dwie opcje:

  1. Użyć aktualnego komputera który ma:
    Procesor: Intel Core 2 Duo E7500, 2.93GHz
    Pamięć: 4GB
  2. Kupić nowy komputer

Jaki są wymagania dla systemu Windows 10. Czy opcja 1 jest wystarczająca czy odpada ?

Dziękuję,

Emil

Na i3 i 4gb ramu 10 dziala. Choc na tradycyjnym dysku talerzowym to spale 2 fajki zanim sie odpali.

Aktualny “set” będzie słaby, jeśli chodzi o komfortową pracę, ale odpalić się oczywiście da. Do pełni szczęścia przydałby się “czterordzeniowiec” (Core 2 Quad), 8GB RAM i dysk SSD.

Będzie działało, ale dysk SSD kup żeby nie osiwieć :wink:

Zależy od kosztów, o ile ma być “po taniości”, komputer “chodzi bez problemów”, to warto wstawić najtańszego Quada + chłodzenie, dodatkowe 4 GB RAM i lub SSD (ale teraz podrożały…) da Ci przyzwoitą maszynkę do Internetu na jakieś 2 lata jeszcze w granicach 150 zł. Jeżeli oczekujesz więcej, to wymiana na Ryzena. :wink:

Powinno działać ok, ale zalecana jest większa ilość pamięci RAM i dysk SSD.

[reklama]

[koniec reklam]

Ten Q6600 to jest niesamowity procek. Miałem kiedyś, jest niedozajebania. Do dzisiaj spokojnie jeszcze można na nim pograć w jakieś starsze numery. Jak coś po taniości to tylko to.

Q9550 jest jeszcze lepszy. Też mam, ale sprzedam w drugiej kolejności :wink: Zbieram na Ryzena :joy:

Masz q9550, a jak chciałem takie kupić to nawet nie pisknales? Nie jestem już twoim kolega! :joy:

Bo wtedy nie sprzedawałem :stuck_out_tongue:

A na jakiego Ryzena?

Najtańszego, bo ma być budżetówka :wink: