Wymagania sprzętu do Windows 7 wersja 64 bit

Witam, jestem tu nowy i od razu mam do was pytanko :slight_smile:

Otóż, mam 2 GB RAM i chciałbym dołożyć do tego jeszcze ze 2 kolejne. Tyle tylko, że Win XP nie użyje całych 4, a zaledwie max 3,5. Dlatego myślę o nowym Widows 7 wersja 64bit.

Tyle, że jak się doczytałem, (jestem w tym zupełnie zielony, nie śmiać się;p) to nie jest tak, że sobie chcę i będę miał:D komp musi spełnić wymagania, sterowniki, sprzęt, procek i programy muszą być kompatybilne z wersją 64bitową. No i tu się zaczynają schody, nie mam pojęcia czy mój komp spełnia te wymagania! :confused:

Podam wam jaki mam sprzęt i jeśli jakaś dobra dusza była by mi w stanie powiedzieć czy się nadaję itp :slight_smile: ewentualnie co trzeba by zmienić :wink:

Windows XP Professional Wesja 2002

AMD Athlon 64 X2 Dual

Core Processor 3800+

2.00 GHz, 2,00 GB RAM

I niby tu powinno pisać, jaki mam Win czy wersje 32 czy 64bit :stuck_out_tongue: ale nic takiego tu nie widzę :confused:

mmcarrot90 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Gdybyś dołożył te 2GB RAM, to instalujesz sobie tego WIn7 x64 i pobierasz sobie sterowniki do karty graficznej, dźwiękowej itd. ze strony producenta dla danej wersji systemu - i po sprawie… Nic innego - na Twoim sprzęcie system będzie chodził normalnie - wprawdzie proc do gigantów nie należy, ale 7 pociągnie. Ale 64bit instaluj tylko wyłącznie wtedy, jak będziesz miał te 4GB RAM, inaczej to bez sensu.

A sprzęt, który podałeś pociągnie Win7 x86… Ale chyba lepiej będzie dołożyć te 2GB RAM, które tak drogie nie są i cieszyć się większą wydajnością.

Oczywiście, te 2 GB dokładam po to, by gry mogły lepiej chodzić :smiley: żadna nowość i tajemnica :wink:

to w ogóle istnieje coś takiego jak Win x86? :shock: do tej pory słyszałem tylko o wersjach 32 i 64 :oops:

Czyli ten procek pociągnie Win7 x64? nie ma sensu kupować nowego? :>

x86 to to samo, co 32bit

x64 to to samo, co 64bit

tak na chłopski rozum.

A te wasz wywody nt. tego, żeby nie instalować Win 7 x64 na 2GB ramu są śmieszne.

Instalując Win 7 x86 a Win 7 x64 mniej, o jakieś 50-100MB pociągnie oczywiście x86, ale należy pamiętać, że x64 to przyszłość. Jest już masa programów, które szybciej działają na x64, chociażby niektóre 64bitowe odtwarzacze filmów, WinRAR itp. Jest już wiele programów na architekturę 64bitową i powinniśmy z tego korzystać, o ile oczywiście procesor na to pozwala :lol: .

Te 50-100MB to nic, naprawdę. Instaluj x64 i olej opinie innych.

PS: Trzeba też wiedzieć, jakie zbędne pierdoły w systemie sobie wyłączyć. Pracuję aktualnie na Win 7 Professional x64 i pobiera mi niecałe 500MB na powyłączanych programach, z działającym w tle antywirusem, Daemonem i TrueCryptem więc to dobry wynik.

Aha i jeszcze coś… CPUZ pokazuje mi, że mam użyte 4 sloty pamięci, każdy po 512 ram… Nie rozbieram kompa, nie będę sprawdzać czy to prawda (choć na bank tak jest). Czyli jeśli chcę mieć 4GB RAM, to muszę sobie je po prostu kupić całe? Albo raz 1 i raz 2GB i zostawić dwa razy po 512? Czy mam rację, czy znowu coś namieszałem?

Trochę to głupie i od dupy strony taka robota :confused:

2x2 GB na dual-chanel, tak kup.

Co do użycia ramu na poszczególnych wersjach windows 7 znajdziesz na forum, co pisał kolega wyżej to czysta bzdura.

Sam posiadam obie wersje systemu, oczywiście przeprowadzałem testy, nie posiadam jedynie suchej wiedzy jak przedmówca, sądząc po jego wypowiedziach…

Minimalne użycie ramu jest możliwe na poziomie niespełna 1,5 GB, jednak na poziomie 512mb… Takiej herezji to chyba dawno nikt nie pisał…

mogę kupić jakąkolwiek pamięć, czy do tego też są wymagania? tzn czy będzie kompatybilna z płytą główną, prockiem itp? :slight_smile:

everest home - ściągnij uruchom i sprawdź jakie masz, jeśli nie jesteś pewien wrzuć screen’a.

everest home już miałem :wink:

oto co tam wyniuchałem: (nie wiem czy to o to chodzi :stuck_out_tongue: )

Płyta główna:

Typ procesora DualCore AMD Athlon 64 X2, 2000 MHz (10 x 200) 3800+

Nazwa płyty głównej Nieznane

Mikroukład płyty głównej Nieznane

Pamięć fizyczna 2048 MB

Typ BIOS’u AMI (09/23/09)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

[Płyta główna]

Właściwości płyty głównej:

Producent ASRock

Nazwa 939A785GMH/128M

Właściwości kontrolera pamięci:

Metoda detekcji błędów 64-bit ECC

Korekcja błędów Brak

Obsługiwane przeploty pamięci 1-Way

Bieżący przeplot pamięci 1-Way

Obsługiwane szybkości pamięci 70ns, 60ns

Obsługiwane typy pamięci DIMM, SDRAM

Obsługiwane napięcia pamięci 3.3V

Największy rozmiar modułu pamięci 2048 MB

Liczba gniazd pamięci 4

Właściwości procesora:

Producent AMD

Wersja AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+

Numer seryjny To Be Filled By O.E.M.

Metka środka trwałego To Be Filled By O.E.M.

Numer części To Be Filled By O.E.M.

Częstotliwość zegara zewnętrznego 200 MHz

Maksymalna częstotliwość taktowania 2000 MHz

Bieżąca częstotliwość taktowania 2000 MHz

Typ Central Processor

Wartość napięcia 3.3 V, 2.9 V

Stan Włączone

Oznaczenie gniazda CPUSocket

nie wiem czy to to… kurde nie chce śmietnika tu robić :confused: ale wolę się upewnić, że wszystko co kupię będzie dobre, żeby z tym potem nie latać i sobie problemów nie narobić, sami rozumiecie :wink:

ram.png

to podaj :smiley:

niestety w SPD nic mi się nie wyświetla :? czyżby dlatego, że to home edition i jakaś stara wersja (2.20.405)?

udało się z cpuz :slight_smile:

spdx.jpg

Na 2GB ramu też Windows 7 pójdzie i będzie działał bardzo przyzwoicie.

Tylko zastanawiam się, po co ci Windows 7 skoro masz Windows XP. Poczekaj. Uzbieraj na lepszy sprzęt. Po co wydawać kilkaset złotych na OS.

Nie gram w Tibię dzieciaku. Wtórny analfabetyzm się kłania (takie długie słowo, poczytaj sobie w googlach):

Zaznaczyłem, że na powyłączanych programach, więc jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to milcz.

Jak wrócę wieczorem do domu, to podeślę screen ze zużycia ramu, jak mi nie wierzysz.

Widocznie nie potrafisz przeprowadzać testów.

Poza tym Windows 7 Home Premium x86 na laptopie brata - zużycie ramu na powyłączanych programach - 430-450MB.

I powtarzam raz jeszcze, jak się ma syf na kompie, to się nie ma co dziwić.

Poczytaj sobie w necie o usuwaniu zbędnych rzeczy z autostartu, wyłączaniu zbędnych usług, a potem tu wróć i zdaj relacje.

PS: Oba Windowsy są już z SP1, mój x64 z włączonych aero.

Masz ddr1 więc nawet nie pakuj się w windows’a 7 a co dopiero x64… Musiałbyś wymienić płytę główną obsługującą nowszy standard… i od razu kupić ram nowszej generacji…

ale chodzi o wersje x64…

Chce dołożyć sobie pamięć RAM i z tego co rozumiem, 4GB RAM na moim XPx32 nie pociągnął…

Dodane 03.02.2011 (Cz) 14:08

KURDE :!: :!: czyli w jaki sposób mam dołożyć ten RAM, by cieszyć się 4GB? jest na to jakaś opcja? czy utknąłem z moimi 2GB? :? :smiley:

Nie kupuj ram bo się nie opłaca. Musiałbyś zmodernizować kompa. Masz starego typu kontroler pamięci RAM. Możesz wymienić płytę główną i ramy, ale to wiąże się z kosztem ok 400-500zł za nowe komponenty. Można i taniej, zależy od tego jaki standard chciałbyś mieć na płycie głównej. Teraz króluje pamięć typu DDR3.

Jako że pytanie zaniknęło w kłótni to je ponawiam :wink:

czyli w jaki sposób mam dołożyć ten RAM, by cieszyć się 4GB? jest na to jakaś opcja? czy przy takim sprzęcie utknąłem z moimi 2GB? :? :smiley:

i po konkretnej odpowiedzi, temat można zamknąć :wink:

Chyba nigdy nie miałeś do dyspozycji systemu Win 7 x64

Recider , proszę zapoznaj się z tym tematem, zanim się ponownie odezwiesz.

http://forum.dobreprogramy.pl/zuzycie-ramu-windows-bit-windows-bit-t363040.html

W obu przypadkach świeżo uruchomiony system, bez uruchomionych dodatkowych programów.

A tak nawiasem mówiąc, coś mi się wydaje, że wcześniej niż Ty korzystałem z x64 :smiley: