Wymiana karty sieciowej w laptopie

Witam, chcialbym kupic sobie do laptopa lepsza karte zeby WIFI szybciej chodzilo. Mam teraz lacze 150mb/s z UPC. Po kablu idzie tylko 95mb/s a po wifi ledwo 45mb/s. Wiadomo, ze bardzo duzo uzywa sie laptopa niepodpietego pod Ethernet kabel tylko serfuje na laptopie po WIFI. Jak sprawdzic jaka nowa karte nalezy kupic i jaka mam teraz ? Chcialbym wyciagac wiecej z lacza skoro moge. Mysle ze ograniczenie w transferze jest wlasnie przez slaba karte sieciowa.

W menadzerze sprawdzilem i wyglada to tak :

https://naforum.zapodaj.net/3e005dc7f14a.png.html

z tego co mysle to karta Broadcom to od wifi a ta druga Atheron to karta sieciowa po kablu tak ?

Zweryfikuje swoje dane na innym urządzeniu bo wygląda na to, że Twoja teoria jest błędna. Sprawdź prędkość łącza i nie znęcaj się nad biednym laptopem :wink:
https://www.morele.net/wiadomosc/co-to-jest-802-11n-jak-dziala-standardy-szybkosci/983/

sprawdzilem na drugim laptiopie. Drugi laptop po kablu duzo lepiej wyciaga bo okolo 140mb/s ale po wifi to samo. slabe 35mb/s

Podaj model routera, nie przewiduję problemów w laptopach.

Technicolor tc 7200 z Upc

Zwiększ szerokość kanału z 20MHz na 40MHz w panelu routera. Prędkość powinna skoczyć.

Raz juz to sprawdzwlem i nie bylo eferktu ale zwieksze to na dluzej

Nie ma zbyt pochlebnych opinii na temat tego modemu, jeśli nie korzystasz z laptopa na skraju zasięgu to możesz też spróbować przestawić transmisję na 5GHz.

laptopa uzywam 2-3 m od rutera zawsze. Doslownie 2,5m od rutera na kanapie 99,9% czasu

Nie masz jakiejś statycznej konfiguracji? U mnie przełączanie idzie bez problemu…

wszedlem po kablu. Zmienilem ustawienia zeby wlaczyc 2.4 a wylaczyc 5 ghz i widze juz swoje polaczenie sieciowe i net dziala… ale po 35mb max… NIE WIEM dlaczego u mnie te 5 ghz jest niedostpene. Jesli tylko wybieram 5 ghz to 2.4ghz sie wylaczaja i nawet nie widze polaczenia. Skoro mowisz ze to moze pomoc a ja mam ruter bardzo blisko wiec nie wiem czemu to 5ghz jest nieobslugiwane…

moje obie karty sieciowe nie obsluguja 5 ghz wiec nie dam rady przeciez sprawdzic tego na tej czestotliwosci

Wg mnie zgłoś do operatora Internetu, że ten marny modem daje tylko 35Mb/s i żeby przyjechali to dziadostwo wymienić.

a co mi pomoze zmiana rutera od UPC skoro moje karty w laptopie nie ogarniaja wiecej ? Ile twoim zdaniem max moga obie wifi ogarniac ? podlaczy kabel i powie ze wszystko ok, podlaczy swoj laptop pewnie z dobra karta sieciowa i powie ze u niego wszystko dziala i wina leze po stronie mojego laptopa i skasuja mnie 50 zl za technika ktory przyszedl z mojej winy

UPC mnie wkurza…
Łączę się przez wi-fi i raz jest 50mb/s a raz 143mb/s. Dzwoniłem fo nich i to jest zależne od tego jak daleko jest laptop i ile osób korzysta u siebie z innych wi-fi. Mieszkam w wieżowcu i mam wokół siebie 26 innych sieci Wi-Fi.

Po kablu też nie zawsze jest maksymalna szybkość, w umowie pisze internet DO danej szybkości, a nie gwarantowana szybkość.

noi to jest zrozumiale ale jak mozna miec 150 a wynik jest 30-40 to jest raczej nie halo

Wszystko zależy od zasięgu itp. podaj jaki masz laptop.

lenovo G500 a drugi ACER aspire e14

koledzy pomozecie? wymienilem Modem w UPC. Dostalem Compal ch7465LG-LC. Ten modem moze dzialac rownoczesnie na 5 Ghz i 2,4 Ghz. Ale zebym mogl uzywac 5ghz musze miec nowe karty sieciowe i to WIFI i ETHERNET w moim laptopie. Czy da sie takie karty zmienic na lepsze ale tak typu Plug and Play ? zeby tylko wypiac i wpiąć nowe lepsze ? Slyszalem ze niektore Biosy sa zablokowane i nie mozna zmieniac bez odblokowanie biosa. Jak sprawdzic czy moge bezinwazyjnie kupic jakies lepsze karty do laptopa swojego ? Na drugim laptopie po Ethernecie leci 150mb/s czyli max. WIFI tam jest w granicach 45mb/s czyli tez pewnie przez karte sieciowa jest ona ograniczona.

Co ma Ethernet do WiFi??