Wymiana zasilacza

Chce zmień zasilacz, ponieważ obecnie posiadam Power Supply Highlander 500W.

Sprzęt:

Procesor: ADM Phenom II X4 945 Processor 3.00 GHz

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTS 250

ACPI x64-based PC

Pamięć: 2 GB RAM DDR2

Komputer pobiera mniej więcej 315w ale nie jestem pewien czy dobrze potrafię to policzyć. Proszę o polecenie jakiejś konkretnej marki lub serii zasilaczy żebym wiedział od czego mam chociaż zacząć. Przy wyborze trzeba martwić się czy zasilacz będzie pasował do obudowy?

Wątek z którego wynika ta decyzja: spadki-fps-t537166.html

po co chcesz zmieniać ten Twój zasilacz? nie piszesz,że sprawia jakieś problemy.te spadki fps to raczej nie zasilacz.

jak nie masz problemów to nie wymieniaj.szkoda pieniędzy

ale jak już tak bardzo,bardzo,bardzo się upierasz,żeby go wymienić to kup sobie coś z marek BeQuiet,Tagan lub Chieftec (w takiej kolejności)

Dwie główne sprawy.

To że zasilacz jest z czarnej listy (jest niebezpieczny dla reszty podzespołów).

kredens1967 poczytaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1 … ml#6014195

Druga to jeśli zasilacz by nie wyrabiał to komputer by się wyłączał.

By to sprawdzić musisz podłączyć sprawdzony/markowy zasilacz.

Jeśli chodzi o model zasilacz to np. OCZ CoreXStream 500W (za ok 160zł), Thermaltake Smart SE Modular 530W (ok 195zł)

no i co z tego ,że jest na twz.“czarnej liście”? właściwie kto tworzy takie listy?

działa już jakiś czas i nic nie uszkodził tak? więc działa poprawnie

najtaniej było by go sprawdzić np OCCT (bezkosztowo) a potem iść z nim do serwisu i zmierzyć napięcia (co prawda nie byłby obciążony)

i wtedy się wypowiedzieć czy jest lub nie jest uszkodzony.

a nie z góry przyjmować,że jest wadliwy, pomimo,że żadnych wad nie wykazuje

a jeżeli chodzi o zasilacze to tylko BeQuiet…

Nie kompromituj się już więcej. Poczytaj sobie czym różni się markowy zasilacz od taniego bubla a dopiero później zabieraj głos w dyskusji.

@ kredens1967

no ja cie proszę czytać tego się nie da co piszesz jak chcesz to sobie sam do swojego kompa wkładaj bombe która nie wiadomo czy padnie czy nie padnie a jak padnie to nie wiadomo kiedy i nie wiadomo czy sama czy może nie zachce się jej pociągnąć za sobą jakąś część, jak płyta główna ale nie proponuj tego innym działasz w ten sposób nie na własną a na ich szkodę

ja tam wole mieć zasilacz z zabezpieczeniami, który ochroni mi kompa przez przeciążeniem po kablach, i który podczas pracy dostarcz stabilne napięcia

kredens1967 ,

Najpierw się o danym temacie coś dowiedz, a potem pisz.

Nie kompromituj się już.

Co do zasilacza proponuje XFX Core 450W/550W.

dyskusja jest zbędna

proponujecie wymiane dobrego zasilacza bo się wam marka nie podoba i tyle

Nie tyle cp nie podoba nam się marka co raczej opinie o tym zasilaczu. Nie raz widziałem efekty działania takich dobrych “zasilaczy”.

Też tak myślę.