Wypalanie płyty - zdjęcia - napęd nie otwiera płyty

hej… pomóżcie… zgrywam zdjęcia na płyty dvd programem Power ISO, sprawdzam i wszystko ok, sprawdzam na 2 laptopach w domu - otwieraja się wszystkie pięknie, wysyłam klientowi a on pisze do mnie że sprawdził na 2 komputerach i płyta się nie otwiera :roll:

o co tutaj chodzi? nie problem nagrać mu druga płytę ale historia się powtórzy? może użyć innego programu? jaki polecacie?

Może płyta nie zamknięta? Spróbuj program CDBurnerXP http://www.dobreprogramy.pl/CDBurnerXP, … 13218.html

lub Ashampoo Burning Studio 2010 Advanced

http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Bu … 21100.html (z wyłączeniem zastosowań komercyjnych)

ale jakby była nie zamknięta to na moich laptopach też by się nie otwierała, a na nich działało wszystko ok.

A czy on ma Power ISO ? Lub inny program odczytujący obraz.

na laptopach mam chyba CDBurner, ale otwiera normalnie pliki przez przeglądarkę windowsa

Możesz jaśniej? Nic z tego nie rozumiem… Program do nagrywania ma nagrywać a nie “otwierać pliki…”

  • no więc laptop ma wgrany CDBurner, chodzi mi o to że zdjęcia są widoczne na płycie a nie że jest to obraz np. iso który otwierałby się tylko przez program do nagrywarki (w moim przypadku na laptopie CDBurner)

Ale czy zdjęcia są widoczne normalnie przez explorator windows? Normalnie - klikasz na napęd CD z włożoną płytą i otwiera się okienko z plikami… :wink:

tak, o to mi chodzi, że normalnie są widoczne przez explorator windows :smiley:

Klient ma na pewno odtwarzacz obsługujący takie płyty? Jaki to typ? DVD+R, -R?

płyty Datasafe 16x DVD+R, no kurcze ale przecież to bez sensu żeby u mnie w 3 napędach działało a u niego w 2 w ogóle :shock:

Z “plusami” to czasami różnie bywa. No i marka płyty też jest “dyskusyjna”, w podobnej, nie dużo wyższej cenie można kupić Verbatim, TDK i inne dużo lepsze od tych, które używasz.

Jak płyta jest niezamknięta to na nagrywarce sie odczyta, na napedzie nie. Dla większej kompatybilności zapisuj nośniki w trybie Disc-At-Once a nie Track-At-Once. Wielosesyjny zapis odznaczyć. Jak masz inny typ płyty albo innej marki to na tej nagraj. Jak dalej mu nie przeczyta to chyba cie w balona robi…

bartzuza , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Monczkin… przepraszam, poprawiłam, mam nadzieje że teraz ok :0

dzięki wszystkim za pomoc, nagram dla niego jeszcze raz innym programem i dla bezpieczeństwa drugą płytę innej firmy :0

a tak wogóle jakie płyty polecacie, żeby nie robiły takich niemiłych niespodzianek?

Nie polecam tych tanich Omeg i podobnych, po mniej niż 2latach nieczytelne, a dobre i pewne to TDK, Verbatim, Sony, BenQ.

To jeszcze dorzucam markę Esperanza. I tak jak koledzy wyżej mówili albo się to nazywa “Zamknij sesję” albo tryb “DAO - Disk At Once”.

dzięki… ale z tą zamkniętą sesją to nie jestem pewna, bo dlaczego odczytało mi wszystko w laptopach? też powinien się wtedy pojawić problem…

Jeśli płyta nie będzie zamknięta to w nagrywarce ją odczyta a w “odtwarzaczu” może już być problem. Nie wiesz w czym ten Twój klient odtwarza te płyty

Powiedz mi jedną rzecz, czy PowerISO tworzy jakieś swoje automagiczne aplikacje, czy po prostu dodajesz luźny zbiór plików określonego klienta . Chodzi mi o jakieś automatyczne galerie, których klient np. bez programu PowerISO nie odczyta, albo mu to nie wystartuje. Ktoś może mieć np. wyłączony autostart płyt cd i już jest problem - on Ci powie, że nie czyta płyty i tyle.