Wypalanie płyty - zdjęcia - napęd nie otwiera płyty

(Tomekedyta) #1

hej.... pomóżcie... zgrywam zdjęcia na płyty dvd programem Power ISO, sprawdzam i wszystko ok, sprawdzam na 2 laptopach w domu - otwieraja się wszystkie pięknie, wysyłam klientowi a on pisze do mnie że sprawdził na 2 komputerach i płyta się nie otwiera :roll:

o co tutaj chodzi? nie problem nagrać mu druga płytę ale historia się powtórzy? może użyć innego programu? jaki polecacie?

(Cedar) #2

Może płyta nie zamknięta? Spróbuj program CDBurnerXP http://www.dobreprogramy.pl/CDBurnerXP, ... 13218.html

lub Ashampoo Burning Studio 2010 Advanced

http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Bu ... 21100.html (z wyłączeniem zastosowań komercyjnych)

(Tomekedyta) #3

ale jakby była nie zamknięta to na moich laptopach też by się nie otwierała, a na nich działało wszystko ok.

(stalesz) #4

A czy on ma Power ISO ? Lub inny program odczytujący obraz.

(Tomekedyta) #5

na laptopach mam chyba CDBurner, ale otwiera normalnie pliki przez przeglądarkę windowsa

(Cedar) #6

Możesz jaśniej? Nic z tego nie rozumiem... Program do nagrywania ma nagrywać a nie "otwierać pliki..."

(Tomekedyta) #7

• no więc laptop ma wgrany CDBurner, chodzi mi o to że zdjęcia są widoczne na płycie a nie że jest to obraz np. iso który otwierałby się tylko przez program do nagrywarki (w moim przypadku na laptopie CDBurner)

(Cedar) #8

Ale czy zdjęcia są widoczne normalnie przez explorator windows? Normalnie - klikasz na napęd CD z włożoną płytą i otwiera się okienko z plikami... :wink:

(Tomekedyta) #9

tak, o to mi chodzi, że normalnie są widoczne przez explorator windows :smiley:

(Kamil321) #10

Klient ma na pewno odtwarzacz obsługujący takie płyty? Jaki to typ? DVD+R, -R?

(Tomekedyta) #11

płyty Datasafe 16x DVD+R, no kurcze ale przecież to bez sensu żeby u mnie w 3 napędach działało a u niego w 2 w ogóle :shock:

(Cedar) #12

Z "plusami" to czasami różnie bywa. No i marka płyty też jest "dyskusyjna", w podobnej, nie dużo wyższej cenie można kupić Verbatim, TDK i inne dużo lepsze od tych, które używasz.

(Longhorn2009) #13

Jak płyta jest niezamknięta to na nagrywarce sie odczyta, na napedzie nie. Dla większej kompatybilności zapisuj nośniki w trybie Disc-At-Once a nie Track-At-Once. Wielosesyjny zapis odznaczyć. Jak masz inny typ płyty albo innej marki to na tej nagraj. Jak dalej mu nie przeczyta to chyba cie w balona robi...

(Monczkin) #14

bartzuza , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

(Tomekedyta) #15

Monczkin... przepraszam, poprawiłam, mam nadzieje że teraz ok :0

dzięki wszystkim za pomoc, nagram dla niego jeszcze raz innym programem i dla bezpieczeństwa drugą płytę innej firmy :0

a tak wogóle jakie płyty polecacie, żeby nie robiły takich niemiłych niespodzianek?

(Longhorn2009) #16

Nie polecam tych tanich Omeg i podobnych, po mniej niż 2latach nieczytelne, a dobre i pewne to TDK, Verbatim, Sony, BenQ.

(marcin82) #17

To jeszcze dorzucam markę Esperanza. I tak jak koledzy wyżej mówili albo się to nazywa "Zamknij sesję" albo tryb "DAO - Disk At Once".

(Tomekedyta) #18

dzięki... ale z tą zamkniętą sesją to nie jestem pewna, bo dlaczego odczytało mi wszystko w laptopach? też powinien się wtedy pojawić problem...

(Cedar) #19

Jeśli płyta nie będzie zamknięta to w nagrywarce ją odczyta a w "odtwarzaczu" może już być problem. Nie wiesz w czym ten Twój klient odtwarza te płyty

(marcin82) #20

Powiedz mi jedną rzecz, czy PowerISO tworzy jakieś swoje automagiczne aplikacje, czy po prostu dodajesz luźny zbiór plików określonego klienta . Chodzi mi o jakieś automatyczne galerie, których klient np. bez programu PowerISO nie odczyta, albo mu to nie wystartuje. Ktoś może mieć np. wyłączony autostart płyt cd i już jest problem - on Ci powie, że nie czyta płyty i tyle.