Wypowiedzenie umowy internet z końcem jej obowiązywania

Co inicjator chce to jego sprawa. Ja sądzę że się pogubił i mylił wypowiedzenie umowy z jej nieprzedłużaniem co widać po postach nie tylko jego.
Ja mu napisałem że nic nie musi robić, ponieważ teraz to dostawca jest zobowiązany skontaktować się z klientem i udzielić mu jasnych i zrozumiałych informacji co może zrobić oraz jak to zrobić by umowy nie przedłużać lub ją przedłużyć.
A jeśli już ktoś tak bardzo chciał mu pomóc by zrobił to parę miesięcy wcześniej to wystarczyło napisać by skontaktował sie z Biurem obsługi i zastrzegł że nie wyraża zgody na przedłużenie umowy nr. taki a taki. W żadnym wypadku że chce jej wypowiedzenia ponieważ to rodzi inne skutki prawne.
To takie proste.

I gdybyś miał więcej pokory, zapewne zauważyłbyś, że mu właśnie to radzono.

A ja napisałem, dokumentując to przepisami że nie musi nikogo o nic pytać bo to " Biuro obsługi" udzieli mu we właściwym czasie informacji.

Czyli kiedy on już będzie na platformie na Morzu Pólnocnym?

A jak ty się potkniesz na schodach i uderzając głową w stopień stracisz życie to co będzie?
Ja w przeciwieństwie do ciebie znam odpowiedż. Pogrzeb będzie.

Człowiek nieżywy nie musi się martwić umowami terminowymi. Człowiek żywy tak.

Kiedy zbliżał się termin końcowy mojej umowy, ja byłem już za granicą, mieszkanie stało puste, a skrzynkę na listy sprawdzał od czasu do czasu ktoś z rodziny mieszkający w innym mieście.

W takich warunkach stosując się do Twoich rad, nie byłbym w stanie skutecznie nie zgodzić się na przedłużenie. Gdybym chciał to zrobić, to musiałbym niezgodę wyrazić z wyprzedzeniem. Tak właśnie chce uczynić inicjator wątku.

To robi się nudne. Tym bardziej że ktoś ma problem z rozróżnieniem pewnych działań.
Ja napisałem tak:

A to nie jest tożsame z tym

Dlatego to staje sie nudne ponieważ nie widzisz zasadniczej różnicy.
Nasze posty dotyczą odpowiedzi na pytania.
Twój mówi zapytaj. Mój, że nie musisz, bo odpowiedz i tak przyjdzie. Ponieważ musi.

Pozostań w zdrowiu.

Tobie zaś szybkiego powrotu.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.