Wyskakujące okienko z reklamą podczas używania Chrome'a

Cześć.
Od kilku dni mam “problem” z wyskakującymi okienkami w prawym dolnym rogu ekranu. Wygląda to mniej więcej tak:
chrome

Reklamy sa różnej maści, głownie związane z grami. Wszelakie blokady mam pozakładane, w Chromie mam blokowanie okienek aktywne. Skąd te pop-upy w takim razie?

Wstaw logi według tego poradnika:

A ja przenoszę do odpowiedniego działu.

Raczej chrome pójdzie w pień do reinstalacji i najwyżej eksport zakładek i haseł jak nie są od dawna w lastpass / bitdewarden / keypass itp.

  • Otwórz Chrome na komputerze.
  • W prawym górnym rogu kliknij Więcej a następnie a następnie Ustawienia .
  • Na dole kliknij Zaawansowane .
  • W sekcji „Prywatność i bezpieczeństwo” kliknij Ustawienia treści .
  • Kliknij Powiadomienia .
  • Wybierz blokowanie powiadomień lub zezwalanie na nie:
  • Blokowanie wszystkich: wyłącz opcję Pytaj przed wysłaniem
  • Odszukaj na liście te strony, których sam nie potwierdzałeś

@anon25492837

FRST
http://www.wklejto.pl/txt732934

Nakładają się rozszerzenia do blokowania i nie blokują.
Wywal nieskuteczne i szkodliwe.
No-Script Suite Lite
Bloker reklam AdGuard
uBlock Origin
Ghostery - to już teraz śledzące malware.

Pozostaw uBlock Origin Extra, dodaj disconnect:

A swoją drogą, to logi wklejaj na https://pastebin.pl/
Log FRST i Addition

Od kiedy AG, UBO i NoScript są nieskuteczne i szkodliwe? :thinking::thinking::thinking:

Od wtedy, gdy już nie blokują.
Co do UBO, to może zostać zamiast uBlock Origin Extra, ale też trzeba mieć aktualne listy filtrów.
Co do blokowania skryptów, gdy wiele stron stoi na skryptach - to wylewanie dziecka z kąpielą - w intencji blokowania szkodliwych filtrów - to mija się z celem, bo trzeba by było być specem od skryptów.
Chrome ma wbudowane blokowanie i w tym jest figiel, bo chrome wpuszcza sponsorowane malware. Na tym polega ochrona chrome, żeby zarabiała.
Napiszę tak - w slimjecie musiałem odznaczać ostrzeganie i blokowanie w ustawieniach prywatności, żeby rozszerzenia skutecznie blokowały szpiegostwo i różne malware.

Powiem uczciwie. Tak jak ufam jeszcze Ublock Origin i Adguard (choć AG ostatnio żre mi sporo pamięci), tak nie ufam już tworom pingwina (Nano Adblocker z Nano Defender). Szukam jakiegoś dobrego filtra, który umie wywalić informacje o wykryciu Adblocker na player.pl bez wymogu odblokowania tych wszystkich reklam śmieci.

Na FF55 mam tako: http://prnt.sc/nd2kzs
Na filmy tam nie wchodzę, bo korzystam z vod.
Moje rozszerzenia:
Disable Anti-Adblock
Disconnect
uBlock Origin z aakiller list

W chrome uBO + uBO Extra [na “Instart logic Ads” (blokada złośliwego przekierowania by doładować reklamy)].

No chyba że nigdy nic nieznanego lub zagranicznego nie przeglądamy.


Na Firefox “Insart logic Ads” nie działa lub pomoże html filtering (FF 57+ i uBO 1.15+).

Pod platformy poniżej Firefox 57 lub uBO 1.15 można wtedy blokować z abort-current-inline-script.js / abort-on-property-read.js.

A wiesz, że AAK są już niewspierane?

1 polubienie

Pewnie wie - ale co tam 266 filtrów niby mu pomoże a tych stron nie odziewdza lub są już zamknięte.

To by miało nawet sens. Ale do choinki czemu gorhill nie zintegrował mechanizmu do ucieczki przed wykrywaniem UBO przez strony?

“Bo się nie da”, jak dla mnie to już wystarczy, odchodzimy od tematu wyskakujących powiadomień push / pełnoekrnowych.

I to wystarczy żeby pozbyć się tego dziadostwa?

Jakoś AG daje radę z regułą od AdamWr, a nano czasami też łyka. Czyli można.

Panowie, więc co? Wystarczy wywalić wtyczki i sprawa się rozwiąże? Bo rozmowa się rozwinęła a ja trochę zgubiłem się :wink:

1 polubienie

W chrome masz resetowanie przeglądarki pod koniec ustawień. Użyj jej. Następnie zostaw ublock Origin jeżeli zostaną wtyczki. Resztę wywal. I sprawdź czy reklamy są nadal. Oczywiście chrome ustaw pod siebie po resecie ustawień

Dodatki zostają chromium ich nie wywala.

1 polubienie