Wyskakujące okno logowania Google - jak usunąć?

Czy ktoś wie jak usunąć wyskakujące okno google “Jedno konto wszystkie usługi google”

Czytałem w necie, że można odinstalować i zainstalować ponownie konto pocztowe gmail thunderbirda ale boję się, że stracę wszystkie wiadomości :frowning:

Kiedy to okno się pojawia? Podczas korzystania z Thunderbirda?

Thunderbird jest w tle, natomiast przeglądam net i w ciągu godziny kilkakrotnie zasłania mi ekran.

A w nim nie ma opcji archiwizacji?

No właśnie nie ma, mam inne konto mailowe na interii i tam jest archiwum.

:thinking: A może instalowałeś jakiś dodatek, który wymaga logowania do konta Google? (np. dostawca dla kalendarza Google)

Może używanie tego dodatku, sprawi że będzie wyskakiwać jako zakładka TB:

Tylko on pewnie wymaga w nim skonfigurowania jak wykryje że inny dodatek próbuje otwierać Google by się tak otwierało.

https://support.mozilla.org/pl/kb/archiwizowanie-wiadomosci
Naprawdę?

Nic nie istalowałem, skorzystałem z podpowiedzi @anon44497448 zaznaczyłem wszystkie odebrane wiadomości prawoklik ->archiwizuj i wszystkie zniknęły :(, nie zdążyłem nawet wskazać katalogu do archiwizacji, masakra … jak to teraz odzyskać?

Wiadomości są na serwerze :slight_smile: ,jak je przesłać do thunderbirda?

Nie mam tego programu ale z tego co przeczytałem to najpierw sie konfiguruje archiwizowanie gdzie wybiera sie własną lokalizacje folderu.

Miejsce przechowywania zarchiwizowanych wiadomości można określić oddzielnie dla każdego konta. Przejdź do menu Narzędzia, kliknij Konfiguracja kont…. W panelu po lewej stronie otwartego okna konfiguracji kont kliknij element Kopie i foldery żądanego konta. W sekcji Archiwum przejdź do ustawienia Archiwum wiadomości przechowuj w: i wybierz żądaną lokalizację.

Te twoje wiadomości nie zniknęły tylko powinny być w jakimś folderze którego lokalizacja jest ustawiona wstępnie przez program. Poszukaj w Pomocy lub na forum mozilli.

Znalazłem, że są zarchiwizowane na serwerze ale tam nie ma katalogu archiwum …

Ale jest katalog Wszystkie.

Katalog wszystkie jest pusty ale jakby nie było tego archiwum to wiadomości te są dostępne na serwerze na zasadzie kopii, jak je wrzucić do thunderbirda?

https://www.download.net.pl/jak-stworzyc-oraz-przywrocic-kopie-poczty-gmail/n/11710/
Sprawdż. Tylko najpierw przeczytaj uważnie zanim coś zrobisz.

Gmail nie używa katalogów a etykiet do grupowania/segregowania.

Dzięki na razie, wychodzę do pracy wieczorem wrócę i będę dalej walczył, dam znać o postępach.

Etykieta to nic innego jak nazwa. Czegoś. Czego? Kombinuj.

  1. Wejdź Plik-> Manager subskrypcji
    i sprawdź jakie masz zasubskrybowane foldery.
  2. Czy w konfiguracji Gmaila masz ustawiony IMAP?

@tphz Nie mam zasubskrybowanych folderów, tak jest IMAP.
@anon44497448 przeczytałem ten linkowany artykuł, można zrobić wiele rzeczy ale trzeba wskazać katalog, gdzie jest archiwum a ja nie mogę go znaleźć.

W konfiguracji poczty Thunderbirda mam zaznaczone, że archiwizowane wiadomości będą w folderze “wszystkie” na serwerze a on jest pusty

Ostatni punkt przywracania systemu W10 mam z wczoraj, czy wybierając go cofnę także
tą archiwizację w Thunderbirdzie?

Teoretycznie tak. Jeśli punkt przywracania zapisuje też profil w którym jest wszystko. Spróbować możesz. Zawsze można cofnąć przywracanie. Mimo to coś jest nie tak skoro lokalizaja jest wskazana a Gmail to wywalił w kosmos. No chyba ze ilość jest spora i potrzebuje czasu?