Wysoka temperatura MCP

Pojawiły się ciepłe dni i komputer domaga się chłodzenia… Wg wskazań: MCP (tak go nazywa Everest) ma aktualnie 67 stopni, czasem ponad 70. Martwi mnie ta temperatura, ponieważ zauważyłem, że przy przegrzewaniu zaczyna skakać ping oraz maleje wydajność karty graficznej. Ostatnią płytę straciłem przez przegrzanie chipsetu, więc teraz myślę poważniej nad lepszym chłodzeniem.

Co to jest ten MCP? Ile powinien mieć stopni? Jakie chłodzenie zastosować? Czy problemy, o których napisałem mają coś wspólnego z tym układem?

Jak poczytasz to co sam stworzyłeś , to myślę że dojdziesz do tego samego wniosku co inni , to zmień .nq

PC174 , Taki sam problem był na tym forum 2 dni temu, wystarczyło poszukać:

zbyt-duza-temperatura-mcp-stopnie-t522504.html - wszelkie dane dam zawarte są zgodne też z Twoim problemem

Czyli MPC to mostek południowy :x

Mam płytę Asus M4N68T-M LE V2 jest na nim fabryczny radiator, nawet z naklejką. Można by mu jakoś założyć wiatrak, bo nie widzę żadnych dziur, żeby go umiejscowić…

Nie “wiatrak” tylko wentylator i najczęściej wystarcza nie na radiator a jakiś większy dostarczający z zewnątrz powietrze do obudowy.