Wysokie skoki pingu windows 7

Witam.

Spróbuj nadać stałą dzierżawę DHCP. Innymi słowy zakładam, że router za każdym razem jak odpalasz komputer sobie generuje twój adres IP, a porty potrzebne do surfowania po sieci nie zawsze korelują. Ustawienia DHCP powinieneś odnaleźć w ustawieniach routera. W komputerze upewnij się tylko, że łyknie IP nadane przez router.

Akurat ip mam przypisane, jak i dns więc nie wiem sam czego to wina

Jak rozumiem nie ma znaczenia co robisz na komputerze, bo i tak ping leci na łeb i szyję. 

 

A jakim standardem wysyłasz sygnał WiFi? G/N, N, AC? Może adapter nie radzi sobie z nowszymi technologiami? Spróbuj przejść na inne standardy i zobacz czy problem się pojawia. 

Inną możliwością powinno być zmienienie kanału sygnału WiFi. Możliwe, że sąsiad siedzi na tej samej częstotliwości, sygnały na siebie nachodzą i dochodzi do szumów. 

Możesz wytłumaczyć g/n itp? Adapterow użyłem 2 starego edimaxa i nowego dynamode oba mają te same pingi a mój pc jako jedyny ma problem z pingiem który pojawił się dopiero tydzień temu wiec nie wiem po czym leży wina

Jeszcze jakieś wskazówki czy słynny “format” dysku ?

Podaj operatora i wyniki dwóch testów na pingtest.net. Jak ci wyjdzie brak Javy to nie zwracaj na to uwagi.

Pozdrawiam,

SebaKomp

Napisałem 2 tematy ponieważ nikt nie rwał się do pomocy, a na ten moment potrzebuje na moim komputerze internetu na gwałt.

Widziałem je w koszu - zrób testy z 5 minutowym odstępem czasu pomiędzy dwoma testami. Na pierwszy rzut oka jitter strasznie skacze. Hihi, zakaz hotlinkowania.

Pozdrawiam,

SebaKomp.

1 test : 

Podaj oprogramowanie działające w tray-u (ikonka w pasku zadań). Ew. problem trzeba będzie wyjaśnić z operatorem.

 

Pozdrawiam,

SebaKomp

Wina nie leży na 100% u operatora skoro są urządzenia rozmieszczone dalej od rutera a ping mają 100 kroć lepszy. Wina stoi po stronie albo komputera albo nie wiem czego. Mieszkam na najwyższym piętrze więc wątpię aby były zakłócenia zwłaszcza że ruter znajduje się pod sufitem, a adapter wifi musi wykonać 4-5 m, przy czym sprzedawca twierdził że adapter odbiera sygnał ze 100m bez problemowo.

To spróbuj zrobić 2 testy na pingtest.net na innym sprzęcie.

 

Pozdrawiam,

SebaKomp

Internet dalej gubi, nie wiem czemu  test 1

 

Piszemy “póki co”. Powinieneś więcej czytać.

 

Usiądź z laptopem obok kłopotliwego komputera, ustaw go na tej samej wysokości co komputer i zrób pingtest. Prościej to zrobić komendą ping [adres www] w konsoli Windows.

 

 

Gdybym nie chciał pomocy to bym nie pisał tematu, za “puki co” sorry, pisałem na szybko. Skoro sąsiad używałby tych samych fal to chyba logiczne że każdy w mieszkaniu miałby takie same problemy, a tylko ja mam i to od tygodnia, wiesz w ogóle co pisze ?

 

Czemu wchodzisz w pyskówkę? Wyedytowałem post i uwzględnij tamtejsze wskazówki. Jeśli ping z wiersza poleceń nie pokaże oczekiwanych rezultatów, to masz problem software’owy.

Na laptopie ping 50 jitter 8

Ale ostatnie 2 twoje testy były podobne. A pozatym skąd wiesz, że wina nie leży po stronie operatora?

 

Pozdrawiam,

SebaKomp

Wiem to bo tylko ja jako jedyny na tym komputerze mam takie skoki pingu i problemy