Wysyłanie maili - BATCH

Czy za pomocą batcha (samego) można wysyłać wiadomości email?

Jeśli tak proszę o cały kod :slight_smile:

Do czego mi to? Na razie prosty program wielofunkcyjny robię, wszystko jak na razie działa, teraz tylko opcję wysyłania emaili do mnie (w celu kontaktu) ustalam. Moim późniejszym planem będzie klient poczty w batch, ale to droga długa i kręta… :slight_smile:

__________________

Swoją drogą osoby chętne do pomocy zapraszam na PW. Efekt końcowy opublikujemy naszymi nickami oczywiście.

Zależy jak na to spojrzymy używając samych batch-owych instrukcji wydaje mi się, że nie, bo nie można otwierać gniazd.W każdym razie jest coś takiego jak Telnet z którym można się dogadać przez cmd. A tu szybki kurs jak korzystać LINK.

 

Dobrze, że załączyłeś emotikonę, bo byłem skłonny uwierzyć.

 

 TL;DR

__________________

Może chociaż jakieś wynagrodzenie podaj, bo większość osób nie pracuje za darmo.

[EDIT]

Tak sobie jeszcze myślę, analizując twoje ostatnie tematy, po co? Nie lepiej nauczyć się Pythona, Rubiego, Scali, Javy, C#, czy czegoś innego. Batch to język do poleceń wsadowych, głównie, żeby pipe-ować wynik jednego programu do drugiego albo uruchomić X jeśli wynik Y, a jak nie to uruchomić Z. To jest wybitnie znęcanie się nad własną osobą.

Lubię wyzwania. A pytam się innych w momentach krytycznych, przeważnie daję radę po napisaniu tematu i podpowiedziach. To podstawa, każdy szanujący się informatyk powinien go znać [ja informatykiem nie jestem, ale przyda mi się].

To jest jak ćwiczenie

Stawiam sobie cel ===> Szukam rozwiązania ===> Zła metoda, szukam dalej ==>Problem rozwiązany

Im więcej się nauczę, tym więcej będę mógł wykorzystać jak będę musiał coś ważnego zrobić.

 

Czysty batch to niemal jałowa wiedza. Twór prymitywny i skąpo obdarzony w możliwości. Serio, zainteresuj się jakimkolwiek współczesnym językiem skryptowym albo jeżeli dalej chcesz tkwić przy windowsowej powłoce, używaj Powershella.

Istnieją programy za pomocą , których możesz wysłać maila z wiersza poleceń. Tak więc można też poustawiać to w batch-u.

http://forum.dobreprogramy.pl/batch-wysy%C5%82anie-maili-oraz-ustawianie-t%C5%82a-pulpitu-t469989/

zobacz to, tam na dole jest odpowiedź co potrzebujesz !

Takie pytanie już było, więc skopiuje moją odpowiedź i wkleję niżej.

 


 

Z tego co wiem za pomocą CMD nie da się wysyłać e-mail’ów.

Zamiast tego możesz Batchem stworzyć plik tekstowy (z hasłem i loginem) który zostanie wysłany przez inny program który uruchomi batch.

 

Tworzenie pliku tekstowego:

echo ZAWARTOŚĆ PLIKU TXT > NAZWA.txt

 

Otwieranie programów:

start NAZWA PROGRAMU. exe

Telnet’a już wycofywują ponieważ windows 8/8.1 nie zawiera już go jeszcze kto ma 7 albo pobiera z forum jakichś win 7 ma szczęście !